Тростянецька районна філія Сумського обласного центру зайнятості

Начальник центру: Деркач Сергій Григорович  

Адреса відділу: м. Тростянець, вул. Горького тел. 5-13-77; 5-13-05

Ел. адреса: cz@trs.socz.gov.ua

Загальні відомості та завдання установи:

Управління діяльності в соціальній сфері, вирішує питання працевлаштування жителів Тростянецького району.


З ОКОПУ - У ПІДПРИЄМЦІ

Служба зайнятості Сумщини постійно практикує індивідуальний підхід при наданні соціальних послуг учасникам АТО, в першу чергу - учасникам бойових дій.

З метою повернення вчорашніх воїнів до повноцінної трудової діяльності служба зайнятості сприяє їм у працевлаштуванні шляхом започаткування власної справи та здійснення виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності.

Одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності здійснюється в межах коштів, передбачених для цього бюджетом Фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття на поточній рік.

Наприклад,з 1 березня 2019 року серед бізнесменів-початківців – учасник АТО Василь Старков. Звільнившись з армійської служби нинішнього року, він вирішив здійснити свою давню мрію. Маючи досвід роботи слюсаря-сантехніка, тесляра, робітника будівельної бригади та інженера, Василь вирішив відкрити підприємництво з надання ремонтно-будівельних послуг населенню.

Звернувшись до Шосткинської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості, після індивідуальних консультацій, тестування на здатність до підприємницької діяльності, В.Старков пройшов безкоштовне професійне навчання з основ підприємницької діяльності, написав і захистив бізнес-план, зареєструвався як суб’єкт підприємницької діяльності та отримав кошти на відкриття власної справи. Завдання, яке ставить перед собою Василь Старков: індивідуальний підхід до кожного клієнта, цілісне задоволення замовлень, швидкість та якість здійснення робіт, надання гарантій.

Або ще приклад. Мешканець міста Ромни Вячеслав Максимов народився 10 серпня 1978 року, освіта - середньотехнічна. З 2016 по 2018 рік служив за контрактом на посаді командира відділення у військовій частині А 0284 та брав участь у антитерористичній операції. Після демобілізації з військової служби звернувся до Роменської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості. За сприяння служби зайнятості пройшов підготовку на курсах з підприємницької діяльності, досконало вивчив інформацію про ведення підприємницької діяльності та склав бізнес-план за видами діяльності: послуги з монтажу та сервісного обслуговування мереж водопостачання, опалення та електромереж. Нині успішно працює та вдосконалює нові вектори розвитку бізнесу .

Загалом протягом 2017-2019 років 20 безробітних із числа учасників бойових дій розпочали підприємницьку діяльність шляхом отримання виплати допомоги по безробіттю одноразово.


ВИЩА ОСВІТА НЕ Є ГАРАНТОМ ЗАЙНЯТОСТІ

 Протягом останніх років у Сумській обласній службі зайнятості збільшується чисельність безробітних з вищою освітою. За останні 10 років  відсоток таких осіб, які перебували на обліку в службі зайнятості, збільшився з 30,6%  у 2010 р. до 42,8% у І півріччі 2019 року. Проте в деяких центрах зайнятості він сягнув майже 50% (Роменський, Глухівський), а у Сумському міському – близько 70%.

Така ситуація склалася в зв’язку з тим, що ринок праці в останній час потребує більше працівників за робітничими професіями. Так у І півріччі 2019 року у розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігався на кваліфікованих робітників: водіїв автотранспортних засобів (1424 вакансії),слюсарів–ремонтників (283 вакансії), швачок  (213 вакансій).  Також затребувані працівники сфери послуг:продавці продовольчих товарів (758 вакансій), кухарі (405 вакансій), охоронники (340 вакансій), продавці непродовольчих товарів (302 вакансії),офіціанти (137 вакансій). У сільськогосподарському секторі: трактористи-машиністи сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва   (1095 вакансій), робітники на лісокультурних (лісогосподарських) роботах   (397 вакансій), трактористи (328 вакансій),робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва (144 вакансії).

Залишається попит і на професіоналів та фахівців, але  з досвідом роботи: бухгалтерів (381 вакансія), менеджерів  (260  вакансій), спеціалістів державної служби  (178 вакансій), лікарів (170 вакансій), юристів (74 вакансії), економістів (69 вакансій), вчителів (47 вакансій).

 

Ринок праці: кого потребує та що пропонує

Найбільший дефіцит кадрів у І півріччі 2019 року був за наступними професіями: водій автотранспортних засобів  (1424 вакансій – 1219 безробітних (205 од.)); тракторист – машиніст с/г виробництва (1095 вакансій – 1038 безробітних (57 од.)); вантажник (327 вакансій - 209 безробітних (118 од.)); швачка (213 вакансій - 107 безробітних (106 од.)); електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування (161 вакансія - 78 безробітних (83 од)); слюсар – сантехнік (126 вакансій – 71 безробітний (55 од.), а також, за кваліфікаціями: менеджер управитель з питань регіонального розвитку (50 вакансій – 27 безробітних (23 од)); енергетик (28 вакансій – 11 безробітних (17 од.)); лікар-хірург (17 вакансій – 0 безробітних (17 од.).

          За кваліфікаціями, які випускники шкіл вважають престижними, навпаки, був значний дефіцит вакансій на ринку праці: менеджери (із збуту, із надання кредитів, в роздрібній торгівлі, із персоналу та ін.): 260 вакансій – 632 безробітних (372 од.); економіст: 69 вакансії –    258 безробітних (189 од.); юрист: 74   вакансії –  151 безробітних (147 од.); вчитель: 47 вакансій – 258 безробітних (211од.).

Роботодавці потребують водіїв, продавців, підсобних робітників

До кінця року, за даними опитування роботодавців ринкоутворюючих підприємств області, найбільшою буде потреба у працівниках за професіями: водій автотранспортних засобів (2012 од.), підсобний робітник (1532 од.), продавець продовольчих товарів (1111 од.),  тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (1035 од.), слюсар-ремонтник (605 од.), бухгалтер (601 од.), кухар (556 од.), тракторист ( 478 од.), сторож (456 од.), машиніст (кочегар) котельної (453 од.)та. інші.

 

Випускники навчальних закладів - отримувачі

послуг служби зайнятості

У січні-червні 2019 року кількість випускників, що отримували послуги Сумської обласної служби зайнятості становила 184 особи (у т.ч. 142 випускника вищих навчальних закладів та  42 випускника професійно-технічних навчальних закладів).  Серед випускників вищих навчальних закладів майже чверть навчалася в галузі освіти; 18% - в галузі соціальних наук, бізнесу і права; 14% - мали інженерну спеціальність; 10% - в галузі природничих наук; 10% - в галузі будівництво та архітектура; 8% - в галузі державного управління; 8% - в галузі гуманітарних  наук. Серед випускників професійно-технічних навчальних закладах 45% - становлять спеціалісти; 35% - працівники сфери торгівлі та послуг; 20% - кваліфіковані робітники з інструментом.

 

Освіта є а досвіду бракує

Серед випускників, які перебували на обліку в службі зайнятості у І півріччі 2019 року  (142 особи): 35 осіб - випускники Сумського державного університету; 16 осіб - випускники Глухівського національного педагогічного університету ім. О.Довженка; 16 осіб - закінчили Сумський державний педагогічний університет ім. А.С.Макаренка; 13 осіб  - Сумський національний аграрний університет. Із 142 випускників вищих навчальних закладів кожний четвертий був  працевлаштований за направленням служби зайнятості, на обліку на 1 липня 2019 року перебувало 50 безробітних,  інші, отримавши допомогу в мінімальному розмірі (610 грн.), знімаються з обліку в пошуках кращих пропозицій.

При підборі персоналу роботодавці віддають перевагу досвідченим кадрам, не бажають брати на роботу початківців, мотивуючи це відсутністю у них досвіду, у свою чергу молоді люди, шукачі роботи, сподіваються на стрімкий кар’єрний ріст та на високий рівень заробітної плати.

 

Навчання з урахуванням потреб роботодавця

Протягом  січня-червня  2019 року кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами становила 54,8 тис. осіб, у т.ч. 22,9 тис. осіб, які мали статус зареєстрованого безробітного. Також профорієнтаційними послугами було охоплено 22,2 тис. осіб, що навчаються у навчальних закладах різних типів, з них учні загальноосвітніх шкіл становили 17,2 тис. осіб.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, у  січні - червні 2019 року за сприяння  обласної служби зайнятості 2,3 тис. безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти  служби зайнятості зросла на 1% та становила 2,1 тис. осіб. Найбільш поширеними професіями, які здобули безробітні, є: зварник пластмас, перукар, манікюрник, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, педикюрник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.


ВОЛОДИМИР ПІДЛІСНИЙ: «СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ НЕ ПРОКЛАДАЄ ДОРОГУ В РАЙ, А УБЕЗПЕЧУЄВІД АДУ БЕЗРОБІТТЯ»

Ринок праці завжди мав ознаку мінливості. Виклики сьогодення складні й потребують особливого, новаторського підходу.

Тримаючи руку на пульсі часу служба зайнятості намагається працювати на випередження негативних тенденцій, залучаючи до вирішення питань зайнятості соціальних партнерів. Так, сьогодні вкрай актуальним є працевлаштування молоді, зокрема, забезпечення першим робочим місцем, що повинно упередити масовий відтік робочої сили на закордонні заробітки. Тут не обійтись без тісної співпраці з освітянами.

 Обласну службу зайнятості пов’язують давні партнерські стосунки з Департаментом освіти і науки облдержадміністрації, які віднині стали на інший, більш якісний рівень співвідносин.

Під час засідання регіональної ради професійної освіти (стейкхолдерів), під головуванням заступника голови облдержадміністрації ІванаБоршоша, відбулося підписання Угоди про співпрацю між Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації та Сумським обласним центром зайнятості.

Угодою передбачено спільне та узгоджене співробітництво в сфері підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кваліфікованих кадрів з числа зареєстрованих безробітних за робітничими професіями регіонального ринку праці; профорієнтаційної роботи серед молоді та безробітних; надання послуг роботодавцям; проведення спільних заходів.

«Настав час серйозних кроків та категоричних відповідей на виклики сьогодення, зокрема, не втрачає актуальності модна серед роботодавців ганебна тенденція на мінімальну оплату праці, що призвела до такого парадоксу: роботодавець має вільні або новостворені робочі місця, на які шукачі роботи не поспішають працевлаштовуватися  (з 3,5 тисяч вакансій – кожна третя з мінімальною заробітною платою), або ж дисбаланс попиту і пропозиції робочої сили як у професійно-кваліфікованому розрізі,  так і в розрізі територій, у вирішенні якої  основна ставка робиться на професійне навчання та перенавчання», -  зазначив директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.

 «Актуально і важливо розробити процесс взаємодії сфери освіти та сфери праці, що швидко розвивається і удосконалюється. Саме тому один із затребуваних партнерів закладів професійно-технічної освіти є Сумський обласний центр зайнятості, співпраця з яким розширює можливості вчасно реагувати на потреби ринку праці», – додала Вікторія Гробова.

Всі учасники зібрання схвально прийняли підписання угоди, вбачаючи у службі зайнятості надійного та дієвого партнера.  Від голови постійної комісії обласної ради з питань бюджету Миколи Березіна прозвучала пропозиція щодо укладання службою зайнятості таких угод  з об’єднаними територіальними громадами, бо служба зайнятості одна з перших підставила плече допомоги  і є надійним помічником у забезпеченні життєдіяльності громад.

