Районна газета

Комунальний заклад Тростянецької районної ради "Тростянецька центральна районна лікарня"

м. Тростянець, вул.Нескучанська, 7
www.trostlik.hol.es

Кір – профілактика, ознаки, лікування

Кір – це висококонтагіозне (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання. В основному кором хворіють нещеплені діти, які відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, які раніше не хворіли на кір та не отримали вакцину проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції.

Як відбувається зараження кором?

Джерелом інфекції є хвора на кір людина з моменту появи перших ознак хвороби до п'ятого дня від початку висипань. У випадку зараження після контакту із хворим проходить від 7 до 17 днів перш, ніж хвороба проявиться (інкубаційний період).

ЯК ВБЕРЕГТИСЬ ВІД ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ?

Отруєння грибами характеризується тяжким клінічним перебігом і високою летальністю, що зараховує їх до найбільш небезпечних захворювань харчового походження

Симптоми отруєння виявляються через 5-7 годин після вживання (якщо причиною отруєння є консервований продукт, то набагато швидше): судоми, гострий біль у животі, нудота, блювання, запаморочення, сповільнений пульс.

СИМПТОМИ ТА ПРОФІЛАКТИКА ЛЕПТОСПІРОЗУ

Цьогоріч в Україні медиками вже зареєстровано випадки лабораторно підтвердженого лептоспірозу

Умовами, що сприяли зараженню є ведення домашнього господарства, догляд за сільськогосподарськими тваринами без засобів захисту при наявності мишовидних гризунів.

ЯК СФОРМУВАТИ ПРАВИЛЬНУ ПОСТАВУ У ДИТИНИ

Постава або звична поза у малюків формується в ранньому дитинстві і супроводжує їх протягом усього життя

Як відомо, правильна постава є однією зі складових здоров'я людини і її викривлення може сформувати в дитини комплекси і невпевненість у собі. Правильна постава не тільки гарна, але ще й функціональна: у такому положенні тіло найбільш стійке. Коли дитина стоїть рівно, розправивши плечі, вона менше втомлюється. Коли вона рухається, зберігаючи правильну поставу, хребет краще амортизує навантаження.