СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА ГРОМАДЯН, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ В СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ

Павло Роженко: «На сьогодні фахівці із соціальної роботи працюють безпосередньо в громадах, для вчасного виявлення сімей, які потрапили в складні життєві обставини. Ці кроки дають позитивні результати»

На цьому зауважив виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації під час апаратної наради за участю заступників голови, керівників відділів, управлінь, структурних підрозділів райдержадміністрації, районних служб та установ.

На нараді розглянули питання щодо роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді по ранньому виявленню сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах фахівцями із соціальної роботи. Із даного питання доповіла начальник центру Тетяна Ганжаленко.

Тростянецький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – районний центр) є спеціальним закладом, що забезпечує організацію та проведення у відповідній територіальній громаді соціальної роботи із соціально незахищеними категоріями сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Керівник зазначила, що одним із основних напрямків діяльності районного центру є соціальна робота із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, що забезпечується через раннє виявлення, облік та соціальний супровід.

Фахівцями із соціальної роботи систематично ведеться робота щодо контролю умов проживання та виховання дітей в сім’ях, які перебувають під соціальним супроводом: наявність одягу, місця навчання, опалення, продуктів харчування, відповідність санітарно-гігієнічних норм.

Тетяна Вікторівна розповіла, що у ході соціального супроводу покращено взаємостосунки у родинах, підвищено рівень виховного потенціалу батьків, надано інформаційні послуги щодо працевлаштування членів родин, оздоровлення дітей, отримання медичної допомоги.

Районним центром соціальних служб в межах своїх можливостей і повноважень проводиться просвітницька, консультативна, тренінгова робота з молоддю, батьками, сім’ями на тему формування здорового способу життя у дітей та молоді.