Пропозиції та відгуки учасників зібрання доводять, що служба зайнятості, як сервісна установа, вже має певний авторитет надійного партнера і кількість бажаючих співпрацювати з нею збільшується.   


БЕЗРОБІТНІ ГЛУХІВЩИНИ ОБЛАШТУВАЛИ ЕТНО-САДИБУ

На Глухівщині село Слоут виграло міністерський грант і готується до фольклорного свята.

Нещодавно офіційно оголошені результати щорічного конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження». Серед 74 переможців з різних областей України є і спільний етно-проект Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв та Березівської об’єднаної територіальної громади «Сіверське перевесло». Заплановані заходи будуть проводитись на умовах співфінансування. А це 70 тис. грн державних коштів і 30 тис. від Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв.

Етнографічно-фольклорне дійство з автентичного співу громада планує реалізувати у жовтні в Слоуті. Його метою є розвиток культурного простору, посилення інвестиційної та туристичної привабливості села.

Усього від Сумської області на конкурс було подано шість заявок. Крім переможців, це Глухів з проектом мистецького форуму «Бортнянський & Ко», Охтирка – створення туристично-етнографічного комплексу «Охтирська слобода», Тростянець – творчий ХАБ під відкритим небом, Суми – створення музею «Парк радянського періоду», Тростянецька ОТГ – історико-культурний інтерактивний фестиваль «Сторінками історії Середньовіччя».

У чому ж перевага слоутського проекту? За словами завідувачки філією Слоутської бібліотеки Галини Ковальчук, конкурс проводиться у рамках децентралізації, а громада провела в цьому напрямку велику роботу і показала гарний приклад міжмуніципальної взаємодії.

Завдяки працьовитим рукам та фантазії безробітних жителів села, ініціативі Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості та адміністрації ОТГ на території Слоута була облаштована етно-садиба. Це затишний куточок дозвілля людей старшого віку, який не оминає і молодь. Це не музей, а живе й колоритне обійстя.


«ВАРТІСТЬ» ВАКАНСІЙ НА СУМЩИНІ МІЗЕРНА

Аби не заблукати у морі професій, протягом цього року кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами фахівцями Сумської обласної служби зайнятості, досягла 60 тис. осіб, у т.ч. майже половина з них ті, які мали статус зареєстрованого безробітного. Профорієнтаційними послугами охоплено 25 тис. осіб, що навчаються у навчальних закладах різних типів, з них учні загальноосвітніх шкіл становили майже 18 тис. осіб. 

Кількість безробітних у порівнянні з відповідною датою 2018 року дещо збільшилась (на 200 осіб) та становить 14,7 тис. осіб. Кількість отримувачів допомоги по безробіттю зросла на 700 осіб, на сьогодні їх майже 12 тис. осіб. 
Зареєстрованих безробітних чоловіків 6,6 тис. (45%), жінок - 8,1 тис. (55%). 
26% зареєстрованих безробітних віком до 35 років, 26% - від 35 до 45, 48% - понад 45.
44% зареєстрованих безробітних мають вищу освіту, 48% – професійно-технічну, 8% – загальну середню освіту. 
Серед зареєстрованих безробітних 21% раніше працювали у державному управлінні, обороні, обов’язковому соціальному страхуванні, 15% - переробній промисловості, 15% – торгівлі та ремонті, 14% - сільському, лісовому та рибному господарстві. Серед тих, хто втратив роботу, переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування, машин, представники найпростіших професій та сфери торгівлі і послуг.
Середній розмір заробітної плати вакансії на сьогодні - 5,5 тис. грн. 
На відповідну дату торік – 4,7 тис.
Більшість вакансій знаходяться на підприємствах переробної промисловості (29%), в оптовій та роздрібній торгівлі (14%), транспорті (8%), сільському господарстві (7%).
Найбільший попит роботодавців спостерігаємо на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання устаткування та машин, кваліфікованих робітників з інструментом (по 21%).


«ТРЕТЄ ТИСЯЧОЛІТТЯ – РАБСТВО ІСНУЄ»

 24-25 липня 2019 року департаментом соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації в рамках виконання заходів обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2017-2019 роки та з метою підвищення професійного рівня працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, діяльність яких пов’язана з наданням допомоги особам, які належать до групи ризику або постраждали від торгівлі людьми, на базі Центру сприяння розвитку об’єднаних територіальних громад державної служби зайнятості, що діє на базі відділення центру професійно-технічної освіти в с.ХоружівкаНедригайлівського району, організований дводенний семінар на тему «Третє тисячоліття – рабство існує».

Керівники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськрад розглянули різні аспекти теми: «Торгівля людьми – сучасне рабство», «Практика взаємодії суб’єктів у сфері протидії торгівлі людьми. Вимоги щодо надання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми», «Масштаби і тенденція поняття торгівлі людьми», «Соціальний захист осіб з інвалідністю, постраждалих від торгівлі людьми», «Особливості виявлення та документування злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми» тощо.

До організації семінару долучилися не лише спеціалісти департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, а й фахівці обласного центру зайнятості, тренери-викладачі Сумського державного університету, громадських організацій.

За словами директора департаменту соціального захисту населення  облдержадміністрації Михайла Дубровського, теоретичні знання, які отримали керівники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськрад, неодмінно матимуть практичне застосування у їх повсякденній роботі на місцях.

М.Дубровський висловив також вдячність обласній службі зайнятості за надану можливість провести актуальний семінар на прекрасній навчально-методичній базі Центру сприяння розвитку об’єднаних територіальних громад державної служби зайнятості.

Коментар директора Сумського обласного центру зайнятості Володимира Підлісного:

- З метою навчання фахівців ОТГ, мешканців об’єднаних територіальних громад на базі Центру сприяння розвитку об`єднаних територіальних громад створена електронна платформа, яка включає в себе 10 спеціалізованих робочих місць, що забезпечують доступ до законодавчо-нормативної бази, а також посібників, інструкцій, бланків документів, необхідних у діяльності ОТГ, іншої інформації, яка регламентує діяльність громад з питань забезпечення життєдіяльності, в тому числі і за напрямом соціальна робота.

Обмовлюсь: послугами Центру сприяння розвитку об`єднаних територіальних громад користуються безліч організацій, установ, об’єднань роботодавців,  громадських організацій, профспілкових формувань.

 Для учасників вищезгаданого семінару діяльність навчального відділення ДНЗ «Сумський центр ПТО ДСЗ» та Центру сприяння розвитку ОТГ державної служби зайнятості презентувала заступник директора з навчальної роботи Вікторія Шаповалова.

Для присутніх організовано екскурсію навчальним закладом та до музею «Код нації», який розташований тут же.

Протягом нетривалого функціонування навчального відділення Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості» в с. ХоружівкаНедригайлівського району, а на його базі - Центру сприяння розвитку об`єднаних територіальних громад Державної служби зайнятості у Сумській області вже відбулося більше півсотні різнопланових заходів.

У співпраці з Недригайлівською об’єднаною територіальною громадою триває підготовка до облаштування гуртожитку на 22 місця у с. Хоружівка Недригайлівського району.

Словом, обласна служба зайнятості, її структурні підрозділи мають чіткий план дій щодо становлення навчального відділення, його подальшого розвитку. Цей період становлення проходить у тісній взаємодії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування Сумщини, керівництва Державної служби зайнятості.


 

ВТРАТИЛИ РОБОТУ? НЕ РОЗЧАРОВУЙТЕСЬ!

ПРЯМУЙТЕ ДО СЛУЖБИ ЗАНЯТОСТІ

Життя вряди-годи приносить сюрпризи. Прикро, але не завжди приємні. Скажімо, ви втратили роботу, що нині трапляється досить часто. Інколи вини працюючого тут немає – роботодавець вирішив скоротити штат, або, що спостерігаємо повсюди, підприємство взагалі закрилося.

Що маємо у підсумку? Матеріальна скрута, негативний психологічний стан людини, розпач.

Водночас, сьогодні роботодавець Сумщини потребує нових спеціалістів, які затребувані на ринку праці.

- Не є секретом, що зараз спостерігаємо голод на багато спеціальностей. Приміром, на підприємствах катастрофічно не вистачає висококваліфікованих токарів, інженерів-технологів, енергетиків, електрогазозварників, - розповідає директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – Наше завдання налагодити отой невидимий місточок між безробітним та працедавцем. Більше того, вивчити людину, яка шукає роботу, на той фах, який гарантує їй безбідне життя. Тому з метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, цього року за сприяння  обласної служби зайнятості майже 2,5 тис. безробітних проходили професійне навчання. Кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти  служби зайнятості, якщо порівняти з цією датою минулого року, зросла. Найбільш поширеними професіями, які здобули безробітні протягом 2019 року, є зварник пластмас, перукар, манікюрник, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, педикюрник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.

Поширеними також серед безробітних є професії оператора та машиніста котелень, які невдовзі будуть затребувані під час опалювального сезону.

За словами В.Підлісного, перелік спеціальностей, якими можна оволодіти за допомогою служби зайнятості, постійно розширюється. Скажімо, порівняно недавно служба зайнятості розпочала підготовку бджолярів. Майбутні пасічники здобувають секрети цієї професії на базі навчального відділення Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості» в с. ХоружівкаНедригайлівського району, де є навчальна пасіка, досвідчені практики.

- Ще один важливий факт:збільшення обсягів навчання за гнучкими інноваційними технологіями, впровадження індивідуального навчання з метою підвищення якості підготовки слухачів, їх конкурентоспроможності на ринку робочої сили, сприяння вирішенню питання кадрового забезпечення роботодавців з актуальних на ринку праці професій дає нам можливості готувати необхідні кадри не лише для Сумщини, а й сусідніх областей – Харківської, Полтавської і Чернігівської.Для забезпечення навчального процесу у центрі створена відповідна сучасна матеріально-технічна база, - підсумовує В.Підлісний.


І ШВЕЦЬ, І ЖНЕЦЬ, І НА ДУДІ ГРЕЦЬ

Інколи життєві обставини складаються так, що людина рада будь-якій роботі, навіть тимчасовій, що триває упродовж короткого періоду часу, аби лише заробити копійку на день нинішній та прийдешній. Реалії сьогодення, на жаль, поки що такі

Тож Сумська обласна служба зайнятості організовує для людей, які втратили постійне місце роботи, тимчасову їх зайнятість.

- Багаторічна практика довела користь подібних робіт. Скажімо, цього року ми забезпечили фронтом таких робіт майже 2,5 тисяч наших громадян, - говорить директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – Зокрема, більше тисячі безробітних брали участь ублагоустрої різних територій у населених пунктах, після короткочасного навчанняактивно інформували населення щодо субсидій, взимку очищали снігові замети, працювали із соціально вразливими верствами населення(супровід осіб з інвалідністю по зору), надавали допомогу учасникам АТО та їх сім'ям,здійснювали екологічний захист навколишнього середовища тощо.

За словами В.Підлісного, саме за рахунок тимчасової зайнятості, шляхом організації робіт тимчасового характеру, можливо оперативно задовольнити потреби роботодавців та виконати певні види робіт.

