У 2021 ДЕРЖАВНЕ ФІНАНСУВАННЯ ОТРИМАЮТЬ ВИКЛЮЧНО ПРОЄКТИ БУДІВНИЦТВА, В ЯКИХ ВРАХОВАНО ВИМОГИ БЕЗБАР’ЄРНОСТІ

Інклюзія та доступність об’єктів, у першу чергу соціальної інфраструктури та громадських місць, мають бути враховані в усіх проєктах, що будуть реалізовуватися за рахунок Державного фонду регіонального розвитку у наступному році. Мінрегіон ретельно відстежуватиме дотримання вимог доступності на цих об’єктах

Зокрема, у 2021 році планується переглянути та посилити заходи державної політики з питань безбар’єрності.

Про це йшлося під час наради з головами облдержадміністрацій під головуванням Міністра розвитку громад та територій України Олексія ЧЕРНИШОВА.

 «У двотижневий термін облдержадміністрації мають провести моніторинг діючих обласних та місцевих програм з питань безбар’єрності та надати перелік Мінрегіону. Також вони повинні надати інформацію щодо програм, які передбачають професійну підготовку з подальшим працевлаштуванням для молоді, жінок, осіб з інвалідністю та людей похилого віку, а також план комунікаційних, організаційних та навчальних  заходів, що посилять просування безбар’єрності в регіонах», – зазначив Олексій Чернишов.

За результатами всеукраїнського дослідження проведеного у 2020 році Київським міжнародним інститутом соціології, понад 84% жителів міст та територіальних громад вважають заходи з безбар’єрності важливими, а 30%  – невідкладними.

Нагадаємо, днями в рамках ініціативи першої леді Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ «Без бар’єрів» Мінрегіон, Київська облдержадміністрація та Славутицька міська рада підписали Меморандум про розвиток безбар’єрності архітектури. Місто Славутич, яке вже має багато напрацювань та результатів у створенні універсального міського середовища, має стати першим в Україні повністю безбар’єрним містом та практичним доказом впровадження реальних безбар’єрних рішень в архітектурі.

За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України: https://www.minregion.gov.ua/press/news/u-2021-derzhavne-finansuvannya-otrymayut-vyklyuchno-proyekty-budivnycztva-v-yakyh-vrahovano-vymogy-bezbaryernosti/