ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ МОЛОДІ – КРОК ДО РОЗБУДОВИ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ДЕРЖАВИ

На цьому наголошувалось під час брифінгу щодо військово-патріотичного виховання молоді, роботи пошукових загонів та відновлення історичної пам’яті на Сумщині

«Одним з пріоритетів державної молодіжної політики є питання патріотичного виховання підростаючого покоління. Воно є ключовим в умовах пробудження національної свідомості, формування активної громадянської позиції молоді, вихованні її на прикладах любові до України й рідної області», – зазначив начальник управління молоді та спорту облдержадміністрації Дмитро ЛАНТУШЕНКО.

За його словами, з метою виховання патріотів України в області активізовано діяльність військово-патріотичних клубів та пошукових загонів.

На базі «Сумського обласного центру відпочинку, оздоровлення, туризму та військово-патріотичного виховання» проводяться традиційні історико-патріотичні походи місцями бойової слави «Шлях Мужності», обласні молодіжні форуми клубів та пошукових загонів військово-патріотичного спрямування, молодіжні патріотичні рейди, інформаційні акції, семінари, тренінги, конференції, зльоти, туристсько-краєзнавчі поїздки, походи вихідного дня, чемпіонати, спортивні змагання тощо.

«Військово-патріотичному вихованню цьогоріч буде присвячено дві зміни в Сумському обласному позаміському закладі оздоровлення та відпочинку – таборі «Сузір’я», який планує прийняти близько 200 дітей», – зазначив Дмитро Лантушенко.

Провідну роль у вихованні справжніх патріотів своєї країни відіграють заклади освіти області, на базі яких традиційно проводяться Всеукраїнські та обласні акції, зокрема, «Пам’ятати. Відродити. Зберегти», «А ми тую славу збережемо», «Шляхами подвигу і слави», присвячені 70 річниці визволення України від фашистських загарбників.

«На сайтах навчальних закладів створено веб-сторінки «Шляхами подвигу і слави наших батьків і дідів». Створення цих веб-сторінок дає можливість учням (вихованцям, студентам) у режимі форуму розміщувати інформацію про участь у Великій Вітчизняній війні членів їх сімей, фото із сімейних архівів, зроблені під час війни, розповіді про зустрічі з ветеранами війни та фоторепортажі про «Уроки Мужності», публікувати власні реферати, науково-дослідницькі роботи, літературні та мистецькі твори про Велику Перемогу, ділитися враженнями від прочитаних книжок і переглянутих фільмів на воєнну тематику тощо», – зазначила начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Олена ПОПОВА.

15 років поспіль в області проводиться конкурс волонтерських організацій «Ветеран живе поруч».

У кожній школі області викладається предмет «Захист Вітчизни»,  створені історико-краєзнавчі музеї та галереї, присвячені військово-патріотичній тематиці. Традиційним стало проведення напередодні свят урочистих лінійок, концертів, конкурсних розважальних програм «А ну-мо, хлопці», «Турнір рицарів», «Козацькі забави», «Сильні, сміливі, спритні».

«Ми організовуємо зустрічі учнів області з військовослужбовцями, юнаками, які пройшли службу в Збройних Силах України, екскурсії до військових частин, бесіди з працівниками військкоматів. Активно проводимо роботу щодо якісної організації військово-професійної орієнтації юнаків, відбору кандидатів до вступу до військових вищих навчальних закладів», – додала Олена Попова.

За словами завідувача редакційно-видавничою групою по підготовці і виданню книг при Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Ірини ФЕДОРЕНКО, з метою відновлення історичної справедливості, в області видається безліч книг, зокрема, «Книга Пам’яті. Сумська область», «Книга Скорботи України. Сумська область», «Реабілітовані історією. Сумська область». Величезну роль в їх підготовці відіграють пошукові загони та групи області.

«Обласною програмою книговидання заплановано видання додаткового тому «Книги Пам’яті Сумської області». До нього планується включити багато нових даних щодо воїнів-земляків та воїнів радянської армії, похованих на території області у 1941-1945 роках, цікаві архівні матеріали, в яких зафіксовані факти злодіянь фашистських загарбників тощо», – зазначила Ірина Федоренко.

Відповідно до обласної програми з пошуку та впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій на 2013-2015 роки заплановано створення електронної бази даних осіб, які загинули на території області в 1941-1945 роках. Наразі триває підготовка матеріалів до неї.

«Зберігаючи пам’ять про мужність наших земляків, ми виховуємо молодь на взірцях любові до рідної землі. Ми і надалі докладатимемо зусиль, аби сформувати у підростаючого покоління національну свідомість, почуття відданості своїй країні та рідному краю. Адже розуміємо, що саме молодь у майбутньому сприятиме розвитку сильної європейської держави», – підсумувала Олена Попова.  

***

Детальна інформація на веб-порталі місцевих органів виконавчої влади Сумської області: http://sm.gov.ua