ГОЛОВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПОЗИТИВНО СТАВИТЬСЯ ДО ВАКЦИНАЦІЇ ВІД COVID-19

Як зауважив під час брифінгу виконуючий обов’язки генерального директора Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України, головний державний санітарний лікар області Володимир ЗБАРАЖСЬКИЙ, вакцинація від коронавірусу разом із дієвими карантинними заходами допоможе Україні разом із всім світом впоратися з цією хворобою

За його словами, на сьогодні у світі щеплено більше 30 млн осіб. Україна теж активно працює в цьому питанні в рамках системи COVAX; прямого замовлення у компаній-виробників; взаємодії із країнами-донорами, які можуть передати нашій країні надлишкові кількості вакцин. 

«Україна у питанні вакцинації співпрацює з Міжнародним валютним фондом та Глобальним фондом та напряму з компаніями-виробниками. Але дуже важко закупити товар, якого ще немає, тобто вакцин, які ще тільки розробляються. Державний бюджет не дозволяє платити за майбутній результат, – зазначив Володимир Збаражський. – Та, попри всі проблеми, маємо хороші напрацювання. Зокрема, Україна співпрацює з компанією «Sinovac Biotech» (КНР) щодо придбання вакцини CoronaVac. Вакцина проходила клінічне дослідження III фази у Бразилії, було підтверджено її ефективність на 50,87%. Імунологи вважають, що це достатньо, адже вакцина дозволить відсікти тяжкий перебіг хвороби та смертність. У нас є контракт на 5 млн доз цієї вакцини. Крім того, Глобальний фонд готовий надати Україні безоплатно вакцину, розроблену компаніями Pfizer (США) і BioNTech (Німеччина) в кількості 16 млн доз у березні, і ми зможемо провакцинувати 20% населення».

Під час брифінгу також йшлося про те, що наразі ведеться багато переговорів і вони складні. Деталі переговорів з іншими державами Україна не може оприлюднювати, щоб не зірвати процес. Але це не означає, що переговорів і дій щодо придбання вакцини немає – просто зараз всі країни хочуть закупити собі вакцину в максимально можливій кількості.

Україна, які і всі країни Європейського Союзу, вакцинуватиме населення поступово, в кілька етапів, починаючи з березня 2021 року. Спочатку вакцинуватимуть найбільш вразливі групи – лікарів, військових та людей віком 65+.

Брифінг