ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ ВІДДІЛ ОХТИРСЬКОЇ МІСЦЕВОЇ ПРОКУРАТУРИ

Перший заступник керівника 

Охтирської місцевої прокуратури:

Глущенко Ігор Леонідович

Начальник Тростянецького відділу

Охтирської місцевої  прокуратури:

Пирогова Оксана Трохимівна

Тел. 6-68-88; 5-12-56

Адреса:

42600, Сумська обл., м. Тростянець

вул. Благовіщенська, 26


 Прокуратурою району проведено оперативну нараду

16.11.2015 було проведено оперативну нараду при прокуророві Тростянецького району «Про причини невиконання та зволікання у виконанні постанов суду про накладення на правопорушників адміністративного стягнення у виді адміністративного арешту, основні організаційно-практичні заходи до виконання таких постанов.» Участь приймали заступник прокурора Тростянецького району Яценко Д.І.,прокурор прокуратури Тростянецького району Заяц Д.Є.,голова Тростянецького районного суду Шевченко В.С.,начальник Тростянецького ВП Охтирського ВП ГУНП в Сумській області Лебедєв В.М.,заступник начальника сектору Тростянецького ВП Охтирського ВП ГУНП в Сумській області Станішевський Д.І.

Нарада зазначає, що упродовж минулого року прокуратурою району вжито ряд організаційно-практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності прокурорської діяльності в частині нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Прокуратурою Тростянецького району у поточному році внесено 3 вказівки про усунення порушень вимог КУпАП, Законів України «Про міліцію», «Про безоплатну правову допомогу» та іншого законодавства при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення, а також при виконанні постанов суду про застосування адміністративного арешту.

Зокрема, у 2014 році Тростянецьким районним судом Сумської області прийнято 120 постанов про накладення адміністративного стягнення у виді адміністративного арешту, які набули законної сили. Проте на даний час залишаються не виконаними 25, що становить майже 21 % від загальної кількості.

У 2015 році Тростянецьким районним судом Сумської області прийнято 62 постанови про накладення адміністративного стягнення у виді адміністративного арешту, проте на даний час залишаються не виконаними 22, що становить 35 % від загальної кількості.

Згідно зі ст. 298 Кодексу України про адміністративні правопорушення постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.

Відповідно до ч.2 ст. 300 Кодексу України про адміністративні правопорушення постанова про адміністративний арешт виконується органом внутрішніх справ у порядку, встановленому законами України.

У порушення викладених вимог закону посадовими особами Тростянецького ВП Охтирського ВП ГУНП в Сумській області не забезпечено безумовне, у передбаченому законом порядку, виконання постанов Тростянецького районного суду щодо застосування адміністративного арешту до винних у правопорушеннях осіб.

У ході перевірки з’ясовано, що за 2015 рік безпідставно залишаються невиконаними ще 22 постанови Тростянецького районного суду про застосування адміністративного стягнення у виді адміністративного арешту.

Значна кількість невиконаних постанов суду про застосування адміністративного арешту за скоєні правопорушення вказує на бездіяльність працівників поліції, за якими закріплено обов’язок щодо виконання рішень суду.

Крім того, Тростянецьким ВП Охтирського ВП ГУНП в Сумській області несвоєчасно здійснюється інформування Тростянецького районного суду щодо виконаних постанов про накладення адміністративного стягнення у виді адміністративного арешту, що призводить до викривлення статистики їх виконання.

Разом з тим, працівниками прокуратури Тростянецького району ще в квітні поточного року встановлено місцезнаходження правопорушника Д., який має постійне місце роботи (ВП «Смородинська дистанція колії» ДП «Південна залізниця») пояснив, що не переховувався від працівників міліції, вільно пересувався та до сьогодні не відбув призначене йому покарання. 

Вказане свідчить та підтверджує факт бездіяльності працівників Тростянецького ВП Охтирського ВП ГУНП в Сумській області.

Як наслідок, ігноруються вимоги чинного законодавства, принижується авторитет правоохоронних органів та судової гілки влади району, що призводить до уникнення винними особами справедливих та достатніх заходів адміністративного впливу, викликаючи почуття безкарності. Таким чином, виявлені порушення у сфері нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення, пов’язані з обмеженням особистої свободи громадян не забезпечують належного стану законності на території Тростянецького району.

За наслідками обговорення,нарада визнала, що вжиті у 2015 році прокуратурою Тростянецького району заходи у цілому сприяли підвищенню ефективності прокурорської діяльності в частині нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, проте потребує покращення та активізації.

Водночас у поточному році ця робота вимагає подальшого вжиття заходів з метою підвищення її рівня та покращення результатів, насамперед під час виконання постанов суду про накладення на правопорушників адміністративного стягнення у виді адміністративного арешту.

З метою своєчасного та неухильного виконання постанов суду про застосування адміністративного стягнення у виді адміністративного арешту, що набрали законної сили, Тростянецькому районному суду спрямовувати постанови для виконання до Тростянецького ВП Охтирського ВП ГУНП в Сумській області та їх примірники для організації контролю до прокуратури Тростянецького району.

Щомісячно проводити взаємозвірки між судом та правоохоронними органами Тростянецького району щодо кількості виконаних постанов суду про накладення на правопорушників адміністративного стягнення у виді адміністративного арешту.

Начальнику та заступнику начальника секторуТростянецького ВП Охтирського ВП ГУНП в Сумській області Андрущенку В.В. та Станішевському Д.І. у найкоротший термін забезпечити встановлення фактичного місцезнаходження осіб, які ухиляються від відбування адміністративного стягнення у виді адміністративного арешту.

 

Інформацію надав прокурор прокуратури Тростянецького району юрист 3 класу  Д. Заяц


Прокуратурою Тростянецького району проведено комплексну перевірку додержання законів в діяльності ізолятора тимчасового тримання Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області

 

Заступник прокурора Тростянецького району молодший радник юстиції Яценко Д.І.,  спільно із заступником головного лікаря з медичної частини КЗ «Тростянецька ЦРЛ» Швецовою Г.О., лікарем-епідеміологом відділу організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду соціально-гігієнічного моніторингу та профілактики інфекційних і паразитарних захворювань Охтирського міськрайонного управління Держсанепідслужби у Сумській області Яхно М.І., лаборантом санітарно-гігієнічної лабораторії Тростянецького відділення ДУ «Сумський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» Піддубною Л.А., та інспектором 24 державної пожежно-рятувальної частини УДСНС України в Сумській області Ясенком А.В. у присутності начальника ІТТ Глушка О.В. проведено перевірку стану додержання конституційних прав громадян під час їх перебування в ізоляторі тимчасового тримання Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області.

 

Комплексна перевірка проведена в період: з 15.09.2015 по 22.09.2015.

 

У бесіді з начальником ІТТ Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області Глушком О.В. з'ясовано загальні проблемні питання, над вирішенням яких працює адміністрація для забезпечення законності в установі, покращення матеріально-побутових умов тримання ув'язнених і засуджених та дотримання вимог режиму. Встановлено, що на даний час проблемним питанням функціонування ІТТ є неналежне здійснення фінансування, що у свою чергу не дозволяє в повній мірі привести у відповідність до вимог  нормативних актів стан протипожежної безпеки в установі, забезпечення належного матеріально-побутового та санітарного стану.

 

За період, який минув з часу попередньої перевірки на території установи злочинів не вчинено.

 

Після ознайомлення з документацією ІТТ районного відділу внутрішніх справ, вивчення загального стану справ в установі, здійснено обхід житлових, побутово-господарських, та інших приміщень установи з метою безпосереднього з'ясування питань, чи дотримуються адміністрацією установи режим тримання ув’язнених і засуджених, їх належне матеріально-побутове та медико-санітарне забезпечення, права ув’язнених і засуджених, вимоги щодо їх відповідного розміщення у камерах, тощо.

 

При Тростянецькому РВ УМВС України в Сумській області функціонує ізолятор тимчасового тримання, побудований у 1969 році згідно із індивідуальним проектом і знаходиться у приміщенні райвідділу.

 

Всього в ізоляторі міститься 3 камери з лімітом наповнення у 6 осіб. При цьому фактичне середньодобове його наповнення становить 5 осіб. Навантаження на ІТТ -           83.3%.

 

Окрім зазначених камер, в ІТТ є 1 слідча кімната, 1 кімната для підігріву їжі, підсобне приміщення, душова.

 

Крім того, у наявності є двір для прогулянок та бокс для стоянки спец автомобіля.

 

Штатна чисельність працівників ізолятору складає 6 місць, які укомплектовані не повністю, з них: 4 постових по ІТТ, 1 фельдшер, 1 начальник ІТТ, на момент проведення перевірки посада фельдшера ІТТ та посада постового ІТТ - вакантні.

 

Проведеною перевіркою встановлені порушення вимог пожежної безпеки та порушення вимог чинного законодавства щодо забезпечення матеріально-побутових та медико-санітарних умов тримання затриманих, ув’язнених і засуджених, які перебувають в ІТТ Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області.

 

За результатами перевірки, з метою усунення порушень законів, внесено вказівку в порядку ч. 4 ст. 26 Закону України «Про прокуратуру» та ст. 22 Закону України «Про попереднє ув’язнення»  на адресу керівництва Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області.


ІНФОРМАЦІЯ

в порядку ст. 6 Закону України «Про прокуратуру» про результати роботи прокуратури Тростянецького району протягом 6 місяців 2015 року

Реалізуючи принцип гласності, інформування органів влади, громадськості про стан законності та заходи щодо їх зміцнення, відповідно до ст. 6 Закону України «Про прокуратуру» направляємо на Вашу адресу комплексну інформацію про підсумки роботи прокуратури Тростянецького району за 6 місяців 2015 року.

Діяльність прокуратури була орієнтована на забезпечення протидії злочинності, забезпечення дотримання законодавства під час досудового розслідування, захист прав і свобод громадян та інтересів держави тощо, у зв’язку з чим досягнуто певних позитивних результатів.

