Інформація про виконання Комплексної районної програми «Правопорядок на 2013-2015 роки» за 2014 рік

Рішенням Тростянецької районної ради 33 сесії шостого скликання від 23.08.2013 затверджено комплексну районну програму «Правопорядок на 2013 – 2015 роки».

З метою організаційного забезпечення профілактики правопорушень вдосконалювалась система запобігання злочинів, їх розкриття, викриття та припинення діяльності організованих злочинних груп, стримування подальшого неконтрольованого розповсюдження зброї, наркотичних речовин, боротьби з економічною злочинністю, надійній охороні громадського порядку.

На території обслуговування Тростянецького РВ УМВС постійно проводиться аналіз стану криміногенної обстановки в районі та за його результатами плануються заходи по відпрацюванню найбільш криміногенних місць.

Через засоби масової інформації Тростянецького району населення інформується про результати діяльності ОВС району в боротьбі зі злочинністю.

Працівниками міліції Тростянецького  РВ УМВС в навчальних закладах, місцях масового скупчення та відпочинку людей проводились  робота щодо роз’яснення відповідних законодавчих актів та норм, а також відповідальність за їх порушення.

 Постійно відстежуються та аналізуються причини та умови, що сприяють вчиненню злочинів та правопорушень.

Тростянецьким РВ УМВС ведеться робота по виявленню корупційних проявів,  боротьбі з економічною злочинністю та виявленню злочинів пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів на території району. Проводять заходи щодо відшкодування збитків заподіяних в наслідок вчинення економічних злочинів.

Здійснюються профілактичні заходи щодо попередження дитячої бездоглядності,  жебракування. Притягуються до відповідальності особи які втягують підлітків у злочинну діяльність, пияцтво, наркоманію. Проводиться перевірка не благодійнихсімей з метою перевірки умов утримання та вихованнядітей.

Постійно проводиться перевірка дотримання правил роздрібної торгівлі алкогольної продукції та тютюнових виробів з метою недопущення їх продажі неповнолітнім.

За даними УІАЗ УМВС на території обслуговування Тростянецького РВ в 2014 році надійшло 2879 заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, які було зареєстровано в Журналі єдиного обліку заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події.

За звітній період було скоєно 5 особливо тяжких злочини, по 4-х з яких особі повідомлено про підозру. Питома вага становить – 80,0% ( область 46,2%)

Тяжких злочинів скоєно 89 та 47 особам повідомлено про підозру. Питома вага становить – 53,9 % ( область – 41,8%).

Зареєстровано 1 факт очевидного вбивства. По якому особу встановлено та притягнуто до кримінальної відповідальності.

Фактів  зґвалтувань протягом звітного періоду не реєструвалось, також  кримінальних проваджень, пов’язаних з тяжкими тілесними ушкодженнями у тому числі зі смертю потерпілого у провадженні слідчих не перебувало.

Протягом звітного періоду скоєно 7 грабежів. По вказаних фактах  чотирьом особам повідомлено про підозру. Питома вага становить 57,1 % ( область 49,4%).  Скоєно один розбій по якому особу встановлено. Питома вага становить 100%. ( область 75,0%).

Викликає занепокоєння такий вид злочинів як крадіжки. За звітній період скоєно 182 крадіжки і лише по 67 крадіжкам особам повідомлено про підозру. Питома вага становить 36,8 % ( область – 31,5%). Скоєно 3 квартирних крадіжки, дві з яких розкрито. Питома вага становить – 66,7 % ( область – 62,3%).

Скоєно 13 шахрайств, лише 3 з яких розкрито. Питома вага становить – 23,1% ( область – 28,1%).

За звітній період на території обслуговування зареєстровано 9 злочинів, пов’язаних з хуліганськими діями, 7 злочинів вказаної категорії розкрито та особам повідомлено про підозру. Питома вага становить – 77,8% ( область – 66,2%).

Протягом звітного періоду зареєстровано 7 незаконних заволодінь транспортними засобами у тому числі 2 факти заволодіння автомобілями. 5 злочинів вказаної категорії розкрито. Питома вага становить 71,4%. (область – 44,4%. Також розкрито один факт незаконного заволодіння автомобілем. Питома вага становить 50% ( область – 36,8 %).

Також службами Тростянецького РВ УМВС виявлено 19 наркотичних злочинів з яких лише 1 збут наркотичних засобів та 2 факти утримання наркопритонів.

В ході проведення заходів виявлено 8 фактів, пов’язаних з незаконним обігом зброї та боєприпасів.

