Шановні виборці!

В Україні починаючи з 31 грудня 2018 року офіційно стартувала президентська виборча кампанія. Згідно з постановою Верховної Ради України від 26 листопада 2018 року № 2631-VIII чергові вибори глави держави мають відбутися 31 березня 2019 року.

Про своє конституційне право обирати багато хто згадує тільки в день голосування або за день-два до нього і не знаходять себе чи своїх рідних в списках виборців, але щось змінити буває вже запізно, це викликає знервованість, напругу на дільницях. Краще заздалегідь уточнити свої дані і спокійно йти на дільницю в день голосування. Особливо це стосується виборців:

 

-  які досягли вісімнадцятирічного віку та голосуватимуть вперше;

-  які під час виборів у списках виборців виявили неточності в своїх персональних даних, або взагалі були відсутні в них та не звернулись до відділу ведення Державного реєстру виборців особисто;

-  змінили прізвище чи місце проживання протягом останнього періоду;

-  мають інформацію про помилкове включення до списків інших громадян, які вже не проживають за адресами, вказаними у списках виборців (змінили місце проживання, померли);

-  виборців, колишніх військовослужбовців строкової чи контрактної служби;

-  нездатні самостійно пересуватися (медичний висновок), через уповноважених осіб;

-  які перебували на консульському обліку у відомчих установах МЗС;

-  громадян, що повернулися з місць позбавлення волі.

Кожен, хто має доступ до мережі Інтернет, може відвідати “Особистий кабінет виборця”, на сайті Державного реєстру виборців за прямим посиланням www.drv.gov.ua. Після нескладної реєстрації (вказавши особисту електрону пошту, ПІБ, дату народження та адресу реєстрації) на вказану вами електрону пошту надійде відповідь з результатом перевірки. Додатковою перевагою цього сервісу є те, що в разі відсутності вас в Реєстрі, чи наявності помилок в ваших ідентифікаційних даних, вам не потрібно нікуди звертатись. Система автоматично сформує доручення відділу ведення, за яким ми проведемо додаткову перевірку та внесемо необхідні виправлення до Реєстру. Про результат проведеної перевірки також буде направлене повідомлення на вказану електрону пошту. В разі відсутності виборця в реєстрі, необхідно безпосередньо звернутись до органу ведення реєстру за своїм місцем реєстрації.

Також нагадуємо, що постанова Центральної виборчої  комісії  від 13 вересня 2012 року

№ 893 “Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси” передбачає зміну виборчої дільниці(дільниці для голосування), до якої виборець відноситься за його виборчою адресою, на іншу виборчу дільницю (дільницю для голосування) без зміни його виборчої адреси. Відповідно до Закону України "Про Державний реєстр виборців" (стаття 7) звернення виборця про тимчасову зміну місця голосування повинно бути мотивованим. Зокрема, це може бути робоче відрядження, фактичне проживання не за зареєстрованим місцем проживання, робота або навчання у відповідному населеному пункті або державі, перебування в санаторії. Указане в заяві мотивування повинно підтверджуватися документами, які додаються до неї.

         Запрошуємо всіх виборців Тростянецького району заздалегідь звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Тростянецької районної державної адміністрації для уточнення,  перевірки своїх персональних даних та у разі необхідності тимчасової зміни місця голосування за адресою: м.Тростянець, вул.Благовіщенська, 3, кабінет № 40 (третій поверх). Телефон для довідок 5- 15-83.

         Відділ працює з понеділка по четвер з 8:00 до 17:15(в п’ятницю до 16:00), обідня перерва з 12:00 до 13:00. При собі необхідно мати паспорт громадянина України, або тимчасове посвідчення громадянина України.