Інформація про виконання заходів по скороченню енергоспоживання за 2014 рік по «Програмі підвищення енергоефективності в Тростянецькому районі на 2012-2015 роки»

На сучасному етапі розвитку одними з найбільш гострих проблем як в Україні, так і в регіоні є проблеми стабільного енергозабезпечення та ефективного використання енергоресурсів. Від вирішення цих проблем в значній мірі залежить також і рівень економічного та соціального розвитку Тростянеччини.

З метою підвищення рівня ефективності використання палива та енергії, підвищення конкурентоспроможності продукції, покращення соціально-економічного становища населення та стану екологічного середовища району, відповідно до Закону України «Про енергозбереження», відповідних постанов Кабінету Міністрів України, розпоряджень голови Сумської обласної державної адміністрації рішенням сьомої сесії Тростянецької районної ради від 11 березня 2011 року була прийнята «Програма підвищення енергоефективності в Тростянецькому районі на 2011-2015 роки».

Основними напрямками програми є:

-  підготовка пропозицій щодо удосконалення механізму енергозбереження по вертикалі: область – район-господарюючий суб’єкт;

-  енергозбереження в теплопостачанні;

-  зменшення споживання основних видів енергоресурсів з використанням енергоефективного обладнання та засобів;

-  встановлення додаткового обладнання на альтернативних видах палива.

З метою вирішення проблем енергозбереження протягом 2011-2014 років було видано ряд розпоряджень голови Тростянецької районної державної адміністрації та прийнято відповідні рішення депутатами Тростянецької районної ради.

Відповідно до зазначеної програми та на виконання розпорядження №618-ОД від 31.12.2013 «Про хід виконання програми підвищення енергоефективності в Тростянецькому районі на 2011-2015 роки» було розроблено заходи по енергозбереженню у закладах, установах, організаціях району, які в подальшому були затверджені:

- розпорядженням голови Тростянецької районної державної адміністрації від 10.02.2014 №70-ОД «Про затвердження заходів по скороченню енергоспоживання на 2014 рік»;

- рішенням 40 сесії Тростянецької районної ради шостого скликання від 27.06.2014 року «Про затвердження заходів по скороченню енергоспоживання на 2014 рік до Програми енергоефективності в Тростянецькому районі на 2011-2015 роки».

Протягом 2014 року в Тростянецькому районі проведено певну роботу у галузі енергозабезпечення та енергозбереження, а саме:

- проведені роботи по лабораторному випробуванню електрообладнання у навчально-виховних закладах;

- проведено ремонт системи опалення та здійснено повірку лічильників енергоносіїв ЗОШ №4;

- частково проведено капітальний ремонт парапетів та даху ЗОШ №5, завезено будівельні матеріали та розпочато ремонтні роботи;

- здійснено ремонт лічильників газу та коректора Станівської школи, лічильники здані до інспекції Держенергонагляду на вхідний контроль;

- закінчено роботи по ремонту теплотраси до навчального корпусу Тростянецької СШ №2;

- силами спонсорів та батьків виконуються роботи по влаштуванню внутрішньої санітарної кімнати в Смородянському НВК;

- укладена угода з «Сумистандартметрологія» та закінчені роботи по ремонту котла Буймерської ЗОШ;

- встановлено твердопаливний котел у ФАП с. Мартинівка;

- проведено поточний ремонт системи опалення у відділеннях та котельні Тростянецької центральної районної лікарні;

-   виконана повірка сигналізаторів загазованості та манометрів;

- здійснюються роботи по підвищенню електропотужності приміщення районної бібліотеки;

-  по комунальному підприємству Тростянецької районної ради  «Райкомунгосп»:

-      виконані роботи по ремонту обладнання котельні по вул. Відродження України, 5;

-      на всіх об’єктах перевірено та встановлено манометри;

-      виконано гідравлічне випробування теплових мереж, внутрішнього обладнання та трубопроводів;

-      здійснено перевірку димовентканалів та сигналізаторів загазованості;

-      проведено електролабораторні роботи.

-  Тростянецькою міською радою на виконання рішення Тростянецької районної ради було розпочато проектні роботи з реконструкції котельні по вул. Татаренка,1б по встановленню твердопаливного обладнання. Ремонтні роботи на зазначеному об’єкті тривали до кінця минулого року.

Поряд з цим, по м. Тростянець протягом січня-грудня 2014 проведені наступні роботи:

- встановлено 90 і замінено 15 ліхтарів;

- замінено 331 лампу вуличного освітлення;

- встановлено 73 фотореле;

- виконано ремонт щитів керування вуличного освітлення по вул. Єсеніна, вул. Локомотивна, Миру, Машинобудівна, Нескучанська;

- встановлено 6 астрономічних реле для керування моментами вмикання та вимикання відповідних ділянок ліній вуличного освітлення.

Усього проведено робіт на загальну суму 359,2 тис. гривень.

У закладах і установах бюджетної сфери (без міста) у сфері енергозбереження протягом звітного періоду проведено наступні роботи:

- замінено 68 вікон на суму 164,68 тис. гривень;

- замінено 4 дверей на суму 22,8 тис. гривень;

- замінено 84 лампи розжарювання на суму 2,59 тис. гривень.

Водночас необхідно зазначити, що не всі заплановані енергоефективні заходи вдалось впровадити у 2014 році. Головна причина невиконання інших заходів Програми – відсутність коштів у місцевих бюджетів.

Поряд з цим, відповідно до розпорядження голови Тростянецької районної державної адміністрації від 24.10.2014 № 457-ОД «Про розподіл обсягів природного газу» до споживачів доведено інформацію про обсяги лімітів на споживання газу, які встановлені для підприємств та бюджетної сфери Тростянецького району відповідним розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації. З боку відділу економічного розвитку і торгівлі Тростянецької районної державної адміністрації здійснюється моніторинг споживання природного газу.

За підсумками 2014 року використання лімітів на природний газ бюджетними закладами, установами, організаціями району та комунальними підприємствами виглядає наступним чином:

-         заклади освіти (без міста) – 71,9%;

-         лікарняні заклади – 73,0%:

-         заклади культури (без міста) – 67,9%;

-         котельні комунального підприємства Тростянецької районної ради «Райкомунгосп» - 37,6%.

Підсумовуючи вищевикладене, необхідно акцентувати на тому, що керівники бюджетних закладів, установ та організацій повинні у своїй роботі враховувати вимоги постанов Кабінету Міністрів України по жорсткому режиму економії бюджетних коштів та забезпечувати здійснення заходів щодо скорочення споживання електричної енергії, у тому числі шляхом утеплення приміщень, скорочення споживання ПЕР, передбачати в кошторисах установ кошти на заміну ламп розжарювання та КЛЛ, заготівлі дров на наступні періоди та інші низько затратні заходи по максимальному енергозбереженню.