Зокрема, у І півріччі 2015 року забезпечено 100% апеляційного реагування у кримінальних провадженнях.

Упродовж вказаного періоду державними обвинувачами прокуратури Тростянецького району підтримано державне обвинувачення у 71 кримінальному провадженні, з них з постановленням обвинувальних вироків 43 кримінальних провадження, з яких з угодами про визнання винуватості – 2, з угодами про примирення – 9; з винесенням ухвал – 15, з них: 1 – ухвала про застосування примусових заходів виховного характеру; 1 – ухвала про застосування примусових заходів медичного характеру.

За апеляційною скаргою прокурора протягом 2015 року апеляційним судом Сумської області скасовано 1 вирок і призначено новий розгляд у суді першоїінстанції.

За реабілітуючими підставами кримінальні провадження не закривались.

Виправдувальні вироки у кримінальних провадженнях за участі державних обвинувачів прокуратури Тростянецького району протягом звітного періоду судом не виносились.

Прокуратурою Тростянецького району при здійсненні нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням внесено 4 доручення про проведення службових розслідувань, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 7 слідчих СВ Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області.

Прокуратурою Тростянецького району скасовано 19 постанов про закриття кримінальних проваджень, надано 63 письмові вказівки. Направлено до суду 11 клопотань про застосування запобіжних заходів, з них: 6 тримання під вартою;  5 особисте зобов’язання, всі задоволені.

З метою захисту прав дітей забезпечено ефективне реагування на порушення конституційних прав дітей, передусім соціальних, майнових та житлових прав шляхом заявлення 4 позовів на суму 110 тис. грн., якізадовлені. Поновлено права 4 дітей. 100% забезпечена участь прокурора у справах щодо захисту прав дітей.

Прокурор реагував на порушення законодавства при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях стосовно неповнолітніх. Внесено 4 вказівки у порядку ст. 45 Закону України «Про прокуратуру».Всі вказівки задоволені, 1 особа притягнута до дисциплінарної відповідальності.

Прокурором скерованодо суду 1 клопотання про застосування заходів виховного характеру, 1 клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності і взяття на поруки, 1 обвинувальний акт у кримінальних провадженнях стосовно неповнолітніх. Станом на 01.06.2015 клопотання та обвинувальний акт розглянуті судом.

У 2015 році прокуратурою Тростянецького району із залученням фахівців КЗ «Тростянецька ЦРЛ» та Охтирського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідсліжби в Сумській області перевірено стан додержання вимог законодавства щодо захисту конституційних прав затриманих, ув’язнених та засуджених, забезпечення матеріально-побутових та медико-санітарних умов їхтримання, запобіганням катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність поводженню чи покаранню в ІТТ та КЗД Тростянецького РВ УМВС України в області. За наслідками перевірки до Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області внесено вказівку, яка розглянута та задоволена в повномуобсязі.

Впродовж 2015 року, прокуратурою Тростянецького району проведено 2 перевірки додержання вимог КУпАП та іншого законодавства в діяльності Тростянецького РВ УМВС України в Сумськійобласті при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення, а також при виконанні постанов суду. За наслідками вказаних перевірок, прокуратурою внесено 2 вказівки, якірозглянуті та задоволені, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 особи.

Прокуратурою Тростянецького району проведено перевірку стану додержання законів при виконанні покарань, не пов’язаних з позбавленням волі в Тростянецькому районному підрозділі Охтирського міжрайонного відділу КВІ УДПтС України в Сумській області. За наслідками перевірки, прокуратурою внесено  вказівку про усунення порушень вимог Кримінально-виконавчого кодексу України, яка розглянута та задоволена у повномуобсязі.

У поточному році, прокуратурою Тростянецького району проведено перевірку у діяльності КЗ «Тростянецька ЦРЛ» щодо дотримання останнім вимог Законів України «Про протидію захворюванням на туберкульоз» та «Основи законодавства про охорону здоров’я» в спеціалізованій палаті КЗ «Тростянецька ЦРЛ» при поміщенні та лікуванні осіб, затриманих та взятих під варту. До КЗ «Тростянецька ЦРЛ» внесено вказівку, яка розглянута та задоволена.

Упродовж І півріччя 2015 року задоволено 17 позовнихзаяв прокурора на суму 301 тис. грн., добровільно відшкодовано 140 тис. грн.

У провадженні судів перебуває 9 справ за позовними заявами прокурора на суму 426 тис.грн.З початку року прокурором забезпеченоучасть у розгляді 13 справ з питань захисту інтересів громадян.

Рішення судів за позовами прокурора виконані на суму 70 тис. грн., або на 69%, в тому числі про стягнення коштів до бюджету – 62 тис. грн. (у поточному році судові рішення про стягнення коштів до бюджету законної сили не набирали).

У порядку відомчого контролю подано 2 скарги на рішення, дії або бездіяльність державних виконавців, які розглянуто із вжиттям заходів.

У цивільному судочинстві заявлено – 16 позовів, у господарському – 3, у адміністративному – 6, у кримінальному –  1. Випадків відмови у задоволені позовних вимог не було.       

У першому півріччі поточного року у порядку нагляду за дотриманням антикорупційного законодавства прокуратурою району складено 2 протоколи про адміністративніправопорушення у сфері запобігання і протидії корупції.

Оперативними працівниками прокуратури Тростянецького району на особистому прийомі прийнято 50 громадян, з них керівником прокуратури – 31.

Вирішено звернень – 30, задоволено - 9, направлено в інші відомства –14 звернень. Питома вага задоволених звернень від загальної кількості вирішених становить 30%, що значно вище за середньообласний показник.

Прокуратурою Тростянецького району у поточному році розглянуто та надано інформацію з питань доступу до публічноїінформації на 2 запити.

Упродовж І півріччя 2015 року підготовлено і здійснено 24 виступи у ЗМІ, з них: 13 – в друкованих ЗМІ, 11 – в електронних ЗМІ (інтернет). Направлено 9 інформацій в  органивлади. Статті до відомчого журналу не готувалися.

 

Прокурор Тростянецького району

старший радник юстиції                                                                                                        О.Д. Мірошніченко


Інформація

про порядок функціонування «телефону довіри» та «електронної скриньки довіри» в прокуратурі Сумської області

 

З метою своєчасного отримання та оперативного реагування на факти корупції та інших ганебних вчинків в прокуратурі Сумської області функціонує «телефон довіри» та «електронна скринька довіри».

Інформація про корупційні правопорушення, вчинення інших ганебних вчинків, а також про порушення закону, які можуть завдати істотної шкоди інтересам громадян та держави, якщо не будуть негайно усунуті, стосовно працівників прокуратури Сумської області приймається на «телефон довіри» у робочий час (понеділок – четвер з 9.00 до 18.00, п’ятниця – з 9.00 до 16-45), на «електронну скриньку довіри» - цілодобово.

Приймання повідомлень на «телефони довіри» та «електронну скриньку довіри» в прокуратурі області здійснює старший прокурор відділу запобігання та протидії корупції у територіальних прокуратурах управління внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури України, дислокований у прокуратурі Сумської області.

 

«Телефон довіри» прокуратури Сумської області:

(0542) 22-02-14

 

«Електронна пошта довіри»:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 


За фактом незаконних заволодінь транспортними засобами

При вивченні стану злочинності за 5 місяців 2015 року встановлено, що на території Сумської області відмічається зростання на 25 % кількості вчинення кримінальних правопорушень за фактом незаконних заволодінь транспортними засобами, передбачених ст. 289 КК України.

Ця проблема не оминула і Тростянецький район. Протягом 2015 року  Тростянецьким РВ УМВС України в Сумській області в ЄРДР зареєстровано відомості щодо 5 фактів незаконних заволодінь транспортними засобами. На сьогоднішній день залишається не розкритими 14 кримінальних проваджень.

Прокуратурою Тростянецького району в межах повноважень докладаються всі зусилля задля створення реального та діючого механізму забезпечення правопорядку та стабільності в регіоні. З метою запобігання виникненню умов і причин можливих суспільно-небезпечних явищ проведено кілька оперативних нарад та координаційну нараду керівників правоохоронних органів.

Так, на цих заходах координаційного характеру керівниками правоохоронних органів Тростянецького району розроблено низку заходів, спрямованих на розкриття кримінальних правопорушень за фактами незаконного заволодіння транспортними засобами.

Одночасно, прокуратура Тростянецького району звертає увагу, власників транспортних засобів, яким необхідно розуміти, що у переважній більшості випадків злочинним посяганням піддаються транспортні засоби, залишені без нагляду і надійних засобів захисту поблизу житлових будинків чи адміністративних споруд.

Найчастіше злочинці заволодівають залишеними без нагляду господарів скутерами чи мопедами. Це транспортні засоби, якими найлегше заволодіти. До того ж їх найважче шукати правоохоронцям, адже часто двохколісники не мають ані державного номерного позначення, ані реєстраційних документів.

У зв’язку з чим, власникам транспортних засобів необхідно бути обачнішими та забезпечити надійну охорону своєму транспортному засобу, виключивши вільний доступ до нього. Використовувати дієві засоби захисту, автомобіль чи мотоцикл повинен знаходитися на охоронюваній стоянці чи в обладнаному гаражі. Крім цього, кожний транспортний засіб необхідно обладнати протиугонним засобом, який виключатиме доступ до машини сторонніх осіб чи запуск ними двигуна, цього, до речі, вимагають і Правила дорожнього руху України.

Пам’ятайте, що транспортний засіб, залишений без нагляду – принада для здійснення його незаконного заволодіння, тож намагайтеся завжди контролювати місце знаходження вашого транспортного засобу.

 


СТРОКИ РОЗСЛІДУВАННЯ КРИМІНАЛЬНИХ ПРОВАДЖЕНЬ

Актуальним питанням для мешканців Тростянецького району є додержання органами досудового розслідування строків слідства у кримінальних провадженнях.