Виявлено 1 господарський злочин та 6 службових злочинів, а також виявлено 1 факт незаконних операцій з металобрухтом.

Співробітниками Тростянецького РВ вживались заходи по протидії злочинності в сфері економіки.

В 2014 році по кримінальним правопорушенням в сфері економіки було відкрито 52 кримінальних провадження, з яких 52 – за інформацією співробітників сектору ДСБЕЗ та по 32 пред’явлено повідомлення про підозру, 32 направлено до суду.

Робота кримінальної міліції в справах неповнолітніх. Працівниками вказаної служби за звітній період складено 53 адміністративних протоколи, що на 24 адміністративних протоколи більше ніж в минулому році. Всі протоколи складено на повнолітніх осіб.

Керівництвом Тростянецького РВ на оперативних нарадах постійно звертається увага особового складу на дотримання дисципліни та законності, як при несенні служби так і поза службою. Систематично особовому складу доводяться накази та телетайпограми про надзвичайні події, які трапляються в наслідок порушень дисципліни та законності співробітниками ОВС та заходи реагування з боку МВС та УМВС на вказані події.

З метою проведення консультацій з громадськістю із соціально важливих питань державної політики у сфері правоохоронної діяльності в районі запроваджено "Телефон довіри", організовано проведення "Круглих столів", "Прямих ліній". Результати їх проведення висвітлюються в місцевих засобах масової інформації.

В місцевій газеті започаткована постійна рубрика в якій інформується населення про злочини, і як їх уникнути.

З метою надання допомоги органам внутрішніх справ у забезпеченні громадського порядку і громадської безпеки  в Тростянецькому районі  створено 8  громадських формувань  з охорони громадського які включають -137 фізичних осіб,  два  ГФ –(«Сокіл» та  «Сила і честь») створених на підприємствах, організаціях і установах міста (46 чол)  і 6 ГФ  -  в сільській місцевості -  91  членів ГФ. На чолі  груп стоять  командири груп ГФ.

За звітній період 2014року за участю членів громадських формувань та громадських помічників ДІМ  затримано  та складено адмінпротоколів на  3 правопорушників  ,проведено 94 рейдів та інших заходів з відпрацювання населених пунктів.

Основними формами роботи членів ГФ є спільне з працівниками міліції патрулювання в громадських місцях в вечірні години 3 рази на тиждень (п”ятниця,субота ,неділя  та святкові дні).Крім цього дружинники залучаються для проведення масових заходів,рейдів,відпрацювань населених пунктів,мікрорайонів,

окремих вулиць міста,перевірки сторожової охорони ,розважальних закладів, перевірка підоблікового елементу ,та для окремих слідчих дій.

Тростянецькою районною державною адміністрацією проводиться аналіз стану організації роботи із запобігання проявам корупції в Тростянецькому районі. Що півріччя на засіданнях координаційної ради з питань запобігання, протидії корупції та усунення її наслідків на території району розглянуто питання про проведену роботу в Тростянецькому районі з питань дотримання антикорупційного законодавства, про наявність в районній державній адміністрації затвердженого переліку посад державних службовців, які працюють у сферах, де існує високий ризик прояву корупції та про діяльність координаційної ради в цілому.

Також 07.07.2014 року на апаратній нараді при  голові Тростянецької районної державної адміністрації розглядалось питання про стан дотримання антикорупційного законодавства серед державних службовців.

Відповідно до плану роботи Тростянецької районної державної адміністрації на засіданні колегії Тростянецької районної державної адміністрації розглядалось питання про стан виконання вимог антикорупційного законодавства на території Тростянецького району (25 грудня 2014).

На виконання Указу Президента України від 25 січня 2012 року №33/2012 проводяться спеціальні перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Протягом 2014 року проведено 24 перевірок.

З метою участі громадськості в заходах щодо запобігання і протидії корупції в Тростянецькій районній державній адміністрації та її структурних підрозділах створені «гарячі» телефонні  лінії «Стоп корупції» на які громадяни мають можливість повідомляти   про   виявлені   факти  вчинення  корупційних правопорушень.

Протягом 2014 році проведені обстеження об’єктів торгівлі, складських приміщень та магазинів, відділів  зв’язку та Укрпошти на предмет їх технічного укріплення, обладнання багатоповерхових житлових будинків системи технічної охорони. В результаті перевірки було встановлено, що в житлових будинках відсутні системи технічної охорони. Всі інші об’єкти мають технічні укріплення (грати на вікнах та ведеться відео спостереження).

