Інформація про впровадження державної регуляторної політики в Тростянецькому районі станом на 01.04.2017

На виконання розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 22.04.2015 №219-ОД «Про впровадження державної регуляторної політики в області» видано розпорядження голови Тростянецької районної державної адміністрації від 08.05.2015 №187-ОД «Про впровадження державної регуляторної політики в Тростянецькому районі», згідно якого повноваження по реалізації державної регуляторної політики покладені на управління агропромислового, економічного розвитку та житлово-комунального господарства Тростянецької районної державної адміністрації.

Станом на 01.04.2017 року по Тростянецькому району діє 17 регуляторних органів, в тому числі: 1- районна державна адміністрація, 1- міська рада, 1 – районна рада та 14 – сільських рад.

Протягом I кварталу 2017 року діяльність органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування була зосереджена на виконанні законів України, указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, що регулюють взаємовідносини у сфері господарської діяльності, а також вдосконаленні правового регулювання господарських і адміністративних відносин між регуляторними органами та суб’єктами господарювання у таких напрямах:

перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування;

планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів;

підготовка проектів регуляторних актів разом із аналізом їх регуляторного впливу;

виконання заходів із відстеження результативності регуляторних актів;

моніторинг діючих регуляторних актів в Тростянецькому районі;

оприлюднення документів, підготовлених у процесі здійснення регуляторної діяльності;

проведення роз’яснювальної роботи з питань реалізації державної регуляторної політики.

Щорічно органами виконавчої влади та місцевого самоврядування розробляються плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, а також вносяться зміни до них.

У звітному періоді управлінням агропромислового, економічного розвитку та житлово-комунального господарства Тростянецької районної державної адміністрації проведено моніторинг регуляторних актів та підготовки звітів із відстеження результативності регуляторних актів відповідно до планів-графіків на 2017 рік.

У 2017 році регуляторними органами заплановано прийняти 15 регуляторних актів (9 сільськими радами та 6 міською радою).

Станом на 01.04.2017 сформовано реєстр із 42 діючих регуляторних актів по Тростянецькому району, в тому числі: 1 - Тростянецької районної державної адміністрації, 1 - районної ради, 4 - міської ради, 36 - сільських рад.

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо оприлюднення документів, підготовлених у процесі здійснення регуляторної діяльності, для забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної регуляторної політики на веб - порталі Сумської обласної державної адміністрації (http://sm.gov.ua) функціонує сторінка «Регуляторна діяльність Тростянецької районної державної адміністрації», де оприлюднюються: плани підготовки проектів регуляторних актів по Тростянецькій районній державній адміністрації, проекти регуляторних актів з відповідними аналізами їх регуляторного впливу, звіти про відстеження результативності регуляторних актів, нормативно-правова база щодо державної регуляторної політики та актуальна інформація.

Також діють власні сторінки: «Регуляторна діяльність» на сайті Тростянецької міської ради, Тростянецької районної ради та сільських рад Тростянецького району.

Крім того, повідомлення та документи про регуляторну діяльність сільські ради розміщують на власній Дошці оголошень (Інформаційний стенд), яку вони узаконили.

Із прийняттям Закону України «Про внесення змін до статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» необхідність дотримання вимог та принципів державної регуляторної політики при підготовці проектів регуляторних актів стала обов’язковою і для органів місцевого самоврядування. Відповідно потребує активізації роботи по забезпеченню дотримання вимог державної регуляторної політики і органами місцевого самоврядування. Тобто, кожен регуляторний орган повинен обов’язково направляти до Державної регуляторної служби України на погодження розроблені проекти регуляторних актів разом із аналізом регуляторного впливу, звіти про відстеження та експертні висновки.

Із боку управління агропромислового, економічного розвитку та житлово-комунального господарства Тростянецької районної державної адміністрації здійснюється постійний контроль за діяльністю органів місцевого самоврядування у сфері регуляторної діяльності. Інформація про стан реалізації державної регуляторної політики у Тростянецькій районній державній адміністрації щокварталу надається Департаменту економічного розвитку і торгівлі  Сумської обласної державної адміністрації.