Це питання врегульовано ст. 28 нового Кримінального процесуального кодексу України, відповідно до якої під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об’єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних  рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття процесуальних рішень.

Проведення досудового розслідування у розумні строки забезпечує прокурор, слідчий суддя (в частині розгляду питань, віднесених до його компетенції), а судового провадження – суд.

Критеріями для визначення розумності строків кримінального провадження є:

1)    складність кримінального провадження, яка визначається з урахуванням кількості підозрюваних, обвинувачених та кримінальних правопорушень, щодо яких здійснюється провадження, обсягу та специфіки процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування тощо;

2)    поведінка учасників кримінального провадження;

3)    спосіб здійснення слідчим, прокурором і судом своїх повноважень.

Кримінальне провадження щодо особи, яка тримається під вартою, неповнолітньої особи має бути здійснено невідкладно і розглянуто в суді першочергово. 

Підозрюваний, обвинувачений, потерпілий мають право на звернення до прокурора, слідчого або суду з клопотанням, в якому викладається обставини, що обумовлюють необхідність здійснення кримінального провадження (або окремих процесуальних дій) у більш короткі строки, ніж ті, що передбачені цим Кодексом.

 

Заступник прокурора Тростянецького району молодший радник юстиції Д. Яценко

 


ЗА ФАКТАМИ ВЧИНЕНИХ КРАДІЖОК

Аналізуючи роботу органів внутрішніх справ Тростянецького району, необхідно відмітити зростання кількості вчинених крадіжок на території Тростянецького району. Зокрема у поточному році зареєстровано 97 кримінальних проваджень за фактом вчинення таємного викрадення чужого майна, у той час, як за аналогічний період минулого року їх було на 10 менше.

У свою чергу упродовж 2015 року прокуратурою Тростянецького району, на виконання однієї з покладених функцій, передбачених ст.121 Конституції України, підтримано державне обвинувачення у 24 кримінальних провадженнях за фактами вчинення крадіжок, у 21 кримінальному провадженні відносно 25 осіб обвинувальні вироки суду набрали законної сили.

У ході вивчення матеріалів кримінальних проваджень встановлено, що найчастіше об’єктами вчинення крадіжок є речі виготовлені з металу, електроприлади, вироби з дорогоцінного металу, гроші та інші речі, які використовуються у побуті.

Основною із причин вчинення крадіжок є звичайно нестабільна економічна ситуація в країні, але не останньою в черзі причин зростання крадіжок є сприяння їх вчиненню мешканцями Тростянецького району, які скуповуючи викрадені речі, забезпечують злочинцям «ринок збуту» викраденого майна та спонукають їх до продовження злочинної діяльності, з метою наживи.

Крім цього, слід пам’ятати, що кримінальне законодавство України ст.198 КК України передбачає кримінальну відповідальність за придбання, отримання, зберігання чи збут майна, одержаного злочинним шляхом у вигляді арешту на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Прокуратура Тростянецького району закликає всіх мешканців району потурбуватися про безпеку власного майна, посилити заходи безпеки, не забувати зачиняти двері у помешканнях, зачиняти вікна та балконні двері, цінні речі зберігати у надійних місцях. Від'їжджаючи на відпочинок, не варто розголошувати в мережі інтернет та знайомим особам відомості про час і період від'їзду тощо.

Інформацію надала прокурор прокуратури Тростянецького району Авершина І.О.


ПРОКУРАТУРА ПОПЕРЕДЖАЄ ПРО ШАХРАЙСТВО ПО ТЕЛЕФОНУ

Наприкінці травня 2015 року до Тростянецького районного відділу міліції надійшло повідомлення про шахрайство. 46-річний житель села Боромля повідомив про те, що став потерпілим від телефонного шахрайства.

Потерпілий розповів про те, що невідомий по телефону представився міліціонером та повідомив, що його син потрапив в міліцію за зберігання наркотичних речовин, а для його звільнення негайно потрібні гроші.

Шахрай діяв заздалегідь обдумано. Заявника обмежив у часі, чим завадив з’ясувати дійсні обставини.

Чоловік так хвилювався за долю сина, що, не задумуючись, перерахував на банківську картку шахраєві 15000 тисяч гривень. Лише через деякий час заявник зателефонував сину, і зрозумів, що його ошукали.

Відомості про дане кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України.

Прокуратура радить запам’ятати певні правила, як уберегтися та не стати потерпілим від телефонних шахраїв:

- в першу чергу не довіряйте інформації, яку отримуєте від незнайомців по телефону;

- завжди намагайтеся перевірити отриману інформацію, тим паче якщо вона стосується ваших рідних;

- не поспішайте переказувати гроші на незрозумілі рахунки чи передавати незнайомцям;

- негайно зверніться до міліції чи прокуратури.

За інформацією прокурора прокуратури Тростянецького району Пирогова В.В.


Прокуратурою Тростянецького району проведено перевірку за скаргою гр. Бойко Миколи Олексійовича, який є пенсіонером за віком, щодо незаконного притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП.

22 квітня 2015 року згідно протоколу від 31.03.15 року та доданих до нього матеріалівадміністративною комісією при виконавчому комітеті Тростянецької міської ради винесено постанову № 21 про накладення адміністративного стягнення, передбаченого ст. 152 КУпАП, на гр. Бойко М. О. за те, що він станом на 31.03.2015 року о 11.00 в місті Тростянець по вулиці Кірова,18 не забезпечив укладання договору зі спеціалізованим підприємством з вивозу та утилізації  сміття з території домогосподарства, чим порушив п.12.1.16 та п.12.3.2 «Правил благоустрою території, забезпечення чистоти, порядку, тиші в господарських місцях міста Тростянець».

Відповідно зазначеної постанови на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 грн.

За розглядами вказаного звернення прокуратурою Тростянецького району було пред’явлено до Тростянецького районного суду адміністративний позов про визнання постанови про накладення адміністративного стягнення незаконною.

Постановою суду від 22.05.2015 року постанову адміністративної комісії при виконавчому комітеті Тростянецької міської ради № 21 про накладення адміністративного стягнення, передбаченого ст. 152 КУпАП, на гр. Бойко М. О. скасовано.

Згідно інформації з Тростянецького районного суду на даний час на розгляді перебувають аналогічні заяви від громадян, подані самостійно, у зв’язку з чим хочу роз’яснити наступне:

Відповідно до п.12.1.16 Правил благоустрою території, забезпечення чистоти, порядку, тиші в господарських місцях міста Тростянець, затверджених рішенням Тростянецької міської ради 29 сесії 5 скликання №262 від 16.10.2008 року, юридичні та фізичні особи зобов’язані укладати договори із спеціалізованим підприємством та своєчасно оплачувати послуги з вивозу та утилізації сміття.

Разом з тим, відповідно до ч.4 ст.202 Цивільного Кодексу України дво- чи багатостороннім правочином є погоджена дія двох або більше сторін.

Відповідно до ч.3 ст. 203 Цивільного Кодексу України волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі.

Таким чином, особа не може бути примушена  будь-яким органом до укладання будь-якої цивільно-правової угоди проти її волі.

За ст. 152 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за порушення правил благоустрою території міст та інших населених пунктів, а також не додержання правил щодо забезпечення чистоти і порядку в містах та інших населених пунктах.

Згідно ст. 626 Цивільного Кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.

Стаття 627 цього Кодексу передбачає, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог Цивільного Кодексу України, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Отже, укладання договору зі спеціалізованим підприємством на вивіз та утилізацію сміття є правом громадян, а не їх обов’язком. Адміністративна комісія при виконавчому комітеті Тростянецької міської ради не вправі зобов’язувати громадян укладати договір зі спеціалізованим підприємством на вивіз та утилізацію сміття, тим більше притягати до адміністративної відповідальності за відмову у вчиненні вказаної дії.

Відповідно п.10 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

 

Підготувала:

Старший прокурор прокуратури Тростянецького району молодший радник юстиції    О.Т. Шаповал

____________________________________________________________

Інформація
про порядок функціонування «телефону довіри» та «електронної скриньки довіри»
в прокуратурі Сумської області

З метою своєчасного отримання та оперативного реагування на факти корупції та інших ганебних вчинків в прокуратурі Сумської області функціонує «телефон довіри» та «електронна скринька довіри».
Інформація про корупційні правопорушення, вчинення інших ганебних вчинків, а також про порушення закону, які можуть завдати істотної шкоди інтересам громадян та держави, якщо не будуть негайно усунуті, стосовно працівників прокуратури Сумської області приймається на «телефон довіри» у робочий час (понеділок-четвер з 9.00 до 18.00, п’ятниця – з 9.00 до 16.45), на «електронну пошту довіри» - цілодобово.
Приймання повідомлень на «телефони довіри» та «електронну пошту довіри» в прокуратурі області здійснює старший прокурор відділу запобігання та протидії корупції у територіальних прокуратурах управління внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури України, дислокований у прокуратурі Сумської області.

«Телефон довіри» прокуратури Сумської області:
(0542)  22-02-14

«Електронна пошта довіри»:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  


Прокуратура на захисті прав дітей – інвалідів

Прокуратурою Тростянецького району вивчено стан законності у здійсненні представницької діяльності на захист дітей-інвалідів та держави в суді з питань цільового використання коштів в інтернатних закладах, зокрема щодо спрямування коштів, що повинні виплачуватися дітям з інвалідністю чи інвалідам з дитинства, які перебувають на повному державному утриманні.

За наслідками вивчення стану законності щодо нарахування та виплати випускникам навчальних закладів із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, одноразової грошової допомоги в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку, виявлені порушення у комунальному закладі Сумської обласної ради Гребениківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат.

