Тростянеччина приймала участь у семінарі «Підтримка громад переможців конкурсу DESPRO в реалізації проектів»

На початку липня в м. Києві відбувся семінар «Підтримка громад переможців конкурсу DESPRO в реалізації проектів». До участі у семінарі були запрошені сільські голови, бухгалтера сільських рад, які беруть участь у ІІ фазі Швейцарсько-Українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та координатори проектів громад в регіонах – представники обласних та районних державних адміністрацій Вінницької, Дніпропетровської, Івано-Франківської та Сумської областей.

Від Сумщини участь в заході взяли делегації Конотопського, Роменського та Тростянецького районів. Представником Сумської обласної державної адміністрації виступив Олександр РИБАЛКО – начальник відділу інвестиційної та зовнішньоекономічної політики управління з питань залучення інвестицій Департаменту економічного розвитку і торгівлі.

Також участь в семінарі «Підтримка громад переможців конкурсу DESPRO» взяли Юрій ДУДНИК -  очільник Станівської сільської ради та Маріанна ЛУЧАНІНОВА – заступник начальника управління – начальник відділу регіонального розвитку управління економічного розвитку і торгівлі Тростянецької районної державної адміністрації.

У перший день семінару на порядок денний було винесено питання «Порядок виконання та звітності проектів водопостачання за підтримки DESPRO». Вячеслав СОРОКОВСЬКИЙ - експерт з питань децентралізації та публічних послуг, розповів присутнім про загальну стратегію, етапи проекту, послідовність дій та спеціальні вимоги до технічної частини. Також він ознайомив учасників семінару з умовами та вимогами проекту щодо здійснення технічного нагляду під час будівництва об’єктів та підсумкової технічної оцінки.

У подальшому до участі в семінарі долучились інші експерти проекту - Вячеслав КОЗАК, Оксана ГРИНЬ та Ірина КАНДИБА, які проінформували присутніх про вимоги до фінансування проекту, співфінансування та перерахування траншів від DESPRO. Також експертами та учасниками заходу розглянуто та детально обговорено інформацію щодо звітності по проекту, в тому числі: які передбачено програмні та фінансові звіти, їх періодичність, порядок подання та розгляду, тощо.

Тема другого дня семінару була означена як «Правові та фінансові основи вибору варіанту утримання та обслуговування системи водопостачання». Експерт проекту Юлія КІРСАНОВА залучила учасників семінару до активного обговорення таких питань, як «Варіанти утримання та обслуговування системи водопостачання в залежності від власника та варіанту користування майном» та «Модель розрахунку тарифу для кожного з варіантів».

Семінар пройшов на високому організаційному рівні. Учасники заходу мали змогу поспілкуватись з експертами проекту DESPRO та обмінятись досвідом з колегами з інших регіонів по досить широкому колу питань, зокрема: порядок реалізації проектів, визначення обсягів та порядку здійснення співфінансування, методи активізації населення громад, тощо.

Фотозвіт про захід та детальну інформацію про розробку та реалізацію проектів в Тростянецькому районі можна отримати, переглянувши матеріали та світлини на офіційній сторінці Тростянецького районного ресурсного центру розвитку громад на Фейсбуці.