ФОРУМ МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ ОКРЕСЛИВ ПЕРСПЕКТИВИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТІВ

Чергове засідання Форуму місцевого розвитку, що працює в рамках Угоди про партнерство між Програмою розвитку ООН, Тростянецькою радою і Тростянецькою районною державною адміністрацією Сумської області щодо реалізації в Тростянецькому районі Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ», відбулось 20 січня у приміщенні бібліотеки районної державної адміністрації.

У роботі Форуму взяли участь заступники голови Тростянецької районної державної адміністрації Іван СЛОБОЖАНСЬКИЙ та Володимир ПИВО, заступник голови районної ради Олександр ЛИПЧЕНКО, начальник управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Лілія ГОНТАР, координатор Проекту ЄС/ПРООН у Сумській області Тамара ХАРЧЕНКО, сільські голови та голови громадських організацій від Буймерської, Жигайлівської, Кам’янської, Печинської сільських рад.

Про роботу громад Тростянецького району в  2013 році, що співпрацюють з Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ»,  проінформував присутніх заступник голови Тростянецької районної державної адміністрації Іван СЛОБОЖАНСЬКИЙ.

Зокрема, у Буймерській сільській раді впроваджується проект щодо забезпечення надання якісних освітніх та виховних послуг  населенню шляхом проведення поточного ремонту та енергозберігаючих заходів у ДНЗ «Ромашка». У минулому році проведено поточний ремонт та енергозберігаючі заходи в приміщенні ДНЗ, встановлено 19 вікон та вхідні двері.

У Жигайлівській сільській раді впроваджено проект щодо забезпечення якісних побутових, житлових та транспортних послуг населенню шляхом проведення реконструкції вуличного освітлення. У ході його реалізації в Жигайлівці встановлено 50 ліхтарів та 2 щита обліку, роботи та їх оплата виконані у повному обсязі.

Громада Кам’янської сільської ради протягом минулого року досить активно спрацювала в проведенні енергозберігаючих заходів у ДНЗ Кам’янського НВК. Виконано близько 80% запланованих робіт: встановлено 23 вікна.

У Печинській сільській раді  проводились організаційні заходи по проекту щодо покращення надання медичних послуг в с. Печини  шляхом проведення поточного ремонту будівлі ФАПу та придбання медичного обладнання. У ході реалізації проекту проведено частковий зовнішній ремонт будівлі ФАПу і встановлено 6 вікон.

Координатор Проекту у Сумській області Тамара ХАРЧЕНКО прокоментувала  роботу громад у 2013 році в рамках участі Сумської області в Проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ» і проінформувала про плани Програми розвитку на 2014 рік. «Подальша участь громад Тростянецького району у проектах ЄС/ПРООН, - наголосила Тамара Харченко,- буде залежати від того, наскільки вони швидко і ефективно завершать мікропроекти, що реалізуються у рамках Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ». Наразі потрібно, щоб громади і місцева влада згуртувались та мобілізували всі можливі фінансові, технічні й організаційні ресурси».

Учасниками Форуму місцевого розвитку було ретельно розглянуто стан справ по кожній громаді, погоджено першочергові заходи для прискорення ходу реалізації мікропроектів та визначено орієнтовні терміни їх завершення.

Детальну інформацію про хід реалізації Проектів ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ» та фотозвіт щодо проведення засідання Форуму місцевого розвитку можна отримати, переглянувши світлини у відповідному альбомі на офіційній сторінці Тростянецького районного ресурсного центру розвитку громад на Фейсбуці.