У зв’язку з цим, на основі виявлених порушень прокуратурою Тростянецького району 09.04.2015 заявлено адміністративні позови про визнання неправомірними дії адміністрації Гребениківської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату та стягнення коштів у сумі 7673 гривень 50 копійок на користь дитини, позбавленої батьківського піклування Антоненка Андрія Анатолійовича та стягнення коштів у сумі 7673 гривень 50 копійок на користь дитини, позбавленої батьківського піклування Завгороднього Едуарда Олександровича. 

12.05.2015 постановами Тростянецького районного суду Сумської області вищезазначені позови задоволені в повному обсязі.

Інформацію надала прокурор прокуратури Тростянецького району Журавльова А.О.

_____________________________________________________________________

Проведено міжвідомчу нараду за участю керівників правоохоронних органів та закладів охорони здоровя Тростянецького району

25.03.2015 проведено міжвідомчу нараду за участю керівників правоохоронних органів та закладів охорони здоров`я Тростянецького району. Прокуратурою району за наслідком опрацювання статистичних даних за 2014 та за 2015 роки вивчено питання про стан додержання «Порядку взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров'я та органами прокуратури України при встановленні факту смерті людини», затвердженого спільним наказом МВС України, МОЗ України, Генеральної прокуратури України №1095/955/119 від 28.11.2012 (далі – Порядок).

Аналіз криміногенної ситуації, стану, динаміки та тенденцій злочинності складено з урахуванням показників роботи правоохоронних органів Тростянецького району за 2014 та 2015 роки засвідчив, що на фоні незначного зменшення загального рівня злочинності, особливо зросла кількість зареєстрованих фактів смертей громадян у Журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення або інші події Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області.

Зокрема упродовж 2014 року всього зареєстровано 599 смертей людей, що становить 19,4% від загальної кількості заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події (3080). У 2015 році продовжується тенденція до збільшення кількості зареєстрованих смертей до 149, що становить 23,5% від 434 повідомлень.

Разом з цим встановлено, що упродовж 2014 року за телефоном екстреного виклику (102) до Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області, працівниками закладів охорони здоров`я людей за випадками смертей зроблено 20 повідомлень, що становить 4% від загальної реєстрації за фактами смертей. У 2015 році таких реєстрації до райвідділу надійшло всього 3 повідомлення, питома вага яких становить 2%.  

Станом на 18.03.2015 у провадженні слідчого відділення Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області з наростаючим підсумком перебувало   31 кримінальне провадження щодо нерозкритих тяжких і особливо тяжких правопорушень, питома вага яких становить 10,4% з 296 зареєстрованих в ЄРДР повідомлень. З них у поточному році зареєстровано 24 злочинів проти життя та здоров’я особи, питома вага яких становить 8,1%.

Зокрема у поточному році слідчими СВ Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області до ЄРДР внесено 24 відомостей за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 115 КК України, 19 за фактами природної смерті, 3 самогубства та 2 безвісті відсутніх. 

По 3 кримінальним провадженням, розпочатим за фактами ненасильницької смерті громадян за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 115 КК України рішення на цей час залишаються не прийнятими.

Зокрема, слідчі СВ Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області всупереч п.2.3 Положення «Про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань» від 17.08.2012 № 69 продовжують безпідставно вносити до ЄРДР відомості за ст. 115 КК України про факти смертей громадян без будь-яких ознак насильницького характеру.

Так, встановлено, що слідчим СВ Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області у порушення п.8 ч.5 Порядку безпідставно 05.01.2014 до ЄРДР внесено факт смерті за місцем проживання К, 1950 року народження (64 роки), який є учасником ЧАЕС, хворів на цукровий діабет та рак щитовидної залози. Незважаючи на те, що він перебував на обліку  КЗ «Тростянецька ЦРЛ», труп направлено до моргу даного лікувального закладу для проведення розтину та судово-медичної експертизи.

          Аналогічні порушення «Порядку взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров'я та органами прокуратури України при встановленні факту смерті людини» виявлено ще за 18 випадками смертей громадян віком понад 60 років без ознак насильницької смерті з подальшим направленням на проведення судово-медичної експертизи.

Встановлено, що працівники закладу охорони здоров`я у м. Тростянець, фельдшерсько-акушерських пунктів, фельдшерських пунктів та амбулаторій загальної практики сімейної медицини, підпорядкованих КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня» (далі – ЦРЛ), які уповноважені видавати лікарські свідоцтва про смерть за формою № 106/0 або фельдшерські довідки про смерть за формою № 106-1/0, що затверджені наказом МОЗ України № 545 від 08.08.2006 всупереч Порядку відмовляються їх видавати, що викликає суспільний резонанс в районі та скарги на дії або бездіяльність слідчих СВ Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області та прокурорів прокуратури Тростянецького району, які здійснюють нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням.

Також з’ясовано, що всі АЗПСМ, ФАП та ФП за своїм призначенням обов’язками та звітністю підпорядковані КЗ «Тростянецька ЦРЛ».

КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня» також видано наказ № 144 від 25.03.2013 «Про порядок взаємодії між органами внутрішніх справ, прокуратури та лікуавльно-профілактичними закладами Тростянецького району при встановленні факту смерті людини».

Серед всіх лікувально-профілактичних закладів право на видачу лікарських свідоцтв про смерть за формою №106/о мають лікарі                             КЗ «Тростянецька ЦРЛ», АЗПСМ с. Боромля, АЗПСМ с. Білка, АЗПСМ                   с. Буймер, АЗПСМ с. Гребенеківка, АЗПСМ с. Люджа. Право на видачу фельдшерської довідки про смерть за формою №106-1/о має тільки фельдшер АЗПСМ с. Кам’янка.

Фельдшерами (завідувачами) ФАП та ФП району фельдшерські довідки про смерть за формою №106-1/о не видаються.

Стаціонарні відділення для лікування хворих наявні тільки у  КЗ «Тростянецька ЦРЛ».

За 2015 рік померлим в стаціонарі проведено 2 судово-медичні розтини. Підлягало патологоанатомічним розтинам 12 померлих, але проведено лише 8 у КЗ «Тростянецька ЦРЛ», що складає 66,7 %. Загальна кількість розтинів  10, що становить 83,3%.

Також встановлено, що не проведено патологоанатомічні розтини 23 померлим в стаціонарах, у зв’язку наявності заяви близьких родичів померлих про відмову проведення розтину за релігійними мотивами та ясним клінічним діагнозом, що привів до смерті хворого.

Крім того, хибна практика продовжується і упродовж 2015 року. Зокрема 19.02.2015 до Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області надійшло повідомлення про смерть за місцем мешкання Т. 1954 року народження, який останнім часом хворів на серцеві захворювання, а саме 19.02.2015 він переніс інсульт і з ліжка навіть не вставав.

Будь-яких даних про насильницький характер смерті Т не було. Наступного дня надано лікарське свідоцтво про смерть № 22 від 28.02.2015, причиною якої стала гостра серцева недостатність, атеросклеротична хвороба серця.

Проте замість списання зазначеного повідомлення висновком згідно із Законом України «Про звернення громадян», дані про факт смерті було внесено до ЄРДР , а провадження закрито на підставі п.1 ч.1 ст. 284 КПК України.

Аналогічні порушення Порядку продовжуються і у поточному році. Зокрема виявлено ще за 8 випадками смертей громадян віком понад 60 років без ознак насильницької смерті з подальшим направленням на проведення судово-медичної експертизи.

Всі вказані провадження збільшують питому вагу особливо тяжких злочинів у Тростянецькому районі та викривляють державну статистику.

За викладених обставин вбачається, що прокуратурою району вже вжито ряд заходів направлених на належну взаємодію між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров'я, однак вказаних заходів недостатньо для здійснення дієвого впливу на реальний стан взаємодії між вказаними органами, тому необхідно вжити скоординованих заходів по відомствах.

Враховуючи викладене, пропонуємо винести питання щодо стану додержання Тростянецьким РВ УМВС України в Сумській області, прокуратурою району та закладами охорони здоров`я району «Порядку взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров'я та органами прокуратури України при встановленні факту смерті людини», затвердженого спільним наказом МВС України, МОЗ України, Генеральної прокуратури України №1095/955/119 від 28.11.2012» на обговорення міжвідомчої наради керівників правоохоронних органів та закладів охорони здоров`я Тростянецького району із визначенням певних заходів та визначення термінів їх проведення і контролю. 


Прокуратурою складено протокол

про скоєння адміністративного правопорушення,

передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення

         Прокурор Тростянецького району старший радник юстиції, розглянувши матеріали перевірки щодо порушення вимог антикорупційного законодавства, склав протокол відносно сільського голови, який порушив урегулювання конфлікту інтересів, передбачене п. 2 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», відповідальність за яке передбачено ст. 172 – 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Проведеною перевіркою прокуратурою Тростянецького району встановлено, що з моменту прийняття змін до ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», внесеними згідно із Законом № 224-VII від 14.05.2013, сільський голова О. не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно у письмовій формі не повідомив безпосереднього керівника, а саме сільську раду, про наявність конфлікту інтересів.

         Відповідно до ст. 140 Конституції України – місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Сільський голова О. здійснює організаційно-розпорядчі та консультативно-дорадчі функції і відноситься до посадових осіб органу місцевого самоврядування.

         Відповідно до п. п. «в» п. 1 ч.1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування є суб’єктами відповідальності за корупційне правопорушення. Отже, сільський голова О.  є суб’єктом відповідальності за вчинення корупційного правопорушення.

         Перебуваючи на сільського голови О. порушив встановлену законом вимогу щодо необхідності вживати заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не доповів сільській раді про виникнення конфлікту інтересів, що виразилось в укладанні ним 01.11.2014 року договору позички транспортного засобу легкового автомобілю марки: «Москвич» – 412 ИЖ, д.н. В 11-05 СУ для службових поїздок працівників сільської ради та для вантажних перевезень дрібних речей  з відшкодуванням палива з розрахунку 120 л на місяць за кошти з бюджету сільської ради, який на праві власності згідно: Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу СІС №104404 належить С. який є рідним батьком  сільського голови О.  чим порушив вимоги п. 2 ч.1 ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ч.1 ст.12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та ч.1 ст. 15 Закону України «Про правила етичної поведінки», а саме: урегулювання конфлікту інтересів, про що письмово та іншим чином не повідомив про наявність конфлікту інтересів сільську раду і не вжив всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів.       

