ДЕРЖПІДТРИМКА СІЛЬГОСПВИРОБНИКІВ У 2020 РОЦІ: ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ ФЕРМЕРІВ СУМЩИНИ

Про основні програми державної підтримки сільгосптоваровиробників Сумщини і суми їх фінансування на 2020 рік розповів під час тематичного онлайн-брифінгу директор обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександр МАСЛАК

Зокрема, бюджетна дотація буде надаватися за утримання корів, розмір такої підтримки від 5 до 250 тис. гривень. Отримати зазначену дотацію зможуть фермерські господарства у власності яких перебуває від п’яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до норм законодавства.

Обслуговуючі сільськогосподарські кооперативи також отримають фінансову підтримку на суму до 3 млн. гривень. Отримати її зможе сільськогосподарський кооператив до складу якого входять одне і більше фермерських господарств, які мають чистий дохід від реалізації продукції  за останній рік до 20 млн. гривень.

Наступний напрямок фінансової допомоги від держави – фінансова підтримка на поворотній основі, отримати яку можна на конкурсних основах у розмірі, що не перевищує 500 тис. гривень. Усі фермерські господарства мають особисто подати документи до регіональних відділень Укрдержфонду протягом 30 календарних днів з моменту оприлюднення у друкованих засобах масової інформації оголошення про проведення конкурсу.

Доплата буде здійснюватися і на користь застрахованих осіб-членів фермерського господарства без набуття статусу юридичної особи ЄСВ. Такий вид доплати буде здійснюватися протягом 10 років у розмірі від 0,9 до 0,1 мінімального страхового внеску виключно за умови сплати решти внеску головою/членами фермерського господарства.

Також буде здійснюватися часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами. Сума компенсації буде становити 90% вартості, але не більше ніж 10 тис. гривень.

Довідково. У Сумській області здійснюють діяльність 661 фермерське господарство (це 57,5% від загальної кількості економічно-активних сільськогосподарських підприємств). З них займаються вирощуванням зернових культур − 608 фермерських господарств, садівництвом – 15, овочівництвом − 82, тваринництвом − 59 фермерських господарств. Площа землі, що знаходиться у користуванні фермерськими господарствами, становить 133,2 тис. гектара. Найбільше фермерських господарств у Буринському (94), Роменському (66), Сумському (68), Конотопському (60), Липоводолинському (59), Лебединському (56) районах.