УКРАЇНА ГОТОВА ПІДПИСАТИ УГОДУ ПРО СПІЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ ПРОСТІР З ЄС НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ, – ВЛАДИСЛАВ КРИКЛІЙ

Україна готова підписати Угоду про Спільний авіаційний простір з ЄС найближчим часом, складна ситуація у світовій авіації, спричинена пандемією COVID-19, вимагає рішень, які позитивно вливають на галузь в цілому

На цьому наголосив Міністр інфраструктури України Владислав КРИКЛІЙ під час зустрічі з комісаром Європейської комісії з питань транспорту Адіною ВАЛЕАН 6 жовтня. Зустріч відбулась у рамках 22-го Саміту Україна-ЄС, що проходила у Брюсселі

«Світова авіаційна галузь зазнала чи не найбільшого удару у зв’язку з COVID-19, і зараз потребує великої підтримки. Ми хочемо і будемо розвивати нашу авіацію надалі, ми готові підписати Угоду про Спільний авіаційний простір з ЄС вже найближчим часом. Зараз ми очікуємо остаточний текст Угоди з фінальними узгодженнями і формулюваннями щодо її територіального застосування. І сподіваємось, що Угода буде підписана після закінчення перехідного періоду, передбаченого Угодою про Brexit», – зазначив очільник Міністерства.

За його словами, укладення Угоди про Спільний авіаційний простір з ЄС збільшить кількість польотів та пасажирських перевезень у напрямку до Європи. Це, у свою чергу, також позитивно відобразиться на туристичній галузі, веденні бізнесу та інших міжособистісних зв’язках.

Владислав Криклій підкреслив, що Угода про Асоціацію з ЄС була і залишається для України дорожньою картою у продовженні важливих соціальних, економічних та політичних реформ. Разом з тим, українська сторона готова до подальшого поглиблення відносин з ЄС. «Ми очікуємо якнайскорішого прийняття ключових законопроектів у транспортній сфері – про внутрішній водний транспорт та мультимодальні перевезення для ратифікації Конвенції про працю в морському судноплавстві та Міжнародної конвенції про контроль суднових баластних вод й осадів та управління ними. Ми продовжуватимемо інтегрувати українське законодавство в європейське для подальшого стабільного розвитку усіх інфраструктурних галузей, у тому числі залізниці, автотранспорту, перевезень небезпечних вантажів і поштових послуг», – додав очільник Міністерства.

У свою чергу, Єврокомісар Адіна Валеан відмітила прогрес України у впровадженні важливих суспільних реформ, реалізації масштабних інфраструктурних проектів, а також в імплементації українського законодавства до європейського. Вона повідомила, що європейська сторона схвально оцінює та чекає на прийняття в найближчий час законопроекту про внутрішній водний транспорт, а Угода про Спільний авіаційний простір очікується до підписання вже у 2021 році.

Сторони також обговорили проблему забезпечення достатньою кількістю дозволів на міжнародні автомобільні вантажні перевезення із країнами Європи, зокрема з Республікою Польща. Наразі недостатність цих дозволів вкрай негативно впливає на товарообіг обох країн та Європейського Союзу в цілому, оскільки весь транзит до держав Західної та Центральної Європи відбувається через польську територію.

«Наш попит на дозволи з Польщею становить 200 тисяч одиниць. У 2020-му польська сторона видала всього 160 тисяч дозволів і ще 4711 додаткових. Тому ми дуже очікуємо запровадження безперешкодного доступу для міжнародних транзитних перевезень вантажів автомобільним транспортом без обмежень квот на дозволи та скасування системи дозволів на міжнародні вантажні перевезення для «Євро-5» та «Євро-6». Це сприятиме подальшому впровадженню поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі. І хотіли б розглянути можливість надання Угоди про лібералізацію автомобільного транспорту під час оновлення Угоди про Асоціацію», – зауважив Міністр.

Адіна Валеан запевнила, що Європейська Комісія готова включитися у вирішення даного питання, а також допомагатиме Україні у розв’язанні проблемних моментів, пов’язаних із впровадженням проектів Індикативного інвестиційного плану TEN-T.

Довідково. Європейський спільний авіаційний простір (САП) – це двостороння угода між ЄС і третіми країнами, що встановлює спільні стандарти безпеки та лібералізує ринкові відносин у сфері авіації, дозволяючи ефективніше та безпечніше використовувати повітряний простір.

Переговори про САП з Україною завершилися у 2013 році, та підписання угоди було заблоковане через конфлікт між Великою Британією та Іспанією щодо статусу аеропорту Гібралтару.

За матеріалами Урядового порталу: https://www.kmu.gov.ua/news/ukrayina-gotova-pidpisati-ugodu-pro-spilnij-aviacijnij-prostir-z-yes-najblizhchim-chasom-vladislav-kriklij