ПОЗАЧЕРГОВІ ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ МАЮТЬ ПРОЙТИ НА СУМЩИНІ ЧЕСНО І ПРОЗОРО

Іван БОРШОШ: «Влада робить все, аби забезпечити технічну та матеріальну сторону проведення виборів, але багато залежить і від самих жителів області»

«Нині до попередніх списківвключено 918575виборців. З метою уникнення будь-яких непорозумінь під час виборів, громадяни мають перевірити свої дані у Державному реєстрі виборців, аби будь-які неточності не стали на заваді їх волевиявлення. У день голосування зміни до уточненого списку виборців не вноситимуться», – зазначив заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації під час брифінгу.

За його словами, за допомогою програмного Інтернет-ресурсу «Особистий кабінет виборця», розміщеного на сайті ЦВК у розділі «Державний реєстр виборців», дані в Реєстрі вже перевірили 1807 громадян Сумщини. До відділів ведення Державного реєстру виборців звернулося 10760 жителів області, з них 400 – подали заяви про внесення змін до їх персональних даних; 219 – заяви про тимчасову зміну місця голосування, у 10142 виборців дані були правильними.

«Якщо до 12 травня 2014 року ви не отримали іменне запрошення на вибори Президента України, або воно містить неточності щодо ваших даних, обов’язково зверніться до відділу ведення Державного реєстру виборців або до дільничної виборчої комісії за своєю виборчою адресою. При собі необхідно мати паспорт громадянина України», – підкреслив Іван Боршош.

Для тимчасової зміни місця голосування кримчани, які прибули на територію області, можуть подати звернення до будь-якого відділу ведення Державного реєстру виборців, пред’явивши лише паспорт громадянина України. Решті виборців для тимчасової зміни місця голосування потрібно подати заяву з обґрунтуванням причини, яка має бути підтверджена офіційним документом з місця роботи, навчання тощо. Такі заяви мають бути подані не пізніше 19 травня 2014 року, – поінформував посадовець.

«Задля належного проведення виборів 2014 року в області створено 6 окружних та 1007 дільничних виборчих комісій на 964 звичайних та 43 спеціальних виборчих дільницях, які забезпечені приміщеннями, транспортними засобами, зв’язком та оргтехнікою. Своєчасно виготовлено списки виборців, іменні запрошення виборцям, а також скриньки для таємного голосування», – сказав Іван Боршош.

На 25 травня призначені й позачергові (повторні) місцеві вибори, зокрема, позачергові вибори Сумського, Охтирського, Роменського, Білопільського міських голів; повторні вибори депутатів Сумської обласної ради у Ковпаківському районі м. Суми, Липоводолинському та Конотопському районах; позачергові вибори сільських голів у Липоводолинському районі – Саївського та Кимличанського, у Путивльському – Стрільниківського, у Сумському – Косівщинського).

Для дільничних виборчих комісій проведені навчання, на яких відпрацьовано механізм взаємодії відділів ведення Державного реєстру виборців і виборчих комісій щодо уточнення попередніх списків виборців. Так, у м. Охтирка міжнародні спостерігачі  від ОБСЄ Джуліан Нанді та Майкл Верлінг відзначили високий рівень проведення такого навчання.

«Сумщина готова до позачергових президентських виборів. Сподіваюся, що запорукою їх успішного проведення в області стане чітке дотримання чинного законодавства всіма субєктами виборчого процесу та висока явка виборців», підкреслив Іван Боршош.