- Останніми роками види громадських робіт дещо розширилися, - розповідає посадовець. - Відтепер ми не обмежуємося соціально-побутовими проблемами – косінням, для прикладу, трави на узбіччях доріг чи традиційним прибиранням територій парків та скверів, а й переймаємося суспільно-знаковими об’єктами. Таким чином безробітний має широкий спектр вибору застосування власних зусиль та здібностей. Адже на обліку у наших центрах зайнятості та філіях стоять люди різного фаху. Скажу без перебільшення, що сьогодні безробітний Сумщини і швець, і жнець, і на дуді грець.

Як повідомили у Сумському обласному центрі зайнятості, яскравим прикладом дієвої співпраці місцевої філії з Тростянецькою об’єднаною громадою є організація громадських робіт на території міського парку та стадіону імені В.Куца. Безробітні провели будівельні та ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери (зроблено реконструкцію центрального входута зони відпочинку, відремонтовані трибуни,адмінбудівля, поновлене трав’яне футбольне поле).

Лебединською філією спільно з Рябушківською сільською радою  організовано громадські роботи з будівництва та ремонту об'єктів соціальної сфери (школа, ДНЗ, будинок культури, фарбування, впорядкування прилеглої території), оновлено зупинку громадського транспорту (розпис фарбами).

На території Березівської сільради у селі СлоутГлухівського району впорядковано парк відпочинку: ландшафтні роботи, висадка декоративних рослин, укладання тротуарної плитки, встановлення ліхтарів та лавок.


Служба зайнятості готує бджолярів у Хоружівці

Слухачі мають можливість застосувати набуті знання з розведення бджіл, утриманню пасіки та роботі на ній.

- У першій групі - представники лише двох районів Сумщини - Сумського та Недригайлівського. Опитування свідчить про те, що бажаючих навчатися бджільницькій справі не бракує. Тож незабаром сформується друга група майбутніх пасічників. Серед них - жителі сіл та селищ вже восьми районів області. А ще, впевнений, фахових бджолярів готуватимемо й для інших регіонів України. Навчальний процес розрахований на 5 місяців. Переслідуємо одну мету – аби людина була з роботою. Якщо не влаштується за цим фахом, то буде самозайнятою, відкриє власну справу, створить кооператив, - розповідає директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.

За його словами, у Хоружівському навчальному відділенні створено регіональну платформу бджільництва, на базі якої проводяться бізнес-конференції, семінари, виставки, презентації, майстер-класи тощо.

На базі навчального відділення діє інформаційно-консультаційний центр бджільництва. Він створений обласною службою зайнятості спільно із Сумською обласною спілкою пасічників. Його мета - проведення інформаційно-просвітницької діяльності серед бджолярів Сумщини. Бджолярі Сумщини мають змогу отримати кваліфіковану допомогу з питань розвитку бджільництва, захворювань бджолиної сім’ї, організації сезонних робіт на пасіці, захисту інтересів бджолярів та інше.

Прикметно, що навчальна програма включає в себе і останні проблемні для пасічників аспекти: юридичні консультації з приводу загибелі бджолосімей від гербіцидів, що їх застосовують керівники сільгосппідприємств, популярні серед слухачів майстер-класи, вони охоче діляться власними враженнями, спостереженнями, першими напрацюваннями. Адже чи не найдревніша на планеті професія бджоляра таїть в собі ще безліч невідкритих сторінок.

А ще 6 липня цього року майбутні пасічники, що опановують цей фах у Хоружівці з допомогою служби зайнятості, влаштують у Недригайлові, де традиційно відбувається грандіозне шоу - свято Івана Купала, власне дійство - свято Меду.


Реєстр групових та масових профорієнтаційних заходів

на липень 2019 року

Планова дата проведення

Назва заходу

03.07.2019 10:00:00

Семінар "Техніка пошуку роботи. Використання джерел інформації про вакансії"

03.07.2019 11:00:00

Інформаціійний семінар із загальних питань зайнятості

05.07.2019 10:00:00

Семінар "Техніка пошуку роботи. Підготовка резюме"

05.07.2019 11:00:00

Інформаціійний семінар із загальних питань зайнятості

10.07.2019 10:00:00

Семінар "Техніка пошуку роботи. Співбесіда з роботодавцем"

10.07.2019 11:00:00

Інформаціійний семінар із загальних питань зайнятості

12.07.2019 10:00:00

Семінар "Техніка пошуку роботи. Використання джерел інформації про вакансії"

12.07.2019 11:00:00

Інформаціійний семінар із загальних питань зайнятості

17.07.2019 10:00:00

Семінар "Техніка пошуку роботи. Підготовка резюме"

17.07.2019 11:00:00

Інформаціійний семінар із загальних питань зайнятості

19.07.2019 11:00:00

Інформаціійний семінар із загальних питань зайнятості

24.07.2019 10:00:00

Семінар "Техніка пошуку роботи. Використання джерел інформації про вакансії"

24.07.2019 11:00:00

Інформаціійний семінар із загальних питань зайнятості

26.07.2019 10:00:00

Семінар "Техніка пошуку роботи. Співбесіда з роботодавцем"

26.07.2019 11:00:00

Інформаціійний семінар із загальних питань зайнятості

31.07.2019 10:00:00

Семінар "Техніка пошуку роботи. Підготовка резюме"

31.07.2019 11:00:00

Інформаціійний семінар із загальних питань зайнятості

 


Маєш ідею? Продай на ярмарку! Реєстрація до 31 січня

Відкритий «Ярмарок соціальних ініціатив» відбудеться на початку весни - 1 березня. Домовленості про цей спільний захід досягли на робочій зустрічі керівник громадської організації «Сумське громадське коло» Ніна Чернявська та керівник апарату Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький.

Ярмарок – один із основних заходів проекту «Зростаємо разом!», що реалізується «Сумським громадським колом». Його метою є сприяння розвитку громадянського суспільства у дев′яти обраних районах Сумщини - Ведикописарівському, Краснопільському, Кролевецькому, Лебединському, Недригайлівському, Путивльському, Сумському, Тростянецькому та Шосткинському. Для цього експерти організації провели ряд навчань місцевих активістів. Та головне – не лише розповісти, як щось зробити, а й допомогти це зробити. Офіційною мовою кажучи, після заходів громадянської освіти потрібно певний час здійснювати організаційний супровід діяльності активістів: допомогти знайти шляхи взаємодії з владою; підказати, як знаходити ресурси для фінансового забезпечення своїх проектів і загалом – для менеджменту, що дасть ефект у діяльності. Партнерство з владою за проведення такого заходу є важливим, і відтепер це партнерство є.

«Звичайно, ярмарки соціальних ініціатив – захід не новий. Але, згодьтеся, часто він інціювався або самою владою, або великими ГО. Нам хочеться вивести на сцену нових гравців соціального життя області –  ті організації, що існують далеко від обласного центру, – говорить НінаЧернявська. –  Ми проводили навчання з ними і вже виявили чимало цікавих ініціатив, автори яких просто не знали, як діяти, аби реалізувати свої задуми на благо місцевих громад».

Саме тому основними учасниками ярмарку стануть громадські об′єднання – бенефіціарії проекту. Хоча до участі запрошуються всі представники громадського сектору, звичайно – представники влади, ЗМІ. Планується презентувати не менше 18 нових проектів.

«Для нас важливо розвивати ініціативу в районах, сьогодні особливо – у об′єднаних територіальних громадах, – наголосив Дмитро Живицький. – Тому подібні заходи потрібні. А оскільки ініціатори пропонують провести ярмарок на конкурсних засадах, то, сподіваюся, влада знайде можливість підтримати три проекти-переможці, спрямовані на розвиток місцевих громад».

Дмитро Живицький прийняв пропозицію очолити журі конкурсу.Імена інших його членів «Сумське громадське коло» ще не повідомляє – триває процес погоджень на таку участь.

А от громадські активісти можуть не чекати, – вибирати свої кращі ініціативи, оформляти їх та пропонуватися на участь у ярмарку. Для цього потрібно звернутися до ГО «Сумське громадське коло» за телефонами 095 78 29 639, 066 06 83 599 або на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   чи насторінку в Facebook «Сумське громадське коло»  до 31 січня.


СЕМІНАР ДЛЯ ОСІБ З ОБМЕЖЕНИМИФІЗИЧНИМИМОЖЛИВОСТЯМИ

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день інвалідів. На долю людей з обмеженими можливостями випалине легкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя.

Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов'язок перед людьми з інвалідністю, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час.  Ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки 3 грудня, а й протягом усього року не забувати про те, що поруч із нами живуть особи з інвалідністю, а вони потребують допомоги та уваги. 

3 грудня 2018 року в Тростянецькій районній філії Сумського ОЦЗ відбувся семінар для осіб з обмеженими фізичними можливостями за участю завідувача сектору по роботі з інвалідами Тростянецького управління соціального захисту Любченко Т.С. та представника Тростянецького бюро правової допомоги Лебідь В.А. Були розглянуті правові принципи працевлаштування, закріплені у низці законодавчих актів, які зобов’язують роботодавця створити спеціальні робочі місця для інвалідів і сприяти їх працевлаштуванню з урахуванням обмежених фізичних можливостей та їх соціального захисту з боку держави.


 

Служба зайнятості створила електроний кабінет безробітного

У Державній службі зайнятості запроваджено систему електронного кабінету для громадян, які перебувають на обліку як безробітні.

«Електронний кабінет безробітного» прискорює доступ клієнтів до послуг та надає їм можливість отримати необхідну інформацію у дистанційному форматі. Персональний кабінет доступний за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/cabinet.

За допомогою персонального електронного кабінету громадяни можуть створювати резюме, переглядати вакансії, записуватися на семінари чи інші заходи служби зайнятості, а також переглянути будь-яку іншу інформацію з теми працевлаштування,  отримати в інтерактивному форматі відповіді на найпоширеніші запитання; ознайомитись з інформацією про тимчасову зайнятість;  переглянути інструкції щодо започаткування власної справи.

Якщо після реєстрації в системі ваш обліковий запис підтвердять у місцевому центрі зайнятості, то вам будуть доступні функції перегляду нарахувань виплат допомог з  безробіття тощо.

«Електронний кабінет» певним чином синхронізується з конкретною карткою безробітного в Єдиній інформаційно-аналітичній системі служби зайнятості, таким чином клієнт служби може бачити інформацію стосовно себе.

Безробітні, які вже створили та користуються «електронними кабінетами», відзначають актуальність та зручність даного сервісу, адже це забезпечує прозорість та надає можливість більш швидко отримувати необхідну інформацію і послуги.


Якщо Ви хочете отримати гідну роботу, знайти стабільність у своєму житті, відчути себе успішним - скористайтеся можливістю отримати це через якісне професійне навчання в Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ)  – спеціалізованих навчальних закладах сучасного європейського рівня для дорослого населення. В Україні функціонують 11 ЦПТО ДСЗ, які приймають слухачів з усіх регіонів.

ЦПТО ДСЗ створені для ефективної підготовки висококваліфікованих робітників шляхом професійного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації. Для зареєстрованих безробітних професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

На Вас очікують затишні зали бібліотек, комфортні умови проживання. Навчальні кабінети, майстерні та лабораторії,  облаштовані сучасним високотехнологічним обладнанням і устаткуванням,  випущеним провідними фірмами світу, де проходили стажування викладачі та майстри, які залучаються до викладання теоретичного курсу та виробничого навчання.

Ми ставимо завдання підготувати компетентного робітника у відповідності до потреб сучасного ринку праці і тісно співпрацюємо з роботодавцями. Навчальні плани та програми розробляються за участю роботодавців.
Ви маєте можливість під час навчання заявити про себе, беручи участь у виставках, конкурсах професійної майстерності, заходах, що організовує служба зайнятості. Крім того, освоєння робітничої професії дозволить започаткувати власну справу, адже кваліфіковані робітники можуть виконувати приватні замовлення.