 Виходячи із викладеного сільський голова О.  порушив вимоги п.2 ч.1 ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ч. 1 ст.12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та ч. 1 ст. 15 Закону України «Про правила етичної поведінки» тобто у письмовій формі не повідомив сільську раду про наявність конфлікту інтересів.

Таким чином, в діях  сільського голови О. вбачаються ознаки порушення адміністративного корупційного правопорушення про порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів, відповідальність за що передбачено ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.

         На даний час протокол про адміністративне правопорушення перебуває на розгляді у Тростянецькому районному суді Сумської області.

Інформацію надав старший прокурор прокуратури Тростянецького району Козловський Б.В.


Угоди у кримінальному провадженні за новим Кримінальним процесуальним кодексом України

 З метою втілення в життя принципу процесуальноїекономії, зменшеннявитрат на веденняпроцесу, поліпшення становища осіб, які допомагають розслідуванню злочинів та викриттю винних, забезпечення потерпілому права на швидке і повне відшкодування заподіяної шкоди, створення умов для досягнення компромісу та зниження міжособистісних конфліктів, зменшення навантаження на правоохоронні органи і суд, усунення перспектив подальшого оскарження та перегляду судових рішень статтею 468 Кримінального процесуального кодексу України 2012 року передбачена можливість укладення таких видів угод:

  • про примирення міжпотерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим;
  • про визнання винуватостіміж прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим.

Угода про примиренняміжпотерпілим та підозрюванимчиобвинуваченимможе бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чисередньої тяжкості та у кримінальномупровадженні у формі приватного обвинувачення.

Угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чисередньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні, в якому бере участь потерпілий, не допускається.

Укладення угоди про примирення або визнання винуватості може ініціюватися в будь-який момент після повідомлення особі про підозру до виходу суду до нарадчої кімнати для ухвалення вироку. Уразі недосягнення згоди щодо укладення відповідної угоди факт її ініціювання і твердження, що були використані з метою її досягнення, не можуть розглядатися як відмова від обвинуваченняабо як визнаннясвої вини.

У вище вказаних угодах обов'язково узгоджуються умови та порядок відповідальності підозрюваного або обвинуваченого за умови вчинення останніми дій, спрямованих на відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, - в угодах про примирення, залежно від дій підозрюваного чи обвинуваченого щодо співпраці у викритті кримінального правопорушення - в угодах про визнання винуватості.

При цьому, слід звернути увагу на те, щонаявність такої угоди та її зміст не є для суду обов'язковими до виконання та беззаперечного розгляду.  Суд перевіряє угоду на відповідність вимогам законодавства. Суд відмовляє в затвердженні угоди, якщо:

  1. умови угоди суперечать вимогам Кримінального процесуального кодексу України та/абозакону,в тому числі допущена неправильна правова кваліфікація кримінального правопорушення, яке є більш тяжким ніж те, щодо якого передбачена можливість укладення угоди;
  2. умови угоди не відповідаютьінтересамсуспільства;
  3. умови угоди порушують права, свободичиінтересисторінабоіншихосіб;
  4. існуютьобґрунтованіпідставивважати, щоукладення угоди не булодобровільним, абосторони не примирилися;
  5. очевиднанеможливістьвиконанняобвинуваченимвзятих на себе за угодоюзобов'язань;
  6. відсутніфактичніпідстави для визнаннявинуватості. 

Якщо ж  суд переконається, що угода може бути затверджена, вінухвалюєвирок, яким затверджує останню і призначає узгоджену сторонами міру покарання.

У випадках невиконання угод про примирення або визнання винуватості за клопотанням прокурора чи потерпілого суд скасовує вирок. Наслідками скасування такого вироку є направлення матеріалів кримінального провадження для завершення досудового розслідування або призначення судового розгляду в загальному порядку.

Протягом поточного року прокуратурою Тростянецького району спрямовано до суду 1 угоди про визнання винуватості і 3 угоди про примирення.

Інформацію надала прокурор прокуратури Тростянецького району Авершина І.О.


АНАЛІЗ

стану організації роботи з розгляду і вирішення звернень та особистого прийому громадян за 2014 рік в прокуратурі Тростянецького району

Відповідно до п. 1.6 наказу Генерального прокурора України № 9 гн від 21 червня 2011 року «Про організацію роботи з розгляду і вирішення звернень та особистого прийому громадян в органах прокуратури України» ( з наступними змінами), мною, прокурором прокуратури Тростянецького району юристом 3 класу Смірновою О. проаналізовано стан організації роботи прокуратури Тростянецького районуз розгляду і вирішення звернень та особистого прийому громадян за 2014 рік.

Вивчення показало, що прокуратурою Тростянецького району протягом 2014 року на особистому прийомі прийнято 100 звернень громадян, з них 42 прокурором особисто. (У 2013 році на особистому прийомі було прийнято 108 звернень, з них 57 прокурором). Зменшення  прийняття звернень на особистому прийомі сталося внаслідок посилення прокурорського нагляду на пріоритетних напрямках та здійснення правозахисної діяльності, своєчасне реагування на порушення закону,  проведення роз’яснювальної роботи  серед громадян.

Крім того, 26.10.2014 набрали чинності деякі пункти Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014, відповідно до яких прокуратурою функція загального нагляду за діяльністю органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій не здійснюється.

У зв’язку з цим нагляд за дотриманням законодавства про звернення громадян органами прокуратури не здійснюється.

Відповідно до ст. 28 Закону України «Про звернення громадян» контроль за  дотриманням законодавства про звернення громадян відповідно до своїх повноважень здійснюють міські ради та  їх  виконавчі  комітети,  депутати  місцевих  рад,   а   також міністерства,   інші   центральні  органи  виконавчої  влади  щодо підпорядкованих їм підприємств, установ та організацій.

Особистий прийом громадян в прокуратурі району проводиться відповідно до графіків затверджених прокурором району. Прийом громадян здійснювався  у прокуратурі району. А також прокурором Тростянецького району було здійсненоприйом громадян за місцем їх проживання і роботи 05.09.2014 року в Буймерській сільській раді, 12.09.2014 року в  Печінській сільській раді (прийнято 2 громадянина).

Статистичні дані свідчать про збільшення кількості звернень, розглянутих прокуратурою району.

Протягом 2014 року до прокуратури Тростянецького району загалом  надійшло 171 звернення у порівнянні із минулим роком 149 звернень, що на 22 звернення більше ніж у минулому році.

За результатами розгляду прокуратурою району 96 звернень вирішено у порівняні з минулим роком 72, що на 24 звернень більше ніж у минулому році, 27 задоволено проти 5 у минулому році тобто суттєво зросла кількість задоволених звернень.  Питома вага задоволених звернень від загальної кількості вирішених становить 28,125%.

Прокуратурою Тростянецького району вживаються вичерпні заходи щодо повного або часткового поновлення прав і законних інтересів заявників.

Так,  зокрема,  до прокуратури Тростянецького району звернулись працівники ТОВ «Тростянецький машинобудівний завод» з проханням заявити позови про стягнення нарахованої але не виплаченої заробітної плати.

 Встановлено, що керівництво ТОВ «Тростянецький машинобудівний завод» не дотримується вимог законодавства про працю, що регулює своєчасну її оплату. Прокуратурою Тростянецького району до Тростянецького районного суду подано 19 заяв про видачу судових наказів про стягнення нарахованої але не виплаченої заробітної плати, на загальну суму 95 тис. грн., які були задоволені в повному обсязі. Всі судові накази виконані.

Також, прокуратурою Тростянецького району проведено перевірку за зверненням Фонду підтримки фермерських господарств щодо стягнення з ФГ «Краківське» простроченої заборгованості в розмірі 30 тис. грн. за договором про надання фінансової підтримки на поворотній основі. Позов заявлений прокуратурою Тростянецького району до Господарського суду Сумської області про стягнення простроченої заборгованості в сумі 30 тис. грн., який задоволений в повному обсязі.

З питань досудового розслідування задоволено 3 звернення, зокрема надано письмові вказівки у кримінальних провадженнях

Вирішення заяв і скарг в прокуратурі Тростянецького району характеризується такими  статистичними даними :                                                                                                                                               

 

2013

рік

2014

рік

Зростання/

зменшення

(кількість)

Зростання/

зменшення

(у %)

Всього вирішено

У відсотках до розглянутих

72

60,5%

96

56,14

       +24

-4,36

 

Зміни у законодавстві з питань діяльності органів прокуратури щодо правозахисної діяльності дали змогу відійти від підміни органів влади, контролю та місцевого самоврядування.

За результатами впровадження в практику вимог галузевого наказу Генерального прокурора України щодо прийняття до провадження заяв і скарг лише у випадках передбачених ч. 1 ст. 12 ч. 2 ст. 36 Закону України «Про прокуратуру», прокуратурою Тростянецького району протягом 2014 року 63 звернення спрямовано за належністю для вирішення в інші відомства, в 2013 році 53 звернення.

До матеріалів кримінальних проваджень у 2013 році приєднано 3 звернень, у 2014 році випадків приєднання не було.

За галузями прокурорського нагляду вирішенні скарги

характеризуються такими даними:

№ п/п

 

Галузі законодавства

 

Кількість вирішених звернень

2013

2014

Зростання/

Зниження

(кількість)

(+,-)

 

У % до заг.

