ТРОСТЯНЕЧЧИНА І ПРОЕКТ DESPRO: ПЕРСПЕКТИВИ ТА ПЛАНИ

З метою подальшої співпраці з швейцарсько-українським проектом  DESPRO п’ятнадцятого січня заступник голови райдержадміністрації Іван СЛОБОЖАНСЬКИЙ провів чергову робочу нараду, на якій були детально розглянуті матеріали Станівської громади щодо участі у Міжнародному гранті. «Тростянеччина активно працює по залученню соціальних інвестицій. Участь у проекті DESPRO повинна стати дієвим імпульсом у подальшому  соціально-економічному розвитку громад району», — зазначив районний посадовець.

Присутні на нараді заступник голови Тростянецької районної ради Олександр ЛИПЧЕНКО, начальник управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Лілія ГОНТАР, начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації Дмитро КОЗАЧОК та завідувачка сектору інфраструктури райдержадміністрації Людмила ІЛЬНИЦЬКА уважно вивчили проект щодо реконструкції та будівництва водогону в с.Станова.

Проектом Станівської сільської ради передбачається провести реконструкцію та будівництво водогонів на п‘яти вулицях с. Станова, загальний бюджет проекту – близько 550 тис. гривень.

Юрій ДУДНІК,  Станівський сільський голова, доповів присутнім про стан підготовки проектної заявки, наявність проектно-кошторисної документації і озвучив питання, що стосуються критеріїв відбору проектів у ході проведення спільного конкурсу проектів DESPRO та Сумської обласної ради.

Також присутні на нараді ретельно розглянули порядок та попередньо визначені обсяги співфінансування заходів проекту з боку його учасників.   

За словами начальника управління економіки та торгівлі райдержадміністрації Лілії ГОНТАР, район має великий досвід у залученні грантових коштів та активізації сільських територіальних громад щодо впровадження європейських практик. Водночас, основним завданням районної влади є підтримка соціальної активності громади та забезпечення організаційними і фінансовими ресурсами.

Співпраця влади та сільських рад з Міжнародними програмами взагалі та DESPRO зокрема має спільну мету, адже саме завдяки реалізації соціальних проектів жителі району набувають досвід у функціонуванні місцевого самоврядування, приймаючи рішення, які задовольняють потреби територіальних громад.

«Безперечно, реалізуючи соціальні стандарти Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА в сільській місцевості, новий проект DESPRO допоможе мобілізувати сільську громаду, яка ініціювала покращення у сфері водопостачання», — резюмував присутній на нараді заступник голови районної ради Олександр ЛИПЧЕНКО. 

Більше інформації про розробку та реалізацію проектів в Тростянецькому районі можна отримати, переглянувши матеріали та світлини на офіційній сторінці Тростянецького районного ресурсного центру розвитку громад на Фейсбуці.