Переваги навчання у ЦПТО ДСЗ

-    можливість навчатися наближено до місця проживання;

-    стислі терміни – навчання за професією триває від 1,5 до 11 місяців;

-    комфортна атмосфера для людей різного віку – методисти та викладачі ЦПТО ДСЗ мають значний досвід роботи зі слухачами різних вікових категорій, дорослими людьми;

-    слухачам з віддалених районів, інших регіонів України надається можливість проживання у комфортабельному гуртожитку готельного типу;

-    можливість пройти індивідуальне навчання за професією;

-    залучення до викладання професіоналів, що мають як педагогічний досвід, так і значний практичний досвід роботи за професіями, які викладають;

-    використання у навчальному процесі новітніх технологій (спеціалізованих програмних засобів навчального призначення, відеоуроків, інтерактивних технологій, елементів дистанційного навчання), що дають можливість підвищити рівень засвоєння матеріалу;

-    максимальне врахування вимог роботодавців – навчальні програми узгоджуються із представниками провідних підприємств регіону у відповідних галузях.

Широкий діапазон освітніх послуг, що надають ЦПТО ДСЗ, забезпечать не тільки Ваш професійний розвиток, а й дозволять набути додаткових компетенцій, що сприяють успішному працевлаштуванню.

Ми навчаємо за 85 робітничими професіями та за 230 напрямами підвищення кваліфікації.

Державний навчальний заклад «Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» проводить професійне навчання за професіями:педикюрник, зварник-пластмас, продавець продовольчих та непродовольчих товарів, манікюрник, перукар-модельєр, оператор котельні, машиніст (кочегар) котельні, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.

У наших навчальних закладах Ви:

- отримаєте професійну підготовку за однією з ліцензованих професій, не маючи попередніх знань та досвіду;

- підвищите кваліфікацію за основною професією - отримаєте вищий розряд або категорію;

- пройдете курси цільового призначення - вивчите окрему технологію, метод, рецептуру, матеріали, обладнання.

Здобуття професійно-технічної освіти у ЦПТО ДСЗ здійснюється за денною формою навчання  та при  необхідності за індивідуальною формою.

Під час навчання Ви отримаєте фінансову підтримку (тільки для зареєстрованих безробітних) - компенсування витрат на проїзд до навчального закладу, виплата матеріальної допомоги згідно з чинним законодавством, повне забезпечення усіма необхідними матеріалами.

Після закінчення професійно-технічного навчання та підвищення кваліфікації за напрямами підготовки слухачам присвоюється відповідна кваліфікація, розряд (категорія, клас) і видається свідоцтво про освіту державного зразка.


Центри професійно-технічної освіти ДСЗ

Якщо Ви хочете отримати гідну роботу, знайти стабільність у своєму житті, відчути себе успішним - скористайтеся можливістю отримати це через якісне професійне навчання в Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ)  – спеціалізованих навчальних закладах сучасного європейського рівня для дорослого населення. ЦПТО ДСЗ створені для ефективної підготовки висококваліфікованих робітників шляхом професійного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації. Для зареєстрованих безробітних професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Широкий діапазон освітніх послуг, що надають ЦПТО ДСЗ, забезпечать не тільки Ваш професійний розвиток, а й дозволять набути додаткових компетенцій, що сприяють успішному працевлаштуванню.

Ми навчаємо за 85 робітничимипрофесіями та за 230 напрямамипідвищеннякваліфікації. У наших навчальних закладах Ви: 

- отримаєте професійну підготовку за однією з ліцензованих професій, не маючи попередніх знань та досвіду;

- підвищите кваліфікацію за основною професією - отримаєте вищий розряд або категорію;

- пройдете курси цільового призначення - вивчите окрему технологію, метод, рецептуру, матеріали, обладнання. 

Здобуттяпрофесійно-технічноїосвіти у ЦПТО ДСЗ здійснюється за денною формою навчання  та при  необхідності за індивідуальною формою.

Під час навчання Ви отримаєте фінансову підтримку (тільки для зареєстрованих безробітних) - компенсування витрат на проїзд до навчального закладу, виплата матеріальної допомоги згідно з чинним законодавством, повне забезпечення усіма необхідними матеріалами.

Після закінчення професійно-технічного навчання та підвищення кваліфікації за напрямами підготовки слухачам присвоюється відповідна кваліфікація, розряд (категорія, клас) і видається свідоцтво про освіту державного зразка.


 

Запрошення 

21 квітня 2018 року на базі СУМСЬКОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО ВИЩОГО ПРОФЕСІЙНОГО УЧИЛИЩА стартує профорієнтаційний проект «PROFI CITY» («Місто Професіоналів»).

«PROFICITY»профорієнтаційний проект ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище», мета якого – дати можливість дітям спробувати себе у різних професіях. Найбільше очікувань у дітей соціальних категорій, саме вони матимуть можливість визначитися у виборі майбутньої професії. Ми навчимо дітей заробляти гроші та розумно їх витрачати.

Профорієнтаційний проект «PROFICITY» у Сумському міжрегіональному вищому професійному училищі – це імпровізоване місто професіоналів зі своїми законами, інструкціями, економікою, грошовою одиницею. Тут все по-дорослому та все по-справжньому! Реальні документи та реальні гроші, професіонали, які представлятимуть своє ремесло та закохуватимуть у нього дітей!

Проект-гра значно розширяє межі освіти, допоможе дітям критично мислити, прогнозувати, уміти спілкуватися, а головне – успішно жити!

Всім, хто бажає взяти участь у святі та отримати призи, видадуть «трудову книжку»з картою представлених професій. Отримавши її, учасник має можливість «влаштуватися на роботу» і пройти майстер-класи з професій: будівельного, енергетичного, автомобільного напрямку та харчових технологій.

В нашому «PROFICITY» пропонуємо на вулиці Будівельників спробувати себе в ролі дизайнера, арт-декоратора приміщень, монтажника систем утеплення, монтажника пластикових елементів, маляра, штукатура, лицювальника-плиточника, мозаїчника.

На Енергетичний вулиці учасники зможуть ознайомитися з професіями електрогазозварника, майстра з кузовних робіт, зварника-аргонщика, електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування.

Мешканці вулиці Автомобілістів запропонують майстер-класи слюсаря з ремонту автомобілів, спеціаліста з комп’ютерної діагностики автомобіля, автомаляра, автоменеджера.

У мікрорайоні Смакота до послуг відвідувачів творчість професіоналів сфери послуг за спеціальностями: кондитер, бармен, кухар, су-шеф, майстер по виготовленню прикрас з карамелі, шоколаду та цукерок.

На Концертній площі протягом дня будуть звучати сучасні мелодії та пісні, проходитимуть конкурси та розваги.

Після майстер-класу від фахівців, учасники демонструють набуті навички і за свою роботу отримують заробітну плату та запис до «трудової книжки». Далі сумлінні «працівники» за зароблені гроші в крамниці фестивалю зможуть придбати солодощі та подарунки.

Чим більше пройдених майданчиків – тим більше подарунків!

Головна подія свята – це розіграш між зареєстрованими учасниками супер-призу.

Чекаємо на сім’ї, в яких виховуються діти шкільного віку, на сім’ї, які зацікавлені у професійному визначенні підростаючого покоління, та на тих, хто любить активний і цікавий відпочинок.

Детальну інформацію та умови участі у заходах фестивалю можна дізнатися:

-         за телефонами організаторів:

тел.(095)174-76-66 Ганицька Оксана Олексіївна

тел.(095)312-96-33 Петренко Тамара Олександрівна

тел.(050)913-36-69 Сорокіна Тетяна Василівна

тел.(099)373-92-81 Черняк Олександра Юріївна

-         на сторінках соціальних мереж:

Офіційний сайт навчального закладу: http://mvpu.edukit.sumy.ua


ОСНОВНІ НАПРЯМИ РЕГІОНАЛЬНОЇ ТА ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ У 2018 РОЦІ
 
Служба зайнятості Сумщини акумулювала майже 18 млн. грн. на громадські роботи

Цього року місцевими бюджетами та Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на організацію громадських робіт виділено майже 18 млн. грн. Це на третину більше, ніж торік. За  перший квартал 2018 року використано коштів у сумі 1 млн. 100тис. грн.

- Цьогорічна весна дещо запізнилася. Тому в короткі терміни слід провести благоустрій населених пунктів, місць поховань, придорожніх смуг, об’єктів соціального спрямування, парків тощо. Точок докладання зусиль вистачить для всіх. Організація оплачуваних громадських та інших тимчасових робіт – важлива ланка роботи центрів зайнятості Сумщини, яка не тільки зменшує напругу на ринку праці, але й неабияка допомога у впорядкуванні територій, особливо навесні та у передсвяткові дні, - говорить директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. - Оплачувані громадські роботи для людей без постійної роботи є можливістю заробити, забезпечити додатковий прибуток до сімейного бюджету, послабити соціально-психологічне напруження в їхньому повсякденному житті.

Нинішнього року прогнозується залучити до участі в оплачуваних громадських роботах більше 5 тис. осіб.

Згідно чинного законодавства кошти Фонду можуть бути витрачені на заробітну плату тільки тих осіб, які зареєстровані як безробітні. Позитивним фактом в організації таких робіт є можливість  працевлаштування осіб на кваліфіковані роботи, що розширить сферу прикладання праці.

За прогнозами середньомісячна заробітна плата одного працівника планується від рівня мінімальної і більше, в залежності від видів робіт.

- Організація та проведення громадських робіт за участю безробітних відбувається на підставі договорів, що укладаються між роботодавцем-організатором таких робіт і центром зайнятості, та проводяться на спеціально створених для цього тимчасових робочих місцях. Оплата праці здійснюється за фактично і якісно виконану роботу і не може бути меншою від мінімального розміру заробітної плати, встановленої законодавством, - розповідає В.Підлісний. - Організація таких робіт здійснюється у тісній співпраці з органами влади та місцевого самоврядування.

Вимоги роботодавців до рівня освіти, виробничого досвіду претендентів на роботу постійно зростають

Протягом січня-березня 2018 року базовими центрами зайнятості Сумщини зареєстровано 581 безробітних з обмеженими можливостями. Серед них 54,7% склали жінки, 24,1% - молодь віком до 35 років, 37,7% – мешканці сільської місцевості. Отримували допомогу по безробіттю 691 особа.

За сприянням служби зайнятості працевлаштовані 60 осіб, рівень працевлаштування склав 10,3 %. Така ситуація склалась через низьку активність роботодавців області. За січень-березнь 2018 року базові центри зайнятості області інформували про наявність 229 актуальних вакансій (місця, на які можуть бути працевлаштовані інваліди), з них укомплектовано 47 вакансій з урахуванням нозології інвалідів.

- На сьогодні майже 52,6% безробітних з особливими потребами перебувають на обліку в центрах зайнятості більше 6 місяців, що спричиняє втрату кваліфікації і зменшує їх шанси на працевлаштування, - говорить директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. -З метою підвищення конкурентоспроможностіта вирішення питання працевлаштування безробітним з обмеженими можливостями пропонуємо пройти професійну підготовку за прогресивними формами навчання під конкретні замовлення роботодавців, з організацією стажування на робочому місці. Протягом першого кварталу року 19 інвалідів проходили професійне навчання за направленням державної служби зайнятості, з них 2 особи працевлаштувались після закінчення навчання та підвищення кваліфікації.

