Взаємодія з правоохоронними органами

В наш час, надзвичайно гострою є проблема зростання правопорушень серед осіб молодіжного віку. Повсякчас неповнолітні та молодь не усвідомлюють, що їх повсякденні вчинки мають правову оцінку, що право, закони супроводжують людину все її життя.

Разом з тим, безперечно, правопорушення тісно пов’язані з процесами деморалізації суспільства, бездомності, безробіття, зі стрімким розвитком наркоманії, токсикоманії, з розпадом сімей, з розповсюдженням інших соціально негативних явищ.

Саме тому, в рамках взаємодії, працівники кримінально-виконавчої інспекції (Федір Нестеренко, Каріна Саєнко та Станіслав Семенішин), головний спеціаліст Тростянецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Сизарєвата старший інспектор Тростянецького ВП м. Тростянець ГУНП в Сумській області Владислав Слабоспицький 25 березня провели зустріч із молоддю, яка засуджена до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнена від відбування покарання з випробуванням.

Адже, насамперед, важливою є адаптація таких молодих людей у суспільстві, зменшення ризику випадків скоєння неповнолітніми та особами молодіжного віку повторних злочинів, надання допомоги у вирішенні соціально-педагогічних, соціально-економічних, психологічних, юридичних питань.

Нажаль, часто,  після вчинення злочину,  в силу нерозуміння або й не сприйняття від правопорушників  відвертаються найрідніші - підтримка і допомога яких потрібна чи не найбільше. Враховуючи це спеціалісти центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і кримінально-виконавчої інспекції у своїй роботі використовують різноманітні технології, постійно шукають методи впливу для кожної особи індивідуально та розробляють і реалізовують групові заходи профілактичного характеру, спрямовані на зміну світогляду молодих осіб, що вчинили злочин, намагаються залучити їх до навчання та працевлаштувати, щоб із користю організувати їх вільний час.

Під час бесіди обговорювалися основні причини здійснення правопорушень та злочинів серед осіб молодіжного віку та шляхи їх вирішення. Зокрема,серед факторів, які стають причиною вчинення злочинів молоді люди назвали – низьку трудову зайнятість, зловживання алкоголем, слабкі соціальні та сімейні зв’язки, відсутність позитивної життєвої позиції, асоціальне коло спілкування. Відповідно було проведено аналіз індивідуальних ситуацій,  розглядались можливі варіанти подальших дій.

Насамкінець важливо зазначити, що основна мета роботи із даною категорією – виявлення причин протиправної поведінки у засуджених осіб, здійснення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання негативним явищам та їх подолання, профілактика  злочинності  серед  молоді, допомогти усвідомити і визначити зроблені ними помилки, визначити суть проблем, які стоять перед ними, знайти шляхи та методи їх подолання, види та напрямки роботи в індивідуальному порядку. А найголовніше, пробудити інтерес до своєї особистості, власних позитивних якостей, задуматись про своє життя та майбутнє.