кількості

вирішених

звернень

1

З питань нагляду за додержанням і застосуванням законів:

з них:

про конституційні права і свободи

16

6

52

36

+36

+30

54,1%

37,5%

2

Про закони, що регулюють економічні

відносини

0

4

+4

4,16%

3

З питань охорони  довкілля

2

0

-2

2,8%

4

З питань досудового розслідування

27

8

-19

8,3%

5

З питань додержання законодавства

про національну безпеку

-

-

-

-

6

З питань законності вироків та інших

судових рішень у кримінальних справах

1

3

+2

1,4%

7

З питань представництва інтересів

громадян та держави в судах 

2

6

+4

6,25%

8

З питань законності постанов суду у

справах про адміністративні

правопорушення

1

1

0

1.04%

9

З питань додержання законодавства при виконанні рішень судів

3

3

0

3,12%

10

З питань нагляду за додержанням

кримінально-виконавчого законодавства

-

-

-

-

 

В прокуратурі Тростянецького району спостерігається суттєве збільшення вирішених звернень від громадян з питань нагляду і додержання за застосуванням закону.

       Зменшилась кількість звернень з питань досудового розслідування, а також  з питань охорони довкілля причинами зменшення є своєчасне реагування на порушення законодавства даної категорії.

Звернення громадян, службових та інших осіб у 5-денний строк направляються за належністю з одночасним повідомленням про це заявників прокурором Тростянецького району. За 12 місяців 2014 року було направлено 63 зверненння в інші відомства для вирішення, за той же період в 2013 році-за належністю спрямовано 53 звернень, що на 10 звернень більше ніж у 2013 році. Фактів підміни органів виконавчої влади та контролюючих органів в прокуратурі Тростянецького району за 2014 рік не виявлено.

Прокуратурою Тростянецького району вживаються вичерпні заходи щодо повного або часткового поновлення прав і законних інтересів заявників. За 2014 рік прокуратурою Тростянецького району було задоволено 27 звернень, (питома вага задоволених звернень від загальної кількості вирішених становить 28,125%.

Випадки повторно задоволених звернень в прокуратурі Тростянецького району відсутні.

На особливому контролі в прокуратурі району перебувають звернення народних депутатів України, проте,  протягом 2014 року звернення від народних депутатів України не надходили.

Звернення Героїв Радянського Союзу, інвалідів Великої Вітчизняної війни до прокуратури Тростянецького району не надходили.

Звернення громадян, службових та інших осіб вирішуються оперативними працівниками  протягом 30 днів від дня надходження в прокуратуру Тростянецького району, а ті, що не потребують додаткового вивчення і перевірки, – не пізніше 15 днів, якщо інший строк не встановлено  законодавством. Випадків продовження строків вирішення та надання попередньої відповіді заявникам в прокуратурі Тростянецького району за 2014 рік виявлено не було.

Працівниками прокуратури Тростянецького району в повній мірі додержуються положення Інструкції з діловодства в органах прокуратур.

Звернення реєструються в книзі звернень громадян та юридичних осіб, ведуться контрольні картки в Єдиній системі статистики та аналізу органів прокуратури України. Після вирішення звернень оформлюються наглядові провадження.

Всі відповіді на звернення підписуються прокурором Тростянецького району. Протягом 2014 року фактів надання відповіді за підписами не уповноважених на це осіб не було.

Притягнення осіб до адміністративної відповідальності за ст. 212-3 КУпАП за порушення права на інформацію за 2014 рік не проводилося.

В прокуратурі Тростянецького району є графік прийому громадян працівниками прокуратури району,  кожен працівник прокуратури має журнал обліку особистого прийому громадян, який заповнюється вчасно всіма необхідними даними.

У цілому прокуратурою забезпечується якісне та об’єктивне вирішення звернень.

Фактів поверхового вирішення та безпідставного відхилення обґрунтованих скарг не встановлено.

Фактів порушення строків розгляду звернень працівниками районної прокуратури не встановлено.

Аналіз стану організації роботи з розгляду звернень та особистого прийому громадян дозволяє зробити наступний висновок: у цілому працівниками Тростянецької прокуратури приділяється належна увага розгляду і вирішенню звернень громадян, прийому населення, забезпеченню своєчасного прийняття законних рішень, додержання та поновлення конституційних прав громадян


 П О С Т А Н О В А

координаційної наради керівників

правоохоронних органів Тростянецького району

 

24 лютого 2015 року                                                                                                                        м. Тростянець

Обговоривши стан запобігання і протидії злочинності та корупції, захисту громадян від злочинних посягань, додержання конституційних прав громадян та виявлення дій, які мають ознаки сепаратизму, що посягають на територіальну цілісність і недоторканість України правоохоронними органами Тростянецького району Сумської області координаційна нарада зазначає, що вжиті правоохоронними органами заходи сприяли уповільненню темпів зростання злочинності, підвищенню рівня законності.

Водночас криміногенна ситуація в районі залишається напруженою, а наявні негативні тенденції у динаміці та структурі злочинності потребують невідкладного реагування та вжиття додаткових скоординованих заходів правоохоронних органів.

Не дивлячись на те, що упродовж 2014-2015 роки рівень злочинності в районі знизився, відмічається зростання кількості тяжких та середньої тяжкості злочинів, кримінальних правопорушень проти: власності, безпеки руху та експлуатації транспорту та у 2015 році збільшилась кількість вчинених злочинів, вчинених неповнолітніми або за їх участю, особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення, вчинені групою осіб.    

У роботі правоохоронних органів району за вказаний період також виявлено низьку ефективність виявлення злочинів з ознаками корупції, хабарництва, злочинів у сфері господарської діяльності, злочинів проти громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг.

Незадовільним є стан розкриття кримінальних правопорушень, питома вага нерозкритих злочинів у 2014 році становить лише 46,6%, що на 6,6% нижче за середньо обласний показник. Так у минулому році залишилося нерозкритими 171 кримінальне правопорушення, а у січні поточного року ця тенденція дійшла ще до 15 нерозкритих злочинів, що становить 35,7%, що на 22,8% менше ніж показник Сумської області.

Вказаний стан пояснюється тим, що працівники міліції не володіють у повному обсязі оперативною інформацією про осіб, які готуються до скоєння або скоїли злочини, відсутня системність в роботі по відпрацюванню місць можливого збуту викраденого, належним чином не проводиться робота серед осіб, які ніде не працюють, зловживають спиртними напоями, раніше судимі, чия поведінка в побуті не вивчається, джерела існування не встановлюються. При цьому, дієвий контроль за їх роботою з боку керівників відповідних підрозділів та райвідділу відсутній.

Розповсюдженими у районі є крадіжки, з яких на даний час лишається нерозкритими 135 злочинів минулого року та 28 поточного року.

Проте дещо вдалося зупинити тенденцію щодо зростання незаконного заволодіння транспортними засобами, яких у минулому році на території району вчинено 14 проти 3 у аналогічному періоді 2013 року та жодного у поточному році. Працівниками райвідділу вказані злочини майже не розкриваються. 

Не вдалося зупинити тенденцію щодо зростання грабежів, яких у минулому році скоєно 4 та у січні поточного року вчинено ще один злочин, при цьому нерозкритим лишилися 5 грабежів. Розбійних нападів у поточному році не допущено. Однак нерозкритими лишаються 2 умисні вбивства минулих років.

у 2015 році значно збільшилась кількість злочинів, скоєних неповнолітніми або за їх участю (на 1 злочин), вчинених особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення (на 16,7%), вчинених групою осіб (на 200%), вчинених у стані алкогольного сп’яніння (на 133,3%), що свідчить про незабезпечення належної профілактичної роботи з попередження вчинення злочинів, послаблення зусиль працівників міліції по забезпеченню охорони громадського порядку.

Не сприяє і належному впливу на стан законності реальне стягнення накладених адміністративних штрафів, виконання яких забезпечено  лише на 71,7%.

Залишається гострою проблема підліткової злочинності, зокрема у минулому, так і у поточному роках мають місце факти скоєння повторних злочинів неповнолітніми, які перебували на профілактичних обліках, що свідчить про відсутність належного здійснення профілактичної роботи кримінальної міліції у справах дітей Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області.

Вказане свідчить про те, що профілактична робота кримінальної міліції у справах дітей Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області належним чином не проводиться і не забезпечує дієвого впливу на стан підліткової злочинності. При цьому, не в повній мірі забезпечена взаємодія між КМСД Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області та службою у справах дітей, органами освіти, охорони здоров’я щодо попередження правопорушень у підлітковому середовищі.

Неадекватним стану законності є боротьба зі злочинами, пов’язаними з незаконним обігом наркотичних засобів. При цьому, зусилля працівників міліції зводяться до виявлення осіб, які не займаються систематичним збутом наркотиків, у переважній більшості виявляються злочини, пов’язані з незаконним обігом "канабісу", що не відповідає реаліям сьогодення.

У минулому році в Тростянецькому районі суттєво знизилась ефективність роботи правоохоронних органів щодо викриття злочинів у сфері службової діяльності, яких виявлено лише 6, питома вага яких становить -50%, (по Україні – 2,6%). При цьому, не виявлено жодного факту корупції, нецільового використання бюджетних коштів, що свідчить про самоусунення працівників сектору ДСБЕЗ Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області від боротьби зі злочинністю на території району.

Неадекватним реальному стану є робота щодо виявлення злочинів з боку посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, контролюючих органів, судової гілки влади.

Потребує суттєвого покращення стан виконання працівниками міліції вироків суду, адже їх невиконання тягне за собою уникнення кримінальної відповідальності з боку злочинців та сприяє скоєнню ними повторних злочинів.

З часу  вступу в дію нового КПК України та змін до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» оперативно-розшукові справи заводяться у незначній кількості і проведення у них оперативно-розшукової діяльності не має суттєвого впливу на протидію злочинності в районі та розкриття кримінальних правопорушень, що готуються або виявлення осіб, що готують вчинення злочинів.

Потребує посиленої уваги робота по відшкодуванню збитків. Слідчі не використовують свої повноваження щодо надання доручень оперативним підрозділам на відшукання майна підозрюваних та не повною мірою вживають заходів, спрямованих на відшкодування завданої злочинами шкоди.

