ЧОРНОБИЛЬ НЕ МАЄ ЧАСУ, ЧОРНОБИЛЬ – ЦЕ НАША БІЛЬ

Аварія на Чорнобильській атомній електростанції вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом незвіданої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне наступне покоління. Ця трагедія зачепила долю кожного українця.

До цієї дати в бібліотеці для дітей пройшла година-застереження «Чорнобиль не має часу, Чорнобиль-це наша біль», на якій були присутні учні сьомих класів спеціалізованої школи №5.  Про трагедію, яка забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців, розповіла бібліотекар Валентина Гладун.

На захід був запрошений ліквідатор аварії на ЧАЕС, капітан запасу Володимир Борисович Сумченко. Затамувавши подих, слухали діти спогади гостя  про трагічні події квітня 1986 року, достовірну інформацію про масштаби, причини і наслідки чорнобильської трагедії. Запаленою свічкою і хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів Чорнобильської  катастрофи. Школярі з цікавістю подивились документальний фільм «Дзвони Чорнобиля». Під супровід пісень «Чорнобильський біль», «На Чорнобиль журавлі летіли»  діти дивились на екрані хроніку  квітневих подій 1986 року. Бібліотекар ознайомила  дітей  з переглядом літератури «Пекучі сльози Чорнобиля».

Чорнобиль... Урок, який ми не повинні забувати ніколи, тому що це надто гіркий урок втрат, урок мужності і стійкості водночас.