Також забезпечується проведення в клубах, бібліотеках, навчальних закладах району інформаційно-пропагандистських, тематичних акцій, конкурсів з питань профілактики правопорушень, правового виховання громадян, роз’яснення відповідних актів законодавства.

Вихованняправовоїкультуришколярів, яка відповідаєзагальнодержавним нормам прав, відповідальності за дотримання норм, викладениху законах, здійснювалось в ходіпроведенняВсеукраїнськихтижнів права.

З 22 по 26 квітня 2014 року в навчальних закладах Тростянецького району проведено Всеукраїнський урок «Права та обов’язки в житті кожного», а такожтематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру: лекції, бесіди за участюпрацівниківправоохороннихорганів.

Також були проведені  конкурси малюнків та конкурс на кращий твір «Права та обов’язки в житті кожного», автори кращих творів були нагороджені на загальношкільних  лінійках. У шкільних бібліотеках оформлено літературні експозиції «Права та обов’язки в житті кожного».

Здійснюються профілактичні заходи щодо попередження дитячої бездоглядності, жебракування, вилучення бездоглядних дітей з вулиці, їх правового та соціального захисту,   притягнення до відповідальності дорослих, які втягують підлітків у злочинну діяльність, жебрацтво, пияцтво, наркоманію. Забезпечення своєчасного виявлення неблагополучних сімей, їх облік і систематичну перевірку умов утримання та виховання неповнолітніх.

Згідно з планом протягом року проведено рейд «Урок», а також 24 комплексно-профілактичних рейдів за участю працівників міліції, служби у справах дітей, РЦ СССДМ, відділу освіти, молоді та спорту. В ході рейдів бездоглядних і безпритульних підлітків не виявлено, фактів продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів з боку продавців не встановлено, вживання алкогольних напоїв неповнолітніми не зафіксовано. Серед молоді членами рейдової бригади неодноразово проведені бесіди про шкідливий вплив алкоголю, тютюну, наркотиків та розповсюджено буклети на відповідну тематику.

Постійно проводяться обстеження матеріально – побутових умов проживання соціально незахищених категорій сімей. З опікунами та батьками проводяться профілактичні бесіди, направлені на попередження порушень з боку батьків та опікунів, неналежного ставлення батьківських обов’язків а такожвідповідальності за неправомірнідії. Здійснюється консультування батьків, опікунів стосовно правильного виховання дітей, додержання Конвенції ООН про права дитини та законодавства України.

Управлінням соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації проведені обстеження роботодавців району з питань дотримання мінімальних гарантів в оплаті праці, в тому числі стану виплати заробітної плати та спільні перевірки з головним державним інспектором праці.

На території Тростянецького району сільськогосподарськими підприємствами всіх форм власності в 2014 році не проводилося культивування нарковмісних рослин. По підприємствах, які утримують поголів’я сільськогосподарських тварин, після збирання врожаю передбачено збирання соломи та укладання її в скирти з дотриманням правил протипожежного захисту. Всі пожнивні рештки, за винятком тих що залишені на корм худоби, згідно технологічних карт підлягають розтрушуванню з подальшим приорюванням в якості органічних добрив.

В Тростянецькому районі відсутні аптечні заклади, що мають ліцензію на торгівлю наркотичними засобами.

Спостережна комісія сприяє у виправленні і ресоціалізації осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, проводе соціально-виховну роботу із цією категорією громадян.  Організованавиховна робота з особами, умовно-достроково звільненими відвідбування покарання та надається допомога у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання. У 2014році дана категорія осіб не зверталася за допомогою до спеціальноуповноважених на цеорганів.

Протягом 2014 року спостережна комісія провела 12 засідань.

Вживаються заходи по придбанню та розміщенню замовлень на виготовлення продукції установ виконання покарань Сумської області.

ВДАІ Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області постійно здійснюється інформування населення щодо стану безпеки дорожнього руху на автошляхах Тростянецького району  через засоби масової інформації. Забезпечується реалізація навчальних планів і програм загальноосвітніх навчальних закладів за темами безпеки дорожнього руху та безпечної поведінки на вулицях та дорогах шляхом організації безперервної навчально-роз’яснювальної роботи, формування в молоді громадської думки щодо негативного іміджу громадян, які порушують правила дорожнього руху. Здійснення профілактичних заходів, спрямованих на попередження дорожньо-транспортних пригод, за участю всіх категорій учасників дорожнього руху шляхом організації безперервної навчально-роз’яснювальної роботи та формування свідомості громадян з питань дотримання безпеки дорожнього руху, формування громадської думки щодо негативного іміджу громадян, які порушують правила дорожнього руху.