ЧОРНОЗЕМИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ – ОДНІ З НАЙДОРОЖЧИХ В УКРАЇНІ: СКІЛЬКИ В РЕГІОНІ КОШТУЄ ГЕКТАР ЗЕМЛІ

Вартість гектару чорнозему на Сумщині – 26 793 грн. Таку оцінку дає Держгеокадастр. За прогнозами експертів, з початком роботи ринку землі, який планують запустити в країні вже влітку цього року, ціна зросте щонайменше вдвічі

Земельна реформа покликана звести нанівець корупцію у земельних відносинах, зробити їх відкритими та прозорими. А ще – дати потужний поштовх розвитку економіки держави.  

Для цього в Україні в рамках впровадження земельної реформи скасували мораторій на продаж сільськогосподарської землі. Держгеокадастр зробив оцінку земель в кожному з регіонів. Проте вже з 1 липня вартість ділянки встановлюватиме ринок – тобто попит та пропозиція. За прогнозами експертів, ціна на чорноземи може зрости щонайменше вдвічі. 

Нагадаємо, закон, що запроваджує ринок землі, Верховна Рада України ухвалила навесні 2020 року. Державна та комунальна земля заборонена до продажу, згідно прийнятого закону.

Станом на 1 січня 2021 року на Сумщині передано сільським, селищним, міським радам земель сільськогосподарського призначення державної форми власності загальною площею 190 тис. га. Наразі тривають процеси оформлення цієї землі належним чином у комунальну власність.