Разом з тим, упродовж 2014-2015 років на території району не зафіксовано дій, які мають ознаки сепаратизму, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.

З огляду на викладене, зусилля усіх правоохоронних органів району щодо протидії злочинності в регіоні, у тому числі виявлення і розкриття злочинів, пов’язаних з хабарництвом, корупцією, профілактики злочинності потребують вжиття скоординованих заходів.

З урахуванням обміну думками координаційна нарада –

 

П О С Т А Н О В Л Я Є:

Інформацію прокурора Тростянецького району Мірошніченко О.Д. щодо стану протидії правоохоронних органів району злочинності в регіоні, хабарництву і корупції та доповіді керівників правоохоронних органів з порядку денного взяти до відома.

Керівникам правоохоронних органів вжити додаткових заходів щодо підвищення ефективності протидії злочинності та профілактики злочинів у регіоні.

З цією метою здійснити такі узгоджені заходи:

1. Створити спільну міжвідомчу групу з розкриття та розслідування кримінальних проваджень у сфері корупції.

лютий-березень 2015 року                                         Тростянецький РВ УМВС України

                                                                                          в Сумській області, 

                                                                                          прокуратура Тростянецького району

 

2. Здійснити спільні заходи, спрямовані на викриття фактів корупції на території району, щодо дотримання вимог законодавства під час використання бюджетних коштів.

березень-квітень 2015 року

Тростянецький РВ УМВС України в Сумській області, 

прокуратура Тростянецького району

3. Перевірити дотримання вимог Положення про порядок ведення ЄРДР щодо повноти, своєчасності та достовірності внесення даних, своєчасності прийнятих рішень у кримінальних провадженнях.

березень 2015 року

Тростянецький РВ УМВС України в Сумській області, 

прокуратура Тростянецького району

4. Спільно вивчити стан додержання оперативними підрозділами Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області вимог Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» при здійсненні оперативно-розшукової діяльності, спрямованої на розкриття злочинів.

лютий-березень 2015 року

 

Тростянецький РВ УМВС України в Сумській області, 

прокуратура Тростянецького району

5. Провести спільне вивчення стану досудового розслідування та повноти проведених негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях про нерозкриті злочини проти власності та незаконне заволодіння транспортними засобами, які вчинені у 2012-2015 роках.

березень-травень 2015 року

прокуратура Тростянецького  району,

Тростянецький РВ УМВС України в області 

6. Вжити спільних заходів щодо додержання вимог законодавства при зверненні до виконання та організації виконання вироків суду у виді позбавлення волі, арешту та реального стягнення накладених штрафів.  

березень-квітень 2015 року                 

прокуратура Тростянецького  району,

Тростянецький РВ УМВС України в області 

         7. Перевірити стан дотримання вимог законодавства щодо проведення профілактичної роботи працівниками Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області та Охтирського МВ КВІ УДПтС України в Сумській області по попередженню злочинності на території району з боку осіб, які перебувають на обліку, які раніше притягувалися до кримінальної відповідальності, які ніде не працюють, зловживають спиртними напоями та з неповнолітніми в частині засудження останніх до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.  

березень-травень 2015 року                

прокуратура Тростянецького  району,

Тростянецький РВ УМВС України в області 

         8. Спільно вивчити кримінальні провадження за 2014-2015 роки з метою визначення на території Тростянецького району місць з найбільш ускладненою криміногенною обстановкою в громадських місцях та на підставі цього ініціювати перед органами місцевої влади та самоврядування встановлення на таких територіях технічних засобів контролю за станом правопорядку, насамперед телевізійних систем візуального моніторингу.

травень-червень 2015 року

прокуратура Тростянецького  району,

Тростянецький РВ УМВС України в області 

9. Спільно вивчити всі факти незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами, що мали місце у 2014-2015 роках на території району з метою виявлення каналів їх надходження та встановлення дій, які мають ознаки сепаратизму, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, посягання на територіальну цілісність і недоторканість України

лютий-червень 2015 року

прокуратура Тростянецького  району,

Тростянецький РВ УМВС України в області 

 

Постанову координаційної наради надіслати для організації виконання.

Контроль за виконанням постанови здійснювати по відомствах.

Про результати вжитих заходів інформувати прокуратуру Тростянецького району у визначені постановою терміни.

Узагальнену інформацію надати до 10 липня 2015 року.

 


Прокуратура інформує

Виявлення і розкриття злочинів потребують скоординованих заходів

Обговоривши стан запобігання і протидії злочинності та корупції, захисту громадян від злочинних посягань, додержання конституційних прав громадян та виявлення дій, які мають ознаки сепаратизму, що посягають на територіальну цілісність і недоторканість України правоохоронними органами Тростянецького району Сумської області координаційна нарада зазначає, що вжиті правоохоронними органами заходи сприяли уповільненню темпів зростання злочинності, підвищенню рівня законності

Водночас криміногенна ситуація в районі залишається напруженою, а наявні негативні тенденції у динаміці та структурі злочинності потребують невідкладного реагування та вжиття додаткових скоординованих заходів правоохоронних органів.

Не дивлячись на те, що упродовж 2014-2015 роки рівень злочинності в районі знизився, відмічається зростання кількості тяжких та середньої тяжкості злочинів, кримінальних правопорушень проти: власності, безпеки руху та експлуатації транспорту та у 2015 році збільшилась кількість вчинених злочинів, вчинених неповнолітніми або за їх участю, особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення, вчинені групою осіб.    

У роботі правоохоронних органів району за вказаний період також виявлено низьку ефективність виявлення злочинів з ознаками корупції, хабарництва, злочинів у сфері господарської діяльності, злочинів проти громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг.

Незадовільним є стан розкриття кримінальних правопорушень, питома вага нерозкритих злочинів у 2014 році становить лише 46,6%, що на 6,6% нижче за середньо обласний показник. Так у минулому році залишилося нерозкритими 171 кримінальне правопорушення, а у січні поточного року ця тенденція дійшла ще до 15 нерозкритих злочинів, що становить 35,7%, що на 22,8% менше ніж показник Сумської області.

Вказаний стан пояснюється тим, що працівники міліції не володіють у повному обсязі оперативною інформацією про осіб, які готуються до скоєння або скоїли злочини, відсутня системність в роботі по відпрацюванню місць можливого збуту викраденого, належним чином не проводиться робота серед осіб, які ніде не працюють, зловживають спиртними напоями, раніше судимі, чия поведінка в побуті не вивчається, джерела існування не встановлюються. При цьому, дієвий контроль за їх роботою з боку керівників відповідних підрозділів та райвідділу відсутній.

Розповсюдженими у районі є крадіжки, з яких на даний час лишається нерозкритими 135 злочинів минулого року та 28 поточного року.

Проте дещо вдалося зупинити тенденцію щодо зростання незаконного заволодіння транспортними засобами, яких у минулому році на території району вчинено 14 проти 3 у аналогічному періоді 2013 року та жодного у поточному році. Працівниками райвідділу вказані злочини майже не розкриваються. 

Не вдалося зупинити тенденцію щодо зростання грабежів, яких у минулому році скоєно 4 та у січні поточного року вчинено ще один злочин, при цьому нерозкритим лишилися 5 грабежів. Розбійних нападів у поточному році не допущено. Однак нерозкритими лишаються 2 умисні вбивства минулих років.

у 2015 році значно збільшилась кількість злочинів, скоєних неповнолітніми або за їх участю (на 1 злочин), вчинених особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення (на 16,7%), вчинених групою осіб (на 200%), вчинених у стані алкогольного сп’яніння (на 133,3%), що свідчить про незабезпечення належної профілактичної роботи з попередження вчинення злочинів, послаблення зусиль працівників міліції по забезпеченню охорони громадського порядку.

Не сприяє і належному впливу на стан законності реальне стягнення накладених адміністративних штрафів, виконання яких забезпечено лише на 71,7%.

Залишається гострою проблема підліткової злочинності, зокрема у минулому, так і у поточному роках мають місце факти скоєння повторних злочинів неповнолітніми, які перебували на профілактичних обліках, що свідчить про відсутність належного здійснення профілактичної роботи кримінальної міліції у справах дітей Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області.

Вказане свідчить про те, що профілактична робота кримінальної міліції у справах дітей Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області належним чином не проводиться і не забезпечує дієвого впливу на стан підліткової злочинності. При цьому, не в повній мірі забезпечена взаємодія між КМСД Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області та службою у справах дітей, органами освіти, охорони здоров’я щодо попередження правопорушень у підлітковому середовищі.

Неадекватним стану законності є боротьба зі злочинами, пов’язаними з незаконним обігом наркотичних засобів. При цьому, зусилля працівників міліції зводяться до виявлення осіб, які не займаються систематичним збутом наркотиків, у переважній більшості виявляються злочини, пов’язані з незаконним обігом "канабісу", що не відповідає реаліям сьогодення.

У минулому році в Тростянецькому районі суттєво знизилась ефективність роботи правоохоронних органів щодо викриття злочинів у сфері службової діяльності, яких виявлено лише 6, питома вага яких становить -50%, (по Україні – 2,6%). При цьому, не виявлено жодного факту корупції, нецільового використання бюджетних коштів, що свідчить про самоусунення працівників сектору ДСБЕЗ Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області від боротьби зі злочинністю на території району.

Неадекватним реальному стану є робота щодо виявлення злочинів з боку посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, контролюючих органів, судової гілки влади.

Потребує суттєвого покращення стан виконання працівниками міліції вироків суду, адже їх невиконання тягне за собою уникнення кримінальної відповідальності з боку злочинців та сприяє скоєнню ними повторних злочинів.

З часу  вступу в дію нового КПК України та змін до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» оперативно-розшукові справи заводяться у незначній кількості і проведення у них оперативно-розшукової діяльності не має суттєвого впливу на протидію злочинності в районі та розкриття кримінальних правопорушень, що готуються або виявлення осіб, що готують вчинення злочинів.

