НА ТРОСТЯНЕЧЧИНІ ОБГОВОРИЛИ АЛГОРИТМ ВЗАЄМОДІЇ ПАСІЧНИКІВ З АГРАРІЯМИ ТА ОРГАНАМИ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ

З метою мінімізації кількості випадків, пов’язаних із загибеллю бджіл у період обробітку сільськогосподарських культур засобами захисту рослин Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України запускає серію проведення он-лайн семінарів для пасічників у регіонах

Сьогодні в райдержадміністрації відбулася відеоконференції з напрацювання алгоритму взаємодії пасічників з аграріями та органами місцевої влади. 

На порядок денний семінару виносилися наступні питання: отруєння бджіл, попередження ліквідації та відбір зразків для лабораторного дослідження, дотримання регламентів застосування пестицидів з метою уникнення отруєння бджіл, випадки отруєння бджіл на Сумщині: аналіз ситуації та шляхи попередження конфліктів між бджолярами та аграріями, про надання державної підтримки суб’єктам господарювання за наявні бджолосім’ї.
У заході взяли участь тимчасово виконуючий обов’язки голови Тростянецької районної державної адміністрації Лілія ГОНТАР, заступник міського голови Володимир ЗЛЕПКО, начальник Тростянецького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Сергій ШАПОВАЛ, провідний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Олена КОШМАН, представники органів місцевого самоврядування, аграрії.
Представники Держпродспоживслужби проінформували присутніх стосовно виникнення випадків масового отруєння бджіл на території, зокрема проаналізували причини, наслідки та можливість попередження. Також доповіли про вжиті заходи.
У ході семінару учасники обговорили ключові проблеми, які виникають між пасічниками і аграріями та внесли пропозиції для розробки єдиного алгоритму взаємодії пасічників, аграріїв і органів місцевої влади з метою недопущення отруєння бджіл. Під час роботи семінару між учасниками відбувся конструктивний обмін думками та інформацією.

Світлина від Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області. Світлина від Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області.
Світлина від Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області. Світлина від Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області.
Світлина від Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області.