АГРАРІЇ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЇ ЗА КРЕДИТАМИ: ЗАТВЕРДЖЕНО ФОРМУ ЗАЯВКИ

Мінекономіки затвердило форми документів щодо здійснення фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, зокрема:

форму заявки на участь у конкурсі для отримання компенсації за укладеними кредитними договорами;
форму реєстру компенсаційних виплат позичальникам за фактично сплачені уповноваженому банку відсотки за користування кредитами;

форму реєстру компенсаційних виплат позичальникам за фактично сплачені уповноваженому банку відсотки за користування кредитами у листопаді - грудні минулого року.
Затвердження цих документів надасть можливість уповноваженим банкам розпочати роботу щодо прийняття від позичальників заявок на отримання часткової компенсації відсоткових ставок за залученими банківськими кредитами, а позичальникам звернутися до банків та подати заявку для отримання фінансової підтримки за рахунок коштів держбюджету.

Компенсації надаються відповідно до постанови Кабміну від 29 квітня 2015 р. № 300 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів”.

Така компенсація надається на конкурсній основі суб'єктам господарювання агропромислового комплексу - юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам - підприємцям, які провадять діяльність у галузях тваринництва та використали кредитні кошти для покриття поточних витрат та витрат капітального характеру або які провадять діяльність за іншими видами сільськогосподарської діяльності (крім тваринництва).

Сума компенсації не може перевищувати:

для позичальників, які провадять діяльність у галузях тваринництва, - 15 млн. гривень;

для позичальників, які провадять діяльність за іншими видами сільськогосподарської діяльності (крім тваринництва), - 5 млн. гривень.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 16 червня 2020 р. за № 531/34814 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

З Переліком уповноважених банків, які підписали Меморандум з Мінекономіки з питань реалізації державної підтримки сільгосптоваровиробників можна ознайомитись за посиланням: https://agro.me.gov.ua/ua/pidtrimka/vzayemodiya-z-bankami