ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ ТРОСТЯНЕЦЬКОГО РАЙОНУ!

23 вересня 2015 року об 11-00 годині в залі засідань Тростянецької районної ради відбудеться роз’яснювальний семінар з енергоефективності в рамках загальнонаціональної програми популяризації державної підтримки населення на утеплення житлових будинків.

На сьогодні Урядом запроваджено державну програму утеплення. Нею передбачено компенсацію для населення (з державного бюджету) у розмірі від 20 до 40% тіла кредиту на утеплення.

Отже, з жовтня минулого року держава відшкодовує частину тіла кредитів населення на придбання негазових котлів у розмірі 20% відтіла кредиту. Програма компенсації тіла кредиту на придбання «негазових» котлів показала велику позитивну динаміку. Починаючи з жовтня 2014 року і до сьогодні, лише «Ощадбанк» видав кредитів на суму понад 103 млн. грн. на кредити на «негазові» котли.

З травня цього року програму державної підтримки поширено на утеплення приватних і багатоквартирних будинків, а також додано ще 2 банки.

Передбачається такі розміри компенсації:

30% на енергоефективні матеріалидля фізичних осіб на заходи в  індивідуальних будинків або окремих квартирах;

40% на енергоефективні матеріали для ОСББ та ЖБК на загальнобудинкові заходи.

На реалізацію таких механізмів для населення у 2015 році передбачено 344 млн. грн. Це цільові європейські кошти, які можуть використовуватись лише для енергоефективних заходів.

Наразі, компенсація відбуватиметься через АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк, АТ «Укрексімбанк» - які беруть участь у програмі.

В серпні цього року Урядом прийнято рішення щодо збільшення граничних розмірів відшкодувань, а також компенсація для отримувачів субсидій на комунальні послуги у розмірі 70%.