До відома суб’єктів підприємницької діяльності!

З метою припинення порушень вимог законодавства у сфері захисту прав споживачів інспекцією був виданий припис від 17.06.2013 р № 13 «Про припинення порушень вимог законодавства у сфері захисту прав споживачів при наданні послуг ринку, в тому числі при реалізації продовольчих товарів на територіях ринків».

ПРИПИС №13

про припинення порушень вимог законодавства у сфері захисту прав споживачів при наданні послуг ринку, в тому числі при реалізації продовольчих товарів на територіях ринків

            Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Сумській області був проведений моніторинг дотримання законодавства про захист прав споживачів при надані послуг ринків та порядку реалізації на їх територіях продовольчих товарів, в ході якого було встановлено:

            адміністрації ринків не забезпечують торгуючих достатньою кількістю засобів вимірювальної техніки і торгівельного інвентарю; допускають зберігання харчової продукції на складах, у холодильниках та інших приміщеннях ринку, які не відповідають санітарним нормам і правилам; допускають до продажу товари, що заборонені до продажу на ринках; не створюють належних умов для додержання продавцями правил торгівлі, санітарного і протипожежного стану, правильного використання засобів вимірювальної техніки, інвентарю ринку, підвищення рівня культури торгівлі та безпечних умов праці;

            суб’єкти господарювання, що здійснюють торгівлю на ринках, реалізують швидкопсувні продукти (м'ясні та молочні продукти, риботовари, м'ясні, молочні і овочеві консерви, курячі яйця), на відкритих прилавках, без використання спеціального холодильного обладнання, при температурі навколишнього середовища до + 30 С; м'ясо, молоко та молочну продукцію, яйця курячі, отримані у власних чи фермерських господарствах, без наявності ветеринарних довідок, виданих місцевими установами державної ветеринарної медицини, або висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку; солоно-квашені, мариновані овочі та фрукти без наявності висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку та дотримання чинних ветеринарно-санітарних вимог при торгівлі.

            З метою усунення порушень прав споживачів, керуючись ст.26 Закону України «Про захист прав споживачів», Положенням про Інспекцію з питань захисту прав споживачів у Сумській області від 29.11.2011 року,

ПРИПИСУЮ:

  1. Адміністраціям ринків забезпечити виконання вимог Правил торгівлі на ринках, враховуючи виявлені інспекцією порушення.
  2. Заборонити суб’єктам підприємницької діяльності, що здійснюють торгівлю на ринках, реалізацію продовольчих товарів з порушенням діючих правил і санітарних норм.
  3. Вказаний припис довести до відома суб’єктів підприємницької  діяльності та споживачів через засоби масової інформації.

Контроль за виконанням припису покласти на заступника начальника інспекції Степаненко А.О.

 

Начальник інспекції                                                                      М.М.Коцупій