З метою додаткового стимулювання мотивації до праці та матеріальної підтримки безробітних проводилася робота з організації громадських та інших робіт тимчасового характеру. За січень-березнь 2018 року брали участь у громадських роботах 8 інвалідів та інших роботах тимчасового характеру 20 осіб. Роботи виконувалися по підготовці до весняно-польових робіт, благоустрою населених пунктів, зон відпочинку, впорядкуванню територій, що мають історико-культурне значення, на об’єктах соціальної сфери тощо.

Нині залишається гострою проблемою низька конкурентоспроможність інвалідів, адже вимоги роботодавців до рівня освіти, виробничого досвіду претендентів на роботу постійно зростають. Для визначення напрямку майбутньої роботи чи зміни професії незайняті громадяни з обмеженими можливостями запрошувалися до участі у різноманітних профорієнтаційних заходах: презентація професій, інформаційні семінари, семінари з техніки пошуку роботи, тренінг-семінари тощо. Чисельність громадян з фізичними вадами, охоплених протягом січня-березня 2018 року профорієнтаційними послугами, становить 500 осіб, яким надано 1289 послуг.

Сумська обласна служба запровадила індивідуальний супровід окремих категорій громадян

Цього року за сприянням служби зайнятості Сумщини на постійну роботупрацевлаштовано 139 безробітних, які підпадають під соціальний супровід.

Для досягнення максимального терміну закріплення працевлаштованої особи на робочому місці, а також для забезпечення профілактики настання страхового випадку, здійснюється соціальний патронат для цих категорій громадян.

Із загальної чисельності працевлаштованих безробітних 19 осіб дали письмову згоду для організації індивідуального супроводу на робочому місці, зокрема:внутрішньо переміщені особи, учасники АТО, особи, які започаткували власну справу за рахунок виплати допомоги по безробіттю одноразово, інваліди.

- Для оцінки ефективності працевлаштування, планування та виявлення потреби у проведенні індивідуального супроводу спеціалісти центрів зайнятості складають своєріднікарти моніторингу, - розповідає директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. -Проводиться постійний аналіз ефективності працевлаштування шляхом опитування працевлаштованих осіб та роботодавців. Спеціалісти служби ретельно моніторять питання наставництва на робочому місці, з’ясовують у роботодавця наявність вільних робочих місць, причини звільнення осіб, які підпадають під соціальний патронат. Всього і не передбачиш, саме життя підказує функції, які зобов’язані виконати фахівці служби для подальшої роботи. Приміром, результатом останнього проведеного опитування працевлаштованих осіб було з’ясовано, що основною причиною звільнення є перехід на роботу з вищою заробітною платою та кращими умовами праці Це і закономірно. Тому, звісно,деякі особи з числа внутрішньо переміщених осіб змінили місце проживання. Після узагальнення інформації проблемні питання, які потребують нагального вирішення,виносимо їх на розгляд місцевих органів влади та соціальних партнерів.

Довідково.Протягом січня-березня 2018 року працевлаштовані за сприянням служби зайнятості 17 внутрішньо переміщених осіб. Протягом  цього періоду 3 внутрішньо переміщені особи брали участь у громадськихта інших роботах тимчасового характеру. 6 осіб проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості.Протягом  нинішнього року забезпечені роботою за сприянням служби зайнятості 49 військовослужбовців, демобілізованих із зони проведення АТО, 10 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, проходили професійне навчання 21 особа.  


Новації у службі зайнятості

Державна служба зайнятості, підтримуючи сучасні тенденції з розвитку електронного упорядкування, активно впроваджує електронні сервіси, які на сьогодні є однією з найпрогресивніших форм надання соціальних послуг громадянам та роботодавцям з використанням інтернет- технологій. Так, у 2018 році державною службою зайнятості введено у експлуатацію новий Веб-сайт «Єдине соціальне середовище зайнятості».

         Основні переваги нового сайту – зручний та швидкий пошук вакансій та резюме по всій Україні, електронні кабінети для клієнтів служби зайнятості, можливість подання роботодавцями звітності в режимі онлайн, розширення можливостей самообслуговування громадян шляхом доступу до «Електронної черги», аналітична та статистична інформація про ринок праці та діяльність державної служби зайнятості, можливість пройти профорієнтаційне тестування для визначення своїх здібностей до того чи іншого виду професійної діяльності. А також, доступність до ресурсу не лише з комп`ютера, а й мобільного телефону на базі програмного забезпечення Adroidта Apple.

Метою впровадження електронних сервісів у діяльність державної служби зайнятості є надання якісних послуг населенню та роботодавцям.

         «Електронний кабінет роботодавця» - це сервіс, з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення рівня взаємодії роботодавців зі службою зайнятості. Це персональне автоматизоване  робоче місце, доступ до якого роботодавець може отримати за допомогою комп`ютера, підключеного до мережі Internet, а також з мобільного телефону.

         У «Електронному кабінеті» роботодавець має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що містяться у базі служби зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлень центром зайнятості претендентів на роботу, договори на організацію громадських робіт та працевлаштування після професійного навчання, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме. В електронному кабінеті роботодавця передбачена можливість подання звітів за формою № 4_ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», в тому числі і уточнювальних, в онлайн-режимі до державної служби зайнятості та подальшим завантаженням фахівцем центру зайнятості в базу вакансій ЄІАС. Крім того передбачена можливість переглядати звіти за формою 4-ПН, 1-ПА, які подавались до служби зайнятості.

         В «Електронному кабінеті» зареєстрований безробітний має можливість створити власне резюме, здійснити підбір роботи, ознайомитись з інформацією про тимчасову зайнятість, дізнатися про можливість професійного навчання. Крім зазначених послуг, власник кабінету може переглядати дані про заплановані та фактичні відвідування центру зайнятості, дізнатися про заходи, які заплановані у центрах зайнятості, та записатися на ті з них, що зацікавили, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю.


Інформація про ситуацію на ринку праці та діяльність Тростянецького районного центру зайнятості у 2017 році

Тростянецький район об’єднує в собі 11 сільських рад та  2 ОТГ:

Чисельністьпрацездатногонаселенняпрацездатноговіку – 20834 ч.

Чисельністьроботодавців,всього  - 424, в т.ч.

- Юридичні – 203

 - Фізичні – 208

 - Розміщені за межами району -  13

Чисельність ЗОШ  в районі12  (чисельністьвипускників 9,11 класів – 402 особи).

Протягом  2017 року фахівцями  ТростянецькогоРЦЗ :

 • надано статус безробітного 1415 особам;
 • зареєстровано 1192 вакансій;
 • працевлаштовано за сприянням  СЗ 1071 особу;
 • направлено на громадські роботи та роботи тимчасового характеру  342 особи;
 • отримували допомогу по безробіттю 1279 осіб;
 • проходило професійне навчання  224 особи;
 • отримали послуги з професійної орієнтації  1277 осіб;
 • отримали ваучер 3 особи;
 • працевлаштовано за рахунок компенсації роботодавцям ЄСВ 25 осіб.

Досягнутопозитивноїдинамікиу порівнянні з 2016 роком по наступнимнапрямахдіяльності районної служби зайнятості

Кількість роботодавців, які співпрацювали з РЦЗ:    237 ПОУ( +3,5%)

Рівень працевлаштування: 38,2%( +1,8%)

Чисельність безробітних, які проходили профнавчання:224 особи       ( +11,4%)

Чисельність безробітних, які брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру    342 особи   (+ 8,2%)

Запроваджено в роботу сучасні сервери

 • Використаннявідеороликівпрофорієнтаційногоспрямування
 • Запис відеорезюме, знято 11 відеорезюме та розміщено на сторінках youtube та facebook
 • Використання сервісу «Електронна черга» (64 особи)
 • Дистанційне навчання на онлайн-курсах «Prometheus» та «LingvaSkills»
 • «Гаряча лінія» державної служби зайнятості.                  
 • За єдиним безкоштовним номером 0 800 50 99 66 можна отримати відповіді на питання стосовно реєстрації в центрі зайнятості, отримання послуг та інші консультації.

Станом на  1 січня 2018 року у порівнянні з відповідною датою 2017 року

Кількістьзареєстрованихбезробітних   - 503 чол. (+12,3%)

Кількістьотримувачівдопомоги по безробіттю  - 453 чол.  (+13,3%)

Середнійрозмірдопомоги по безробіттю  - 2051  грн.(+16,1%)

Кількістьзаявленихвакансій  - 83  (+ у 7 разів)

Середнійрозмірзаробітної плати у вакансіях  - 3624 грн. (+ майже у 2 рази)

Найбільший попит спостерігається:

кваліфіковані робітники: водії, електромонтери, слюсарі-ремонтники, токарі, оператори виробничих ліній

працівники сфери послуг продавці: кухарі, офіціанти, бармени

працівники лісового та сільського господарства: трактористи, робітники на лісокультурних роботах

професіонали та фахівці: енергетики, інженери різних галузей, бухгалтери, спеціалісти державної служби, вихователі, вчителі,юрисконсульти, фельдшери ветмедицини.

Професійненавчаннябезробітних у 2017 році

Проходили професійне  навчання 224 особи (рівень охоплення 15,8%)

У Сумському ЦПТО ДСЗ пройшли навчання 181 особа, що склало 80,8% від загальної кількості осіб що навчались

Професійна підготовка та перепідготовка безробітних в розрізі професій (навчалось 11 осіб):

-         продавець продовольчих товарів – 1

-         електрогазозварник – 1

-         оператор котельні – 5

-         машиніст (кочегар) котельні – 1

-         водій автотранспортних заходів – 3

Співпраця з роботодавцями у 2017 році:

компенсація роботодавцям  єдиного внескупри працевлаштуванні на новіробочі місця недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці та у пріоритетних видах економічної діяльності спрямовано 180,4 тис. грн., працевлаштовано – 25 осіб, з них по пріоритетним видам діяльності – 4 чоловіка; громадян недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці – 21 чоловіка.

професійне навчання безробітних проводиться під замовлення роботодавцівохоплено –  224 особи, працевлаштування після навчання – 100,0%

Організація громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру

-укладено 17 договорів на громадські роботи з 14 роботодавцями.

 На  громадських роботах працювали 80 безробітних громадян.

         Фондом профінансовано 205,2 тис. грн.  на організацію громадських   робіт згідно кошторисів. (ДП «Зеленбуд», КП «Міска ритуальна служба», КП «Чисте місто», Білківська, Зарічненська, Мартинівська, Кам’янська, Боромлянська, Криничанська, Семереньківська сільські ради)

-організовані  роботи тимчасового характеру по   44  роботодавцям. Працевлаштовані  на роботи тимчасового характеру 342 чоловіки.

Основні пріоритети та завдання служби зайнятості на 2018 рік

 • Завершення реорганізації та перетворення центрів зайнятості в сервісні майданчики з надання широкого спектру послуг
 • Удосконалення профорієнтаційної роботи. Осучаснення профорієнтаційних послуг та впровадження Інтернет-платформи державної служби зайнятості з профорієнтації
 • Запровадження профілювання безробітних для попередження ризиків довготривалого безробіття
 • Запровадження соціального супроводу за підходом кейс-менеджмент
 • Введення нового сайту служби зайнятості
 • Робота в територіальних громадах, надання працівниками центрів зайнятості усіх соціальних послуг
 • Завершення роботи над внесенням змін до законодавства про зайнятість та страхування на випадок безробіття

Україна заговорить англійською!

