У 2020 РОЦІ 1388 РОДИН ДОЛУЧИЛИСЬ ДО ДЕРЖАВНОЇ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА НА СЕЛІ

У 2020 році, в межах державної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, 1388 родин з сільської місцевості отримали довготермінові пільгові позики на будівництво, добудову, купівлю житла та його інженерне забезпечення. Для цього зі спецфонду Держбюджету було виділено 32,7 млн грн. Цього року програма продовжується, і родини можуть отримати кредит під 3% річних

На сьогодні ця програма чи не єдина в Україні, яка дає можливість мешканцям сільської місцевості отримати пільгові кредити на будівництво житла та його благоустрій. Загалом, з 1999 року, відколи вона почала діяти, свої житлово-побутові умови поліпшили понад 91 тис. родин.

«Як свідчить досвід реалізації програми, попит на такі пільгові кредити значно перевищує пропозицію. Отже, такий підхід до підтримки та розвитку регіонів є дієвим. Люди, а особливо молодь, отримують стимул не виїжджати із сіл, а залишитися та розвивати їх. Мінрегіон і надалі сприятиме реалізації заходів цієї програми, як одному із дієвих інструментів державної житлової політики», – зазначає заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія ХОЦЯНІВСЬКА.

Коло потенційних сільських забудовників у межах програми значно розширилося за рахунок учасників бойових дій та учасників АТО, а також  внутрішньо переміщених осіб.

Програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі допомагає сільським жителям у вирішенні їх житлово-побутових умов на вигідних умовах. Адже кожен мешканець села чи селища, який хоче збудувати або придбати житловий будинок, може взяти кредит під 3% річних на 20 років, але не більш як до досягнення пенсійного віку. Для молодих сімей (до 35 років) – термін кредитування до 30 років.

У межах програми для багатодітних сімей, учасників АТО та переселенців надаються додаткові пільги.

Граничний розмір кредиту 400 тисяч гривень і він залежить від виду робіт:

до 400 тис. грн – для нового будівництва,

до 250 тис. грн – для реконструкції житлового будинку, добудови незавершеного будівництва житла,

до 300 тис. грн – для придбання житла,

до 100 тис. грн – для спорудження інженерних мереж, підключення їх до існуючих комунікацій.

Мінрегіон є головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми, а одержувачами бюджетних коштів – засновані облдержадміністраціями фонди підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. Такі регіональні фонди діють майже в усіх областях України. Саме до них родини можуть подати пакет документів, необхідний для отримання пільгового кредиту.

З 2010 року фінансування програми здійснюється виключно із спецфонду держбюджету за рахунок повернення раніш отриманих кредитів, а також коштів місцевих бюджетів.

На реалізацію заходів зазначеної програми у 2020 році Мінрегіону було передбачено у спецфонді держбюджету 39,1 млн гривень, з яких надано кредитів на 32,7 млн грн.

Станом на кінець 2020 року регіональними фондами було повернуто понад 33,7 млн грн, що становить 93,75% виконання від плану.

На 2021 рік у спецфонді Держбюджету на бюджетну програму передбачено 34,64 млн гривень.

За матеріалами пресслужби Мінрегіону