НА АПАРАТНІЙ НАРАДІ ПРО СТАН ПОВОДЖЕННЯ З ТВЕРДИМИ ПОБУТОВИМИ ВІДХОДАМИ

23 липня в Тростянецькій райдержадміністрації відбулася апаратна нарада за участю керівників відділів і структурних підрозділів РДА. Провів зібрання очільник району – Олександр Комлик.

Особлива увага під час апаратної наради була приділена розгляду питання про стан поводження з твердими побутовими відходами. Із доповіддю виступив начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та будівництва Тростянецької районної державної адміністрації Дмитро Козачок.

Він наголосив на тому, щовТростянецькому районі розроблена та затверджена рішенням Тростянецької районної ради від 28.02.2013 програма «Поводження з твердими побутовими відходами в Тростянецькому районі на 2013-2016 роки».

Метою програми є створення в районі єдиного санітарного поля, яке б відповідало всім нормативним вимогам. Сьогодні на території Тростянецького району існує одна земельна ділянка площею 5.6 га, яка виділена та впорядкована під сміттєзвалище. Санітарний нагляд за утриманням звалища здійснюється фахівцями районної СЕС.

Начальник зазначив, що на території району триває процес утворення несанкціонованих звалищ ТПВ, непоодинокі випадки коли побутові відходи складуються у природних рельєфних утвореннях – балках, ярах тощо. Сучасна структура системи санітарного очищення території району недосконала. Ситуація,  яка  склалась  з питання розміщення місць концентрації побутових відходів, їх збору, сортування, утилізації  та  подальшого  використання  як  вторинної  сировини,  підтверджує існування  проблеми,  яка  впливає  на  екологічний  та  соціальний  стан  району. Тож, реалізація заходів Програми передбачає покращення екологічної ситуації в районі.

На виконання Програми було проведене комісійне обстеження земельної ділянки, яка знаходиться на території Криничанської сільської ради. За результатами обстеження складений відповідний акт. Видане розпорядження голови Тростянецької районної державної адміністрації від 27.05.2013 № 204-ОД «Про вжиття заходів щодо виконання районної програми поводження з ТПВ в Тростянецькому районі на 2013-2016 роки» згідно якого КП ТРР «Райкомунгосп» доручено вжити заходів щодо відведення вищезазначеної земельної ділянки.

Тростянецькою райдержадміністрацією направлений лист до ДНЗ «Охтирський центр ПТО» за яким обраховується земельна ділянка з пропозицією звернутись з клопотанням до Головного управління Держземагентства у Сумській області щодо вилучення земельної ділянки з користування для подальшого відведення та розміщення полігону ТПВ. На даний час відповідь не надходила.

Дмитро Козачок наголошує, що з метою вирішення даного питання планується ще провести нараду з залученням відповідних спеціалістів для розгляду інших варіантів земельних ділянок, що відповідатимуть всім санітарним нормам для розміщення полігону ТПВ.