Інформація про хід виконання районної Програми освітлення в Тростянецькому районі на 2012-2015 роки

На сучасному етапі розвитку одними з найбільш гострих проблем як в Україні, так і в регіоні є проблеми забезпечення функціональної організації середовища проживання сучасної людини. Від вирішення цієї проблеми в певній мірі залежить також і рівень сталого розвитку Тростянеччини.

З метою забезпечення безпечного руху транспорту і пішоходів, створення їм психологічного комфорту і надання архітектурному середовищу додаткових аспектів візуального сприйняття, на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування», на виконання Закону України «Про благоустрій населених пунктів», відповідних постанов Кабінету Міністрів України, розпоряджень голови Сумської обласної державної адміністрації рішенням двадцятої сесії Тростянецької районної ради від 8 червня 2011 року була прийнята Програма освітлення Тростянецького району на 2012-2015 роки.

Реалізація Програми передбачає відновлення, реконструкцію та побудову установок зовнішнього електричного освітлення вулиць, доріг, площ, пішохідних переходів, територій закладів освіти, охорони здоров’я, прилеглих територій установ, підприємств різних форм власності, забезпечення нормованої величини кількісних і якісних показників освітлення населених пунктів, належного функціонування вуличного, об’єктного та архітектурно-декоративного освітлення.

Основними завданнями Програми є:

- забезпечення в нічний час безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами населених пунктів району;

- створення ефективної системи обліку та регулювання споживання електричної енергії для освітлення населених пунктів району;

- впровадження системи економічних установок для раціонального використання електроенергії та зменшення витрат коштів на споживання електроенергії;

- забезпечення безпечного утримання об’єктів зовнішнього освітлення згідно з технічними умовами та нормами.

З метою вирішення проблем освітлення у громадах району протягом 2012-2014 років було видано ряд розпоряджень голови Тростянецької районної державної адміністрації та прийнято відповідні рішення депутатами Тростянецької районної ради.

Так, відповідно до зазначеної програми та на виконання відповідних доручень голів Сумської обласної державної адміністрації та Тростянецької районної державної адміністрації було розроблено заходи по зовнішньому освітленню у закладах, установах, організаціях району, які в подальшому були затверджені рішенням 40 сесії Тростянецької районної ради шостого скликання від 27.06.2014 «Про затвердження заходів по зовнішньому освітленню на 2014 рік в Тростянецькому районі до Програми освітлення населених пунктів Тростянецького району на 2012-2015 роки».

Протягом 2104 року в Тростянецькому районі проведено певну роботу у питаннях відновлення, реконструкції вуличного освітлення, проведення нових електричних мереж та технічного переоснащення існуючих.

Стан виконання заходів по зовнішньому освітленню на 2014 рік в Тростянецькому районі відображено у таблиці, де містяться прогнозні та фактичні показники, що стосуються освітлення (додається).

 

Водночас необхідно зазначити, що не всі заплановані енергоефективні заходи вдалось впровадити у 2014 році. Головна причина невиконання інших заходів Програми – відсутність коштів у місцевих бюджетів.

Поряд з цим, достатньо вагомі результаті у питаннях забезпечення якісного зовнішнього освітлення має місто Тростянець. Протягом січня-грудня 2014 року по місту Тростянець:

  1.  Встановлено 90 ліхтарів більше ніж по 20 вулицях міста Тростянець.
  2. Замінено 15 ліхтарів по вул. Червоноармійській, Горького, Весела, Набережна, Енгельса.
  3. Замінено 331 лампу вуличного освітлення більше ніж по 34 вулицях міста Тростянець.
  4. Встановлено 73 фотореле більше ніж по 20 вулицях міста Тростянець.
  5. Виконано ремонт щитів керування вуличного освітлення по вул. Єсеніна, вул.Локомотивна, Миру, Машинобудівна, Нескучанська.
  6. Виведено з експлуатації 30 енергоємних ламп.
  7. Здійснювалось утримання в належному стані освітлення парку імені Чайковського – замінено 50 лам, Алея закоханих – 16 шт., площа 40-ї Армії – 19 шт., біля Благовіщенської церкви – 6 шт., біля будинку Голіцина – 9 шт.
  8. Встановлено 27 декоративних стовпів для освітлення парку імені Чайковського.
  9. Встановлено 6 астрономічних реле для керування моментами вмикання та вимикання відповідних ділянок ліній вуличного освітлення по вул. Миру, Горького, Півненко, Пам’яті, Червоноармійська, Л.Татаренка.

Підсумовуючи вищевикладене, необхідно акцентувати на тому, що очільники місцевих громад повинні і надалі у своїй роботі враховувати вимоги сьогодення та забезпечувати здійснення заходів щодо освітлення населених пунктів, у тому числі шляхом впровадження системи економічних установок для раціонального використання електроенергії та зменшення витрат коштів на споживання електроенергії за умов безпечного утримання об’єктів зовнішнього освітлення згідно з технічними умовами та нормами.

  Додаток