Потребує посиленої уваги робота по відшкодуванню збитків. Слідчі не використовують свої повноваження щодо надання доручень оперативним підрозділам на відшукання майна підозрюваних та не повною мірою вживають заходів, спрямованих на відшкодування завданої злочинами шкоди.

Разом з тим, упродовж 2014-2015 років на території району не зафіксовано дій, які мають ознаки сепаратизму, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.

З огляду на викладене, зусилля усіх правоохоронних органів району щодо протидії злочинності в регіоні, у тому числі виявлення і розкриття злочинів, пов’язаних з хабарництвом, корупцією, профілактики злочинності потребують вжиття скоординованих заходів.

З урахуванням обміну думками координаційна нарада постановила інформацію прокурора Тростянецького району О.Д. Мірошніченко щодо стану протидії правоохоронних органів району злочинності в регіоні, хабарництву і корупції та доповіді керівників правоохоронних органів з порядку денного взяти до відома. За результатами координаційної наради керівників правоохоронних органів району розроблено  додаткові заходи щодо підвищення ефективності протидії злочинності та профілактики злочинів у регіоні.


ІНФОРМАЦІЯ

в порядку ст. 6 Закону України «Про прокуратуру» про результати роботи прокуратури Тростянецького району протягом 2014 року

Реалізуючи принцип гласності, інформування органів влади, громадськості про стан законності та заходи щодо їх зміцнення, відповідно до п. 5 ч.1 ст. 6 Закону України «Про прокуратуру» направляємо на Вашу адресу комплексну інформацію про підсумки роботи прокуратури району протягом 2014 року.

Протягом 2014 року станом на 31.12.2014 року до Тростянецького РВ УМВС України в Сумськійобластінадійшло3074заяв та повідомлень про кримінальні порушення і інші події, якізареєстровані в журналієдиногообліку. З них зареєстрованих в ЄРДР кримінальнихпроваджень - 760. У залишку на 01.01.2015перебувало270кримінальнихпроваджень.

З зареєстрованихповідомлень2316повідомленьгромадян списано до справизгідно Закону України «Про зверненнягромадян», 760інформацій внесено до ЄРДР ( що становить 24,7%) та інформація по 4-х повідомленнях передана до інших ОВС.

Прокуратурою району внесено 2 подання про порушенняобліково - реєстраційної дисципліни протягом звітного періоду, за результатами розглядуяких до відповідальності притягнуто 4 працівника Тростянецького РВ УМВС України в Сумськійобласті.

За звітнійперіодбулоскоєно4 особливо тяжких злочини, по 4-х з якихособіповідомлено про підозру. Питома вага становить - 100,0% ( область 47,8%).

Тяжких злочинівскоєно105 та 51 особіповідомлено про підозру. Питома вага становить - 48,6% ( область - 38,6%).

Протягомзвітногоперіодузареєструвано 1 факт очевидного вбивства, кримінальне провадження розслідувано та направлено до суду. Кримінальнихпроваджень, пов’язаних з тяжкими тілесними ушкодженнями, у тому числі зі смертю потерпілого у провадженні слідчих не перебувало.     

Протягомзвітногоперіодускоєно8грабежів. По вказаних фактах чотирьом особам повідомлено про підозру. Питома вага становить 50,1 % ( область 47,7%)). Скоєно один розбій по якому особу встановлено. Питома вага становить 100%). ( область 75,0%).

Викликаєзанепокоєннятакий вид злочинів як крадіжки. За звітній період скоєно 217 крадіжок і лише по 71 крадіжці особам повідомлено про підозру. Питома вага становить 32,7% ( область - 27,4%). Скоєно 3 квартирних крадіжки, дві з яких розкрито. Питома вага становить - 66,7 % ( область - 62,3%).

Скоєно10шахрайств, лише3 з якихрозкрито. Питома вага становить - 30,0% ( область - 25,5%).

За звітній період на території обслуговування зареєстровано 9 злочинів, пов’язаних з хуліганськими діями, 7 злочинів вказаної категорії розкрито та особам повідомлено про підозру. Питома вага становить - 77,8%) ( область - 65,1%).

Протягом звітного періоду зареєстровано 7 незаконних заволодінь транспортними засобами у тому числі 2 факти заволодіння автомобілями. 5 злочинив казаної категорії розкрито. Питома вага становить 71,4%. (область -43,7%. Також розкрито один факт незаконного заволодіння автомобілем. Питома вага становить 50% ( область - 36,1 %).

Як недолік слід зазначити, щоТростянецьким РВ не приділялась належна увага розкриттю особливо-тяжких злочинів минулих років. Так, в провадженні слідчого відділення Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області протягом 2014 року перебувало 2 кримінальних провадження про умисні вбивства минулих років, які на даний час залишаються не розкритими. Незважаючи на те, що по даним провадженням про нерозкриті умисні вбивства оновлено слідчо-оперативні групи, складено оновлені плани спільних узгоджених слідчо-оперативних заходів, слідчими надано доручення на проведення заходів по встановленнюосіб, причетних до злочинів та розкриття даних правопорушень, робота по встановленнюосіб, причетних до вчинення даних вбивств проведена формально та не надалажодних результатів, у зв’язку з чим слідчим відділенням Тростянецького РВ УМВС не проводились по нерозкритим злочинам про умисні вбивства негласні слідчі (розшукові) дії, інформація щодо осіб, яких можна підозрювати у вчиненні злочину, до теперішнього часу не здобута, тому відсутні підстави для проведення певних НСРД.

Протягом зазначеного періоду слідчими Тростянецького РВ УМВС розпочато 760 кримінальних провадження, а також прийнято 7 проваджень, розпочатих прокуратурою району. Навантаження на 1 слідчого складає 109,5 проваджень ( по області 119,5). Всього в провадженні слідчих протягом звітного періоду перебувало 876 кримінальних проваджень. Протягом звітного періоду слідчими закінчено розслідування по 587 кримінальним провадженням ( питома вага становить 67%, по області 56,9%).

До суду з обвинувальними актами направлено 145 проваджень, 2 – з клопотаннями про звільнення від кримінальної відповідальності та 2  - про застосування примусових заходів медичного характеру. З угодами про примирення направлено до суду 7 проваджень та з угодами про визнання винуватості – 12 проваджень.

Кількість кримінальних проваджень, за якими особам повідомлено про підозрускладає 191провадження ( з яких 174 із зареєстрованих в поточному році). Кількістьосіб, яким повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення складає 157осіб.

За звітний період слідчими надано 419 доручень на проведення слідчих дій, з яких - ЗО на проведення НСРД.

Проведеною прокуратурою перевіркою виконання доручень слідчих встановлені порушення, на які внесено 2 подання, до відповідальності притягнуто 5 осіб.

Затримано в порядку ст.208 КПК України14 осіб, з них обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою - 14. Відмовлено судом у застосуваннізапобіжного заходу у видітримання під вартою не було.

Протягом 2014 року направлено до суду - 145 кримінальних проваджень з обвинувальними актами, 2 – клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру, 1 - клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру. Державними обвинувачами прокуратури Тростянецького району підтримано державне обвинувачення у 105 кримінальних провадженнях з постановленням обвинувальних вироків, з них: з угодами про визнання винуватості – 14; з угодами про примирення – 8, з винесенням ухвал – 43 кримінальних провадження.

Повернуто 1 кримінальну справу на додаткове розслідування, яку направлено до суду.

За реабілітуючими підставами кримінальні провадження не закривались.

Виправдувальні вироки у кримінальних провадженнях за участі державних обвинувачів прокуратури Тростянецького району протягом 2014 року судом не виносились. Оперативними працівниками прокуратури Тростянецького району забезпечено перевірку постановлених за їх участю судових рішень у кримінальних справах і провадженнях та апеляційне, касаційне реагування на неправосудні рішення, ухвалені судом у кримінальних справах та провадженнях.

Прокуратурою Тростянецького району при здійсненні нагляду за додержанням законності в діяльності правоохоронних органів на стадії досудового розслідування внесено 7 подань, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 12 працівників Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області.

При здійсненні нагляду за додержанням законів при здійсненні оперативно-розшукової діяльності прокуратурою району внесено 2 подання, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 5 працівників Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області.

Протягом 2014 року працівникамипрокуратури району при здійсненніправозахисноїфункціїприйнято 97 постанов, розпочато 3 кримінальнихпровадження, внесено 67 подань, скасовано 8 актів,  притягнуто до відповідальності 36 посадовихосіб, у тому числі 19 – посадові особи контролюючихорганів. За актами прокурорського реагування відшкодовано 1223 тис.грн., з яких 4 тис. грн. – до бюджету.

Розглянуто та надано інформацію на 2 запити з питань нагляду за додержанням і застосуванням законів, а також з питань організаційно-розпорядчої діяльності.

Особистийприйом та вирішеннязвернень в прокуратуріТростянецького району за 2014 рік.

Оперативними працівниками прокуратури Тростянецького району на особистому прийомі прийнято 100 громадян, з них керівником прокуратури – 42.Вирішено звернень – 96, задоволено - 27 звернень, направлено в іншівідомства - 62

За 2014 рік, у провадженні місцевого та господарського судів перебуває 9 справ, на загальну суму 434 тис. грн. задоволено 29 позовних заяв на загальну суму 306 тис. гривень (з них до бюджету 71 тис.). Добровільно відшкодовано за закритими справами – 28 тисяч гривень, з них до бюджету -28. Сума на яку реально виконанорішень суду – 246 тис. гривень (за рішеннями звітного року 237 тисяч гривень.)

Випадків відмови у задоволені позовних вимог у 2014 році не було.

Упродовж 2014 року підготовлено і здійснено 38 виступів у ЗМІ, з них:  19 – в регіональних друкованих, 19 – в електронних ЗМІ (радіо). Направлено 12 інформацій ворганивлади. 

Статті довідомчого журналу не готувалися.