Державна служба зайнятості пропонує вивчення англійської мови на базі платформиLINGVA.SKILLS.

Інноваційна он-лайн технологія вивчення іноземних мов від "Академії Навичок" (SkillsAcademу)передбачаєя безкоштовне навчанняметою якого є покращення знань та навичок володіння іноземними мовами державними службовцями,вчителями, викладачами, працівниками системи освіти, студентами (завдяки запровадженню системи змішаного навчання (blendedlearning) у ВУЗах України)у відповідності до стандартів ЄС, а також:

внутрішньопереміщеними особами

тимчасовобезробітніми, якізнаходяться на обліку у Державному центрізайнятостіУкраїни

учасниками АТО та членами їхсімей

з метою їхскорішоїадаптації, підвищенняконкурентоздатності на ринку праці та збільшенняможливостіотриматигідну роботу абовідкритивласну справу.

Платформа LingvaSkills є українською розробкою, яка вже за 1-й рік існування отримала 2,5 млн заявок від державних органів, громадських організацій, соціальних категорій тощо.

На онлайн платформі створено контент з вивченняанглійськоїмовирівня А1 та А2, щоскладається з 150 уроків. Кожний урок представляє собою певнуграматичнучирозмовнуконструкцію,тривалість кожного уроку 30-60 хвилин (в залежностівідінтенсивностінавчання), коженкористувач сам обирає час навчання та зручний темп. Також система міститьтестування, онлайн чат, кабінетвикладача для «змішаногонавчання», методику адаптивного навчання та іншіінструменти.

Автори та методологи проекту проаналізували всі існуючі онлайн платформи з вивчення англійської мови (українські та зарубіжні), всі відомі методики вивчення граматики англійської мови, всесвітні тренди та створили унікальний проект, який не має аналогів.

Державна служба зайнятості допомагає отримати безкоштовно додаткові компетенції на курсах університетського рівня вдома в зручний для себе час.


Живи та працюй в Україні: з початку року роботодавці Сумщини подали 28 тисяч вакансій

Протягом січня-жовтня 2017 року до Сумської обласної служби зайнятості звернулось 5,4 тисячі роботодавців, які подали відомості про 28 тисяч вільних вакансій, що на 7,3 відсотки більше, ніж у минулому році. Так, кількість роботодавців, які звернулись до обласної служби зайнятості, збільшилась у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року на 10,2%, а кількість вакансій на 7,3%, інформує прес-служба відомства.

У обласній службі зайнятості підкреслили, що з огляду на активізацію економічних процесів у державі, в Україні розпочинається соціальний проект під лозунгом “Живи та працюй в Україні”, головною метою якого є пожвавлення людей на ринку праці України. Організатором проекту виступила Служба зайнятості за підтримки органів місцевої влади. В рамках проекту по всій Україні будуть відбуватись інформаційні активності, спрямовані на якнайшвидший пошук роботи для безробітних та підбір вакансій для роботодавців. Зокрема, в рамках проекту, будуть організовані масштабні ярмарки вакансій на найбільших підприємствах держави.

За словами директора обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, протягомсічня-жовтня 2017 року кількість осіб, працевлаштованих за сприяння служби занятості Сумщини, зросла на 1,8 тис. або 8,7%, та становила 22,4 тисячі. При цьому, 37,1% з них були працевлаштовані оперативно – ще до надання статусу безробітного. Крім того, 6,7 тис. осіб протягом десяти місяців цього року були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, у січні-жовтні 2017 року за сприяння обласної служби зайнятості 4 тис. безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, зросла вдвічі та становила 3,4 тис. осіб.

Станом на 1 листопада 2017 року кількість безробітних по області склала 11,7 тисяч осіб.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та

архівної справи обласного центру зайнятості

майдан Незалежності, 3-1

м.Суми

тел.68 55 25; 68 55 24


Працевлаштування членів АТО –

пріоритет у роботі служби зайнятості Сумщини

Для обласної служби зайнятості завдання працевлаштування учасників антитерористичної операції завжди  було пріоритетним. Спеціалісти базових центрів зайнятості повсякденно тримають це питання на особливому контролі. Доля кожного учасника АТО вирішується у співпраці роботодавців та органів місцевої влади.

Протягом 2015-2017 років послугами служби зайнятості користувалися 3993 учасника антитерористичної операції, використано  55956,5 тис. грн. коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Середній розмір допомоги по безробіттю склав 3,97 тис. грн.

Упродовж 2015-2017 років за сприянням служби зайнятості отримали роботу 780 учасників антитерористичної операції, у т. ч. самостійно створили нові робочі місця, шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності 52 безробітних з числа учасників АТО. Напрямки підприємницької діяльності - надання побутових послуг: виробництво меблів, взуття, послуги з будівельних та покрівельних робіт, пасажирські перевезення.

З метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці охоплено професійним навчанням, шляхом підготовки, перепідготовки та підвищення їх кваліфікації, організації стажування безпосередньо на підприємствах, в установах та організаціях140безробітних з числа учасників АТО.Навчалися за професіями: водія автотранспортних засобів кат. С та Д, електрогазозварника, електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування, зварника пластмас, машиніста та оператора котельні. Підвищували кваліфікацію за направленнями:«Основи малого підприємництва», «Охорона  праці  та  дотримання  безпечного ведення робіт у хімічній галузі», «Основи обробки інформації та програмного забезпечення», «Охорона  праці  та дотримання безпечного ведення робіт в сільському господарстві», «Охорона праціта дотримання безпечного  ведення робіт при обслуговуванні котельних агрегатів та установок, що працюють на різних видах палива». Працевлаштовано після проходження професійного навчання 122учасника антитерористичної операції.

Суттєвим фактором підтримки безробітних, у період пошуку роботи є участь в оплачуваних громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, як мотивація до праці і засіб для одержання додаткового заробітку. У період 2015-2017 років залучено до участі в оплачуваних громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру по благоустрою територій населених пунктів, зон відпочинку, впорядкуванню пам’ятників, меморіальних комплексів,наоб’єктах соціальної сфери  (навчальних закладів, закладів культури і охорони здоров’я) 267 безробітних числа учасників антитерористичної операції.

У 2015-2017 роках профорієнтаційна робота з демобілізованими  учасниками АТО направлена на формування мотивації до одержання цивільних професій, адаптації на ринку праці, надання психологічної  допомоги. За вказаний період фахівцями з профорієнтації Сумської обласної служби зайнятості було надано 14144 послуг з профорієнтації 5417 учасникам АТО (у т. ч. 1762 особам, які не мали статусу безробітного). Для вищезазначеної категорії осіб проведено 140 цільових заходів із залученням представників Департаменту соціального захисту населення, Центру сім’ї, дітей та молоді, Управління  охорони здоров’я та різних громадських  організацій. Проведено більше 20 тренінг-семінарів з психологічної  підтримки, в яких взяло участь близько 400 осіб. З метою прискорення  працевлаштування до заходів залучалися роботодавціТОВ "Сумифітофармація", ТОВ "Престиж-Лайн", ТОВ "Старт" та ін.

Налагоджена співпраця з обласним  військовим комісаріатом та його районними відділами. В рамках співпраці в центрах зайнятості області  проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед клієнтів служби  зайнятості з метою підвищення обізнаності населення щодо прав, обов’язків і соціальних гарантій військовослужбовців, та можливостей проходження служби за контрактом – одним із альтернативних шляхів працевлаштування молоді сьогодні. Під час заходів представники військового комісаріату інформують учасників (молодь до 35 років) про умови проходження служби за контрактом, про грошове забезпечення військовослужбовців, про фонд службового житла, оздоровлення і відпочинку учасників АТО і членів їх сімей, таким чином підвищується привабливість військової служби. За звітній період проведено 247 заходів за участю представників військкоматів  для 3359 незайнятих громадян, з них 190 безробітних з числа учасників АТО підписали контракт про проходження військової служби.

Станом на 1 листопада 2017 року на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 390  безробітних даної категорії громадян. З них 343 особи з числа учасників антитерористичної операції продовжували отримувати допомогу по безробіттю, середній розмір якої складав 3973 грн.

З метою реалізації урядових рішень (розпорядження КМУ від 31.03.2015 р. №359-р «Про затвердження плану заходів щодо медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації учасників антитерористичної операції»), надання адресної допомоги бійцям, які повертаються із зони проведення АТО, та вдосконалення системи інформування населення обласним центром зайнятості разом із соціальними партнерами розроблений і виданий «Довідник соціальних послуг», який вручений 967 учасникам антитерористичної операції.

На виконання пункту 14 розпорядження голови Сумської обласної держаної адміністрації від 03.04.2015 р. №175-ОД «Про додаткові заходи соціального захисту учасників антитерористичної операції в області». обласним центром зайнятості спільно з громадським фондом «Суми» створений інформаційно-консультаційний Центр «під одним дахом» для 

демобілізованих осіб, учасників АТО, який працює, починаючи з кінця травня 2015 року. Його повна назва: «Інформаційний центр бійців АТО».

З метою забезпечення занятістю безробітних з числа учасників АТО обласним центром зайнятості спільно з громадським фондом «Суми» проведено 13 виїзних семінарів: «Координація дій органів влади, громадських та волонтерських організацій, роботодавців по наданню допомоги учасникам АТО та членам їх сімей». У семінарах взяли участь керівники міст, районних державних адміністрацій, роботодавці регіону. До участі у заходах залучено 120 учасників антитерористичної операції. За результатами заходів забезпечено роботою 48 військовослужбовців, демобілізованих із зони проведення АТО, у т. ч. 15 осіб прийняті на військову службу за контрактом.

Можна навести чимало прикладів працевлаштування членів АТО зусиллями обласної служби зайнятості. Наприклад, протягом останніх двох років Шосткинськийміськрайцентр зайнятості співпрацює з Шосткинським регіональним громадським об’єднанням Спілкою інвалідів та учасників бойових дій всіх війн, локальних конфліктів та антитерористичної операції «Захисник», головою якої є учасник АТО Віктор Осипенко. В центрі зайнятості регулярно проводяться заходи для учасників АТО, керівництво центру зайнятості має постійні ділові контакти з очільником «Захисника» з питань проблем учасників АТО.

Завдяки спільній роботі упродовж квітня 2017 року за направленням центру зайнятості працевлаштовані дорожніми робітниками до філії Шосткинськогорайавтодору безробітні з числа учасників АТО Сергій Оксентюк, Павло Білевич, Руслан Михайлюк.

Олександр Берлет демобілізувався у березні минулого року і з квітня того ж року став клієнтом служби зайнятості. Пошук роботи ускладнювався тим, що він проживає у сільській місцевості. Але завдяки зусиллям фахівців Сумського райцентру зайнятості у липні 2017 року Олександр працевлаштований водієм автотранспортних засобів до СФГ "Надія".


На Сумщині з’явилися перші

бажаючі працювати офіційно в Ізраїлі

Співпраця з Державою Ізраїль щодо працевлаштування українських громадян закордоном розпочалася навесні цього року. У рамках реалізації двосторонньої Угоди між Україною та Державою Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників у будівельну галузь на ринку праці Ізраїлю службою зайнятостіСумщини формується та передається для опрацювання ізраїльським партнерам Реєстр кандидатів.

Усі кандидати після подачі заявок також мають здати кваліфікаційні іспити та пройти медичний огляд.

