УРЯД ПІДТРИМАВ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ ПОВНОВАЖЕНЬ В ОРГАНІЗАЦІЇ ПАСАЖИРСЬКИХ АВТОПЕРЕВЕЗЕНЬ

Кабмін схвалив законопроект «Про внесення зміни до статті 7 Закону України «Про автомобільний транспорт», що передбачають передачу повноважень щодо організації пасажирських автоперевезень від райдержадміністрацій до облдержадміністрацій або об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав КРИКЛІЙ

«Реформа децентралізації в Україні вже довела свою ефективність і Україна надалі продовжує рухатись цим шляхом. Важлива зміна для транспорту у цьому ключі – передача від райдержадміністрацій до облдержадміністрацій повноважень щодо організації пасажирських перевезень за внутрішньообласними маршрутами, які виходять за межі територій громад, – зазначив Владислав Криклій. 

Разом з тим, на автобусних міських та приміських маршрутах, які проходять між населеними пунктами в межах однієї ОТГ, рішення будуть приймати виконавчі органи місцевих рад ОТГ. Ці зміни закладені в статтю 7 чинного Закону України “Про автомобільний транспорт”, які сьогодні схвалено на Уряді. Очікуємо, що депутати також підтримають це рішення».

Повноваження щодо організації перевезень пасажирів на міжнародних та міжобласних автобусних маршрутах залишатимуться за Мінінфраструктури, а на приміських внутрішньообласних маршрутах – за облдержадміністраціями.

Рішення щодо організації автобусних маршрутів, які проходять в межах населеного пункту, надалі прийматимуть виконавчі органи місцевих рад, а щодо автобусного маршруту прямого сполучення Київ-МА «Бориспіль» – Київська міська державна адміністрація.

За інформацією Міністерства  інфраструктури України: https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-pidtrimav-decentralizaciyu-povnovazhen-v-organizaciyi-pasazhirskih-avtoperevezen-vladislav-kriklij