Залізниця проводить місячник щодо невиробничого травматизму

Акціонерне товариство «Укрзалізниця» повідомляє, що станом на 15.03.2019 на станціях, перегонах, територіях підрозділів внаслідок наїзду залізничного рухомого складу, падіння з нього або інших видів впливу 91 особа отримала травми різного ступеня важкості проти 103 у минулому році, у тому числі 60 зі смертельним наслідком

З початку березня 2019 року травмовано 29 сторонніх осіб проти 19 у минулому році, у тому числі 23 зі смертельним наслідком проти 9 у минулому році.

 

Аналіз випадків травмування сторонніх осіб на залізничному транспорті свідчить про те, що більшість випадків сталися внаслідок порушення потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, а саме: перехід залізничних колій у невстановлених місцях, ходіння по залізничних коліях, посадка та висадка на ходу поїзда, перебування в стані алкогольного сп’яніння на території об'єктів залізничного транспорту.

У зв’язку зі збільшенням у березні 2019 року випадків травмування сторонніх осіб на залізничному транспорті та з метою підвищення рівня безпеки громадян, що перебувають на об'єктах залізничної інфраструктури,  просимо Вас прийняти участь у проведенні протягом квітня 2019 року місячника профілактично-роз’яснювальної роботи щодо запобігання невиробничому травматизму на залізничному транспорті серед населення, зокрема учнів шкіл, вихованців дошкільних навчальних закладів, працівників підприємств, що розташовані, у першу чергу, в районах, прилеглих до залізничних колій, інформування щодо Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, використовуючи для цього наочну агітацію, інші форми пропаганди.

Нагадайте  своїм  дітям,  рідним,  знайомим  про  небезпечність  перебування поблизу залізничних об’єктів  і про необхідність дотримання правил безпеки  задля збереження життя та здоров’я.

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ:

          Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях – пішохідні   мости,  переходи,   тунелі,   переїзди.  На  станціях,  де  немає мостів і  тунелів, громадянам  належить   переходити  залізничні  колії  у  місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії».
         Не використовуйте залізничні колії як пішохідні доріжки.
         Не дозволяйте дітям ходити або знаходитися на залізничних коліях і поблизу них без супроводу дорослих.
        При знаходженні поблизу колії, на вокзалах тримайте дітей за руку.
        Не  проходьте  повз  дітей,  які  порушують  правила  поведінки  на  об’єктах залізничного  транспорту,  наражають  на  небезпеку с воє здоров’я  та життя.
        Перед  тим,  як  увійти  в  небезпечну  зону  (ступити  на  колії),   потрібно впевнитись у відсутності потягу.
        При  наближені  потягу  треба  зупинитись  поза  межами  небезпечної  зони, пропустити  його і,  впевнившись  у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.

         Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити через колії дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі. При відсутності шлагбаума перед переходом колії необхідно впевнитись, що до переїзду не наближається потяг.

Будьте уважні на вокзалах, особливо при значному скупченні поїздів. Щоб не розгубитися і не стати жертвою нещасного випадку, уважно слухайте об’яви по гучномовному зв’язку і дотримуйтесь вказівок оголошень.
          Завчасно робіть посадку і своєчасно висадку із вагону – і тільки при повній зупинці поїзда.


ПАМ’ЯТАЙТЕ!


          Машиніст локомотива не може відразу зупинити поїзд і попередити наїзд. Візуально, особливо в темний період доби, дуже важко визначити, з якою швидкістю прямує поїзд. Помилка при оцінці швидкості поїзда часто коштує людині життя.