Стан інвестиційної діяльності в Тростянецькому районі за І квартал 2013 року

На території району функціонує одне підприємство з іноземними інвестиціями – шоколадна фабрика ПАТ «Крафт Фудз Україна». По даному підприємству впроваджується проект по залученню іноземних інвестицій «Збільшення виробничих потужностей ПАТ «Крафт Фудз Україна» шляхом введення цеху по випуску бісквітної продукції». Протягом 2013 року планується збільшення потужностей виробництва, налагодження нових видів продукції в результаті освоєння інвестицій в сумі 10,6 млн. грн.; збільшення потужностей щодо пакування кави та бісквітної продукції; передбачається, що інвестиції становитимуть понад 31,0 млн. грн.

Станом на 1 квітня 2013 року сільськогосподарськими підприємствами району залучено 8 млн. 149 тис. грн. інвестицій в основний капітал, що на 7 млн.250 тис. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року, з них: 945 тис. грн. - в галузь тваринництва, 2 млн. 785 тис. грн. - в галузь рослинництва та 4 млн. 419 тис. грн. - в переробну галузь.

З метою створення привабливого інвестиційного клімату райдержадміністрацією проводилась певна робота по створенню відповідного позитивного іміджу району, зокрема, оновлено перелік вільних виробничих потужностей промислового, сільськогосподарського, торгівельного та комунального призначення по Тростянецькому району, який налічує станом на 01.04.2013 року 159 об’єктів.

У ході залучення до соціально-економічного розвитку громад району міжнародної та технічної допомоги Тростянецький район відібрано до участі у ІІ фазі проекту Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Між Тростянецькою районною радою, районною державною адміністрацією та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй підписана відповідна угода про партнерство від 02.03.2012 року.

Станом на 01.04.2013 року у пілотних громадах (Буймерська, Кам’янська, Жигайлівська, Печинська) проведено діалоги; проведено підготовку проектно-кошторисної документації. По двох громадах (Буймерська та Жигайлівська) мікропроектні пропозиції затверджено, проведено тендери на виконання робіт та укладено угоди з виконавцями.