РАЙОННА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОВНОТИ СПЛАТИ ПОДАТКІВ ДО ДЕРЖАВНОГО І МІСЦЕВОГО БЮДЖЕТІВ, БЮДЖЕТУ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ, ПОГАШЕННЯ ПОДАТКОВОГО БОРГУ ТА ЗАПОБІГАННЯ НЕПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ ТА БАНКРУТСТВА ПІДПРИЄМСТВ

Під керівництвом заступника  голови Тростянецької райдержадміністрації Івана Слобожанського 13 листопада 2013 року відбулося засідання  комісії з питань забезпечення повноти сплати податків до державного і місцевого бюджетів, бюджету Пенсійного фонду, погашення податкового боргу та запобігання неплатоспроможності та банкрутства підприємств, у якому взяли участь заступник начальника інспекції – начальник Тростянецького відділення Охтирської ОДПІ ГУ Міндоходів в Сумській області Роман КУЛІНІЧ, начальник управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі Андрій КОРЖ, начальник управління праці та соціального захисту населення  Олексій НОВОХАТСЬКИЙ, начальник управління економічного розвитку і торгівлі Лілія ГОНТАР, начальник фінансового управління Ірина СЛАБОСПИЦЬКА, заступник начальника Тростянецького районного управління юстиції Олександр ШЛІМАКОВ.

На засідання комісії були запрошені керівники підприємств, які накопичили найбільшу суму податкового боргу: директор ТОВ «Тростянецький машзавод» Долгопол С.П. та директор ПрАТ «Тростянецьагроспецбуд» Коломієць В.І.

У ході засідання заступник начальника  інспекції – начальник Тростянецького відділення Охтирської ОДПІ ГУ Міндоходів в Сумській області Роман Кулініч доповів, що станом на 01.11.2013 існує борг до бюджетів всіх рівнів по підприємствам ТОВ «Тростянецький машзавод» (більше 300,00 тис. грн. ) та ПрАТ «Тростянецьагроспецбуд».

За інформацією керівника ТОВ «Тростянецький машзавод» Сергія Долгопола основний борг по його підприємству виник із-за замовника-кредитора республіки Казахстан (2 млн. грн. ). Також він зазначив, що дане питання розглядалося у суді, і суд виніс рішення на користь ТОВ «Тростянецький машзавод».

Заслухавши Сергія Долгопола, комісія  рекомендувала активізувати роботу по стягненню боргу із кредитора, розробити графік погашення заборгованості  перед податковою інспекцією та доповісти на наступному засіданні комісії про проведену роботу.

Стосовно боргу, який виник по підприємству ПрАТ «Тростянецьагроспецбуд», то керівник Володимир Коломієць запевнив комісію, що до кінця місяця активізує роботу по погашенню заборгованості до відповідних бюджетів.

Також Роман Кулініч  наголосив, що існують боржники, які не сплачують податок за оренду землі по місту Тростянець, на що комісія дала рекомендації податковій інспекції звернутися до Тростянецької міської ради з поданням на боржників для вирішення цього проблемного питання.

По другому питанню, яке заслуховувалось на комісії, доповідав начальник управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі Андрій КОРЖ. Він ознайомив присутніх з інформацією, щодо переліку платників, які  мають заборгованість до бюджету Пенсійного фонду: ДЗ «Лінійна поліклініка станції Смородино» - 1456,14 грн., Боромлянське МУВГ – 488,83 грн., ТРД Лабораторія ветеринарної медицини – 933,70 грн., ВАТ «Тростянецький машзавод» - 16171,74 грн., і зазначив, що даний борг виник по вині платників, які із запізненням направили фінансові документи до Держказначейства.

З метою вирішення цього питання комісія рекомендувала боржникам вчасно подавати платіжні доручення для сплати до Держказначейства.