ІГОР ПЕТРАШКО: ФОПАМ ТА НАЙМАНИМ ПРАЦІВНИКАМ ВЖЕ ПРОФІНАНСОВАНО 3,2 МЛРД ГРН ОДНОРАЗОВОЇ МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ

За даними Пенсійного Фонду, станом на сьогодні 3,2 млрд грн вже передано банкам для нарахування 8-тисячної допомоги 405 195 заявникам. Крім того, 350 906 заявників вже отримали допомогу, а це понад 2,8 млрд грн

«Як і обіцяли, усі ті люди, які подали заявку на програму до 21 грудня, вже сьогодні, тобто ще до нового року, отримали гроші. А це більше 350 тисяч людей і понад 2,8 млрд грн. Ті ж заявники, які подавалися пізніше, отримають кошти вже в новому році», – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України  Ігор ПЕТРАШКО.

Він також пояснив, чому сума підтримки становить саме 8 тис. грн. Враховувалось декілька ключових факторів: це середня заробітна плата по Україні – 11 900 грн та розрахунковий період локдауну – 2 тижні.

«8 тис. грн – це адекватна сума компенсації. Враховуючи, що вона не оподатковується і це практично чистий дохід. Якщо підприємець, маленький ФОП, має 10 найманих працівників, то розмір виплат становитиме 88 тис. грн, тобто 10 працівників і сам ФОП матимуть по 8 тис. грн. Це достойна сума за 2 тижні простою. Січень в Україні традиційно є дуже спокійним, коли багато людей не працює, бере відпустки, тому ми вважаємо, що вплив на економіку буде мінімальний», – підкреслив Ігор Петрашко.

Станом на 30 грудня (16:00) на отримання одноразової матеріальної допомоги у сумі 8 тис. подано 459 221 заяв.

За матеріалами Урядового порталу: https://www.kmu.gov.ua/news/igor-petrashko-fopam-ta-najmanim-pracivnikam-vzhe-profinansovano-32-mlrd-grn-odnorazovoyi-materialnoyi-dopomogi