Відбір працівників для роботи в будівельній галузі здійснюється за професіями опалубник, арматурник, лицювальник-плиточник та штукатур. Всі заходи, необхідні відповідно до Угоди та Протоколу про Імплементацію, будуть здійснюватися таким чином, щоб працівники змогли прибути до Ізраїлю та приступити до роботи не пізніше січня 2018 року.

Більш детальну інформацію можна отримати в будь-якому центрі зайнятості.

Довідково.15 травня 2017 року підписано Імплементаційний протокол А (будівельна галузь) між Міністерством соціальної політики України та Управлінням з питань населення та імміграції при Міністерстві внутрішніх справ Держави Ізраїль до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль. Даним документом передбачено порядок відбору українських працівників на тимчасову роботу в будівельній галузі в Ізраїлі.


ЗАПИСАТИСЯ      НА       ПРИЙОМ     ДО     СПЕЦІАЛІСТІВ ЦЕНТРІВ      ЗАЙНЯТОСТІ      МОЖНА        ДИСТАНЦІЙНО

        На сайті Державної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua) діє сервіс – «Електронна черга реєстрації безробітних».

         Відтепер користувачі сайту можуть дистанційно – через рубрику «Електронні послуги» – записатися на прийом до спеціаліста будь-якого центру зайнятості, обравши мету, дату та годину візиту. Таким чином особа може зарезервувати час на прийом до фахівця, з метою працевлаштування або отримання консультації з тимчасової зайнятості, вибору фаху, професійного навчання чи з юридичних питань.

         Наші спеціалісти завжди раді допомогти Вам. З повагою, Державна служба зайнятості України

ЗРАЗОК

 Начало формы

  Запис на відвідування за допомогою електронної черги

Прізвище*:

Ім’я*:

По батькові:

Оберіть мету відвідування:

Оберіть центр зайнятості*:

ЦЗ не обрано. Скористайтесь  Переліком або  Мапою

Оберіть дату та час відвідування*:

Дату та час не обрано. Для вибору скористайтеся графіком

Записатись на відвідування


Служба зайнятості запровадила супровід при працевлаштуванні окремих категорій громадян

Протягом січня-вересня 2017 року центрами зайнятості Сумщини здійснювався супровід окремих категорій громадян (внутрішньо переміщених осіб, військовослужбовців, демобілізованих із зони проведення антитерористичної операції, осіб з інвалідністю та інших осіб, які потребують супроводу при працевлаштуванні). Охоплено даним супроводом 114 осіб, з них 23 внутрішньо переміщених особи, 39 учасників антитерористичної операції, 52 особи з інвалідністю. Завдяки проведеному супроводу всі особи працевлаштовані.

Діяльність служби зайнятості спрямована на активне сприяння зайнятості населення та вирішення кадрових потреб роботодавців, підвищення мотивації роботодавців щодо працевлаштування окремих категорій громадян, що дає змогу забезпечити збалансованість попиту і пропозиції робочої сили на ринку праці області.


 Хто сьогодні шукає роботу 

За допомогою у працевлаштуванні до обласної служби зайнятості за 9 місяців поточного року звернулось майже на 2 тис. безробітних більше проти аналогічного періоду минулого року. Всього на обліку  перебувало 35,3 тис. безробітних, з яких жінки - 52,2%; молодь до 35 років – 34,5%; понад 38% - особи старше 45 років, 34,4% - жителі сільської місцевості, 37,4% - особи, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

 Кількість безробітних станом на 1 жовтня 2017 року склала 13,3 тис. осіб. Серед безробітних, зареєстрованих в державній службі зайнятості, 21% - раніше були зайняті у державному управлінні, обороні, обов’язковому соціальному страхуванні; 17,4% - у торгівлі, 13,5% - працювали у сільському, лісовому та рибному господарствах; 12,7% - у переробній промисловості.

Серед безробітних, що звертаються за пошуком роботи до обласної служби зайнятості, 45,9%  громадян з вищою освітою, 47,9% - професійно-технічною, 6,2% - загальною середньою освітою. За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг; робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин; особи, що займали місця, що не потребують спеціальної підготовки.


Позитивна динаміка на ринку праці області

Протягом 9 місяців 2017 року, у порівнянні з відповідним періодом 2016, простежується позитивна динаміка по основних напрямах діяльності  обласної служби зайнятості.

Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння служби зайнятості зросла на 1,7 тис., або 9,6%, та становила 19,6 тис. При цьому 39,5% з них були працевлаштовані оперативно - до надання статусу безробітного.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 317 безробітних, що на чверть більше, ніж у січні-вересні 2016 року. З них 124 особи з числа недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці та 193 працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

Крім того, 6,3 тис. осіб були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 25 безробітних започаткували власну справу за рахунок отримання виплати допомоги по безробіттю одноразово.


Служба зайнятості в тандемі з роботодавцем:

 співпраця на результат

Протягом 9 місяців 2017 року, у порівнянні з відповідним періодом 2016 року, кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості, збільшилася на 10% та становила 4,9 тис. Кількість вакансій у базі даних обласної служби зайнятості збільшилася на 11% і налічувала майже 25 тис. одиниць.

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості у порівнянні з відповідною датою минулого року зросла на 22,1%, та становила 1802 одиниці. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 1508 пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

За видами економічної діяльності більшість вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості (24,5%), торгівлі та ремонту автотранспорту (16,9%), та у сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (7,1%).

За професійними групами, найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (24,7%), кваліфікованих робітників з інструментом (17,9%),  працівників сфери торгівлі та послуг (14,8%).  

Завдяки зростанню кількості вакансій та обсягів працевлаштування безробітних знизився дисбаланс між попитом та пропозицією на ринку праці. Станом на 1 жовтня 2017 року на одне вільне робоче місце претендувало 7 безробітних (станом на відповідну дату минулого року – 8 осіб)


На Сумщині з’явилися перші бажаючі працювати офіційно в Ізраїлі

Співпраця з Державою Ізраїль щодо працевлаштування українських громадян закордоном розпочалася навесні цього року. У рамках реалізації двосторонньої Угоди між Україною та Державою Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників у будівельну галузь на ринку праці Ізраїлю службою зайнятостіСумщини формується та передається для опрацювання ізраїльським партнерам Реєстр кандидатів.

Усі кандидати після подачі заявок також мають здати кваліфікаційні іспити та пройти медичний огляд.

Відбір працівників для роботи в будівельній галузі здійснюється за професіями опалубник, арматурник, лицювальник-плиточник та штукатур. Всі заходи, необхідні відповідно до Угоди та Протоколу про Імплементацію, будуть здійснюватися таким чином, щоб працівники змогли прибути до Ізраїлю та приступити до роботи не пізніше січня 2018 року.

Більш детальну інформацію можна отримати в будь-якому центрі зайнятості.

Довідково.15 травня 2017 року підписано Імплементаційний протокол А (будівельна галузь) між Міністерством соціальної політики України та Управлінням з питань населення та імміграції при Міністерстві внутрішніх справ Держави Ізраїль до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль. Даним документом передбачено порядок відбору українських працівників на тимчасову роботу в будівельній галузі в Ізраїлі.


Навіщо потрібна реорганізація служби зайнятості

У ЗМІ та соціальних мережах було багато інформації щодо реорганізації служби зайнятості, зокрема перетворення центрів зайнятості у філії. Для того, щоб ґрунтовно зрозуміти, які переваги такого реформування для служби зайнятості та самої структури несуть ці кроки, ми вирішили роз’яснити детально чого ж саме очікувати.

Вашій увазі основні причини для чого потрібна реорганізація та які результати вона принесе.

1.Осучаснення послуг

Реорганізація супроводжується запровадженням сучасних інформаційних технологій. Зокрема, для презентації шукачів роботи застосовуються відео-резюме, використовується дистанційне спілкування з роботодавцями – онлайн-співбесіда, що може проводитися як в індивідуальній, так і в груповій формах. Крім того, використовуються відео-презентації та відео-вакансії підприємств.

Також впроваджується новий портал Служби, адаптований до нових вимог суспільства. Вже впроваджено «Електронний кабінет роботодавця», «Електронний кабінет безробітного», що дозволяє отримувати швидкий доступ до послуг Служби. Так звана «електронна черга» для безробітних – це сервіс, за допомогою якого кожен бажаючий може самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України.

2. Оптимізація структури

З метою підвищення якості та ефективності послуг, що надаються Службою, розпочато процес реорганізації.

Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) організовано проведення Пілотного проекту з реорганізації базових центрів зайнятості. Вони будуть приєднані до відповідних регіональних центрів зайнятості, а на їх місці будуть створені відокремлені підрозділи (філії). Процес реорганізації буде відбуватись згідно затвердженого Графіку. Пілотний проект не буде стосуватись Донецької та Луганської областей.

В рамках впровадження Пілотного проекту вже погоджено утворення 53 філій в 12 регіонах, процес утворення філій триває. У Пілотному проекті на Сумщині беруть участь Лебединський та Охтирський міськрайонні центри зайнятості.

Відповідно до п.п. 3 п. 9 розділу ІІІ Положення про державну службу зайнятості, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 15.12.2016 № 1543, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.12.2016 за № 1723/29853, з метою однакового розуміння прав, обов’язків та функцій філій регіональних центрів зайнятості, наказом Державної служби зайнятості (Центрального апарату) від 13.07.2017 № 103 затверджено Примірні положення про філію регіонального центру зайнятості.

Реорганізація передбачає передачу адміністративно-господарських функцій з базового на регіональний рівень, що призведе до збільшення чисельності працівників, які надають послуги за рахунок зменшення адміністративно – господарського персоналу.

В новоутворених філіях працівники, які раніше виконували адміністративно – господарські функції, спрямовані на посилення співпраці з клієнтами Служби. Функції з питань фінансування, планування видатків з таких центрів зайнятості передаються на регіональний рівень.

Результатом реорганізації державної служби зайнятості має стати її перетворення у сучасну сервісну установу з високим рівнем довіри клієнтів, соціальних партнерів та громадськості.

3. Створення сервісної служби

Ключовим принципом реорганізації Служби є створення соціальної сервісної служби для клієнтів: для роботодавців – це якісний та швидкий добір кваліфікованих працівників, для безробітних та шукачів роботи – сервісна підтримка сприяння їх зайнятості та розвитку професійної кар’єри.

За результатами впровадження Регламенту роботи центрів зайнятості щодо задоволення потреб клієнтів, здійснено універсалізацію функціональних обов’язків фахівців базових центрів зайнятості, розроблено алгоритми дій функціональних підрозділів обласних центрів зайнятості щодо їх координації та методичної ролі в роботі з базовими центрами зайнятості та дій фахівців центрів зайнятості з надання соціальних послуг, зокрема з пошуку роботи, укомплектування вакансій на замовлення роботодавців, професійного відбору.

Згідно з пріоритетами державної соціальної політики і світовим досвідом в роботі фахівців використовується клієнтоорієнтований підхід та  рекрутингові засади, забезпечується широка доступність послуг, зокрема, шляхом використання інформаційно-комунікаційних технологій, активізовано профорієнтаційну роботу з молоддю.

4. Зменшення бюрократичного навантаження

Сервісний функціонал Служби буде розширено шляхом надання роботодавцям можливості отримання послуги з оформлення дозволу на застосування праці кваліфікованого іноземного фахівця у електронному вигляді, за допомогою засобів Автоматизованої системи обліку дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, та із дотриманням вимог законів України «Про електронний цифровий підпис» та «Про електронний документообіг».

