Районна газета

Комунальний заклад Тростянецької міської ради "Тростянецька центральна районна лікарня"

м. Тростянець, вул.Нескучанська, 7
www.trostlik.hol.es

КЗ «Тростянецька ЦРЛ» отримала нове сучасне медичне обладнання

Приємна подія відбулася нещодавно в Тростянецькій центральній районній лікарні. В присутності колективу медичних працівників закладу клініко-діагностичній лабораторії було вручено новий медичний прилад - автоматичний гематологічний аналізатор крові.

20 травня - День пам’яті померлих від СНІДу

Тисячі червоних метеликів – символ пам’яті наслідків епідемії СНІДу, легкості душ, які нас покинули, символ переродження та мінливості життя, скорботи та надії. 

    За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, які пережили біль втрати рідних і друзів.

ОБЕРЕЖНО, НІТРАТИ!

У весняну пору на прилавках магазинів починають з'являтися перші ранні овочі, проте вони можуть бути шкідливими і навіть небезпечними для здоров'я.

Головна небезпека криється у перенасиченні овочів нітратами. Зокрема, це характерно для тих, які вирощені у «прискореному режимі».

Тепличні та ґрунтові овочі не тільки відрізняються за своїми смаковими якостями, але і за хімічним складом. Багато господарств для як найшвидшого дозрівання овочів використовують добрива та стимулюючі речовини. Чим вища концентрація цих речовин, тим небезпечнішим стає нашпигований ними овоч.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ УКУСИ КЛІЩІВ І ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД НИХ

Сезон кліщів розпочато: піки активності щороку припадають на квітень-травень та серпень-вересень. У Сумській області у цьому році,  не дивлячись на затяжну зиму і довшу сплячку комах, відмічають збільшення їх чисельності на 15%. Як вони себе поведуть в такій аномальній весні – не зрозуміло, але очікується  велика небезпека, як для тварин, так і для людини, бо ці невеликі створіння можуть переносити збудників небезпечних вірусних та бактеріальних захворювань.