УСІ ЗАПЛАНОВАНІ ПРОЄКТИ ПРОГРАМИ ПРЕЗИДЕНТА «ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО» БУДУТЬ РЕАЛІЗОВАНІ, - РОМАН ГРИЩЕНКО

Як повідомив під час пресконференції голова облдержадміністрації, Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ дуже уважно ознайомився з ходом реалізації на Сумщині програми «Велике будівництво»

«Ми доповіли Главі держави, що в Сумській області цього року будується близько 160 км доріг державного значення. Зауважу, що минулого року на Сумщині ремонтували лише 20 км доріг державного значення, а у 2020 р. заплановано у 8 разів більше. Загальна кількість дорожніх об’єктів – 83, з них 14 – державні,− розповів Роман Грищенко. − Наша мета була − збудувати хороші дороги для під’їзду до шкіл та лікарень. І це ми зробили. Але зупинятися на цьому не будемо».

А щоб активізувати процеси Великого будівництва наразі обласна і місцеві органи влади працюють над розробкою генеральних планів забудови, адже в багатьох населених пунктах їх або взагалі не існує, або вони розроблялися 30 – 40 років тому. І тепер, коли постає питання, де побудувати нову амбулаторію, дитячий садочок або школу, виникає безліч перепон.

Роман Грищенко розповів, що сьогодні в області закінчується будівництво запланованих у рамках національної програми будівництва шкіл та дитячих садків. Вже розпочато навчання у Нижньосироватській та Краснопільській загальноосвітніх школах, де відбулась реконструкція приміщень. Також завершено роботи з реконструкції у Шосткинському ліцеї. На завершальному етапі й реконструкція інших об’єктів Великого будівництва. Готовність об’єктів становить 95% - 85%.

Крім того, голова облдержадміністрації додав, що і в обласному центрі Сумщини визначено також об’єкт масштабного будівництва. Це побудова дитячого садка, загальна вартість зведення якого понад 58 млн грн. Дитячий садок зводять за оригінальним сумським проєктом, що пройшов усі необхідні експертизи.

«Такого в Україні ще не було – думаю, що ми будемо прикладом для всієї держави. У 2020 році плануємо виконати основні будівельні роботи, з тим щоб в наступному перейти до внутрішніх. За належного фінансування розраховують завершити будівництво унікального дитячого садочка до осені наступного року», − наголосив очільник облдержадміністрації.

Запланована цього року в області реконструкція та капітальний ремонт приймальних відділень у 7 опорних лікарнях Сумщини. Найближчим часом Роман Грищенко планує відвідати всі ці об’єкти, щоб переконатися, що роботи там здійснюють якісно.

«Ніщо не може завадити нам виконати намічені плани в ті терміни, що ми обіцяли суспільству», - запевнив журналістів голова облдержадміністрації.