 


З 13 січня 2017 року на порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua буде доступний сервіс «Електронна черга реєстрації безробітних». Це унікальний сервіс з електронних послуг для осіб, що шукають роботу та безробітних. За допомогою Інтернету можна записатись на індивідуальний прийом до фахівця центру зайнятості без попереднього відвідування центру зайнятості.

На порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua громадянам України через рубрику «Електронні послуги» стала доступна функція «Електронна черга реєстрації безробітних»

Громадяни можуть записатись на:
• отримання консультації;
• перший прийом для осіб, які не перебувають на обліку в центрі зайнятості та мають бажання звернутись до центру зайнятості для пошуку роботи.
У разі якщо особа зарезервувала для себе час, їй не потрібно отримувати талон на відвідування, а необхідно безпосередньо звернутись до фахівця центру зайнятості у зарезервований час (на табло у секторі самостійного пошуку роботи відобразиться запрошення з номером талону на робоче місце, про які особа буде повідомлена під час запису на прийом засобами електронної черги).

Клієнт служби зайнятості матиме змогу скористатися даним сервісом для запису на індивідуальний прийом до фахівця без попереднього відвідування центру зайнятості. Такими прийомами можуть бути первинний прийом або отримання консультації. У разі якщо особа зарезервувала для себе час, їй не потрібно отримувати талон на відвідування, а необхідно безпосередньо звернутися до фахівця центру зайнятості (на табло у секторі самостійного пошуку  роботи відобразиться запрошення з номером талону на робоче місце (РМ), про які особа повідомлена під час запису на прийом засобами електронної черги.

Особа не виходячи з дому через інтернет може обрати зручний для неї час прийому і записатися до фахівця центру. Також на сайті можна отримати інформацію про необхідні документи.


Можливості працевлаштування в галузі будівництва в Ізраїлі для кваліфікованих українських працівників

Можливість тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників на ринку праці Держави Ізраїль надана українським громадянам в рамках міждержавної двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль від 07 червня 2016 року (ратифікована та набула чинності 16 листопада 2016 року).

Відповідно до Угоди визначено 4 сфери для працевлаштування висококваліфікованих українських фахівців в Ізраїлі:

1)           опалубник - будівельні роботи (промислове будівництво, обробка

деревини), обов'язковим є вміння читати плани будівництва;

2)           арматурник - робота з металом, обов’язковим є вміння читати

плани будівництва;

3)           лицювальник – плиточник (покриття стін та підлоги керамічною

плиткою);

4)           штукатур (штукатурні роботи).

5)            

Основні вимоги до кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі:

1)           володіння  професійними  навиками  зайнятості, досвідом і високим рівнем здібностей в одній або декількох з визначених професій: опалубник, арматурник, лицювальник-плиточник або штукатур;

2)           є громадянином України;

3)           вік 25-50 років (на дату подачі заяви до БЦЗ);

4)           ніколи раніше не працював в Ізраїлі;

5)           не має родичів першої лінії (батько/мати, дружина/чоловік, діти), які проживають чи працюють в Ізраїлі, крім рідних братів та сестер;

6)           не має судимості;

7)           має бути  фізично та психологічно придатним до інтенсивної фізичної праці в будівельній галузі у відповідних кліматичних умовах, включаючи роботу на висоті та переміщення важких предметів.

Документи, що подаються заявником для включення його до Реєстру кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі:

-  документ, який посвідчує особу заявника (паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України);

-   паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

-  облікова картка платника податків

та копії цих документів.

Кандидат на працевлаштування подає заяву про включення його до Реєстру кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі до базового центру зайнятості по місцю проживання.

Зареєстрований та відібраний ізраїльською стороною кандидат на працевлаштування проходить наступну процедуру відбору, передбачену Угодою:

 1. реєстрація заяви кандидата;
 2. проходження тестування (професійний іспит та/або співбесіда) кандидатів на працевлаштування для підтвердження професійної компетенції на відібраних ізраїльською стороною екзаменаційних майданчиках;
 3. випадковий комп’ютерний відбір кандидатів на працевлаштування (метод лотереї), що проводиться ізраїльською стороною (від загальної кількості осіб, які пройшли тестування (професійний іспит та/або співбесіду) відбираються 75 відсотків кандидатів на працевлаштування, 25 відсотків залишаються в резерві);
 4. проходження медичного огляду у відібраних ізраїльською стороною медичних закладах;
 5. підготовка та подача документів для підготовки візи на працевлаштування;
 6. відбуття до місця працевлаштування.

Платежі працівника, пов’язані з процесом працевлаштування заявника, не перевищуватимуть 3688,57 ізраїльського шекеля чи зміненої суми відповідно до ізраїльського законодавства щодо процедури  працевлаштування  чи  контролю за зайнятістю (обмінний курс шекеля до долара станом на 27.07.2017 становить 3,55 шекелів до дол. США). Ця сума включає витрати, пов'язані з проходженням медичного огляду, одержанням довідки про відсутність судимості, плату (в разі необхідності) за переклад офіційних документів. Крім цієї суми, працівник покриватиме витрати на авіаквиток до Ізраїлю.

Основні положення трудового договору (контракту):

Термін дії договору:      мінімальний термін дії договору 1 рік, з можливістю пролонгування на термін до 3-х років. Початком трудової діяльності вважається дата прибуття працівника до Ізраїлю. Відібрані працівники отримують робочу візу в Ізраїлі.

Норма робочого часу:   місячна норма робочого часу - 182 години; понаднормова праця - мінімум 29 годин в місяць.

Заробітна плата:        мінімальна заробітна плата – 5 200 ізраїльських шекелів за 182 годин місячної норми робочого часу (обмінний курс шекеля до долара станом на 27.07.2017 становить 3,55 шекелів до дол. США).

Понаднормова праця (мінімум 29 годин робочого часу в місяць) оплачується додатково. За кожну понаднормову годину праці працівник буде отримувати додаткову суму до основної суми відповідно до кількості фактично відпрацьованих годин.

Крім вищезазначеної заробітної плати, кадровий підрядник буде вносити

місячний депозит у розмірі 700 шекелів на банківський рахунок на ім’я працівника (рахунок зберігається PIBA). Ця сума буде зарахована працівнику як вихідна допомога та пенсія. Працівник може зняти кошти, накопичені на законних підставах на його імя на депозитному рахунку і назавжди залишити Ізраїль. Якщо працівник не залишить Ізраїль в установлений термін без поважних причин, він буде позбавлений пропорційної частини суми за кожний місяць затримки в Ізраїлі; після 6 місяців затримки, працівник втратить повну суму.

Умови проживання:     кадровий підрядник забезпечує відповідне розміщення працівника, якого він працевлаштовує (місце для сну розміром щонайменше 4 метри для кожного працівника у кімнаті для шести осіб, шафа та ліжко для кожного працівника, опалення та вентиляція, світло та електричні розетки у кожній кімнаті, холодна та гаряча вода в умивальних кімнатах, кухня та душ, раковини, лічильники, кухонні шафи, плита, холодильник, стіл та стільці, пральна машина, вогнегасник. Розміщення може бути у житлових причепах, а ліжка можуть бути двоярусними.

Кадровий підрядник може відраховувати місячну суму, яка не перевищує 552 шекелів, із заробітної плати працівника за розміщення та відповідні витрати. Ця сума залежить  від географічної місцевості в Ізраїлі, де працівник проживає, та щороку оновлюється.

Медичне страхування: кадровий підрядник зобов’язаний забезпечити працівника, якого він працевлаштовує, приватним медичним страхуванням на період зайнятості.

Він має надати стислу інформацію щодо страхового полісу мовою, яку розуміє працівник. Страховий підрядник може відраховувати щомісячно суму, яка не перевищує приблизно 123,24 шекеля із заробітної плати для покриття частини вартості медичного страхування.

Соціальний захист працівників: українські працівники, працевлаштовані в Ізраїлі, користуються рівними правами, як і місцеві працівники відповідно до ізраїльського законодавства та Імплементаційоного протоколу, включаючи дні відпустки, лікарняний, виплати на оздоровлення та інші, що буде відображено в трудовому договорі.


 Володимир ПІДЛІСНИЙ: «Ключовим принципом реорганізації обласної служби зайнятості є створення соціальної сервісної служби для клієнтів: для роботодавців – це якісний та швидкий добір кваліфікованих працівників; для безробітних та шукачів роботи – сервісна підтримка сприяння їх зайнятості»

У першому півріччі 2017 року зареєстровано з початку року 15,6 тис. безробітних (на 2,0 тис. осіб більше, ніж у 2016). Збільшення реєстрації відбулося за рахунок тих, хто припинив підприємницьку діяльність (432 особи) та найманих у них працівників (2312 осіб).

«Загалом у 1 півріччі  2017 року послугами служби зайнятості скористалися  29,8 тис. безробітних (менше на 2,4 тис. осіб, ніж у 2016). З них жінки - 50,8% (зменшення на 3,1%); молодь до 35 років – 33,4% (зменшення на 4,9%); особи старше 45 років – 38,8% (збільшення на 3,8%); жителі сільської місцевості – 35,5% (збільшення на 1,7%). Серед зареєстрованих безробітних 41,5% мають вищу, базову та неповну вищу освіту; 51,1% - закінчили професійно-технічні навчальні заклади; 7,4% - із середньою освітою», - говорить директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.

На 1 липня цього року на обліку перебувало 14,1 тис. безробітних, що на 2,1% менше проти 01.07.2016. У 2000р. - 49,9 тис., 2005 – 31,1 тис., 2010 – 19,6 тис.

«Хто сьогодні без роботи? 22,1% - зі сфери державного управління; 16,8% - з торгівлі та ремонту автотранспортних засобів; 14,4% - із сільського господарства; 13,9% - з переробної промисловості. 20% - отримують мінімальний розмір допомоги по безробіттю (544 грн.), бо тривалий час не працювали. 4% - не мають страхового стажу (трудової книжки). 60 осіб – вчорашні випускники шкіл, ПТУ, ліцеїв, ВУЗів, 132  вчителя, 162 медичних працівника, 186 спеціалістів держслужби, 259 бухгалтерів, 1170 продавців», наголосив В.Підлісний.

За його словами, кількість вакансій на сьогодні - 1836. Навантаження на 1 робоче місце - 8 осіб (минулого року –17).

На 1 липня 2017 року найбільшим попитом користувалися: серед робітничих та найпростіших професій - продавці продовольчих та непродовольчих товарів - 177 вакансій із заробітною платою 3205 грн.; водії автотранспортних засобів – 88 вакансій із зарплатою 3673 грн.; підсобні робітники – 69 вакансій із зарплатою 3278 грн.; кухарі – 46 вакансій, із зарплатою 3649 грн.; вантажники – 39 вакансій, із зарплатою 3301 грн.; слюсарі-ремонтники – 32 вакансії, із зарплатою 4196 грн.

А серед службовців найбільшим попитом користувалися спеціалісти державної служби – 30 вакансій (з/п - 3590 грн.), бухгалтери – 23 вакансії (з/п 3496 грн.), інженери - 11 вакансій (з/п 3485 грн.), менеджери – 9 вакансій (з/п 4933 грн.), інженери-електроніки - 7 вакансій (з/п 4043 грн.), інженери-конструктори – 9 вакансій (з/п4131 грн.).

«Вакансії з високою заробітною платою (понад 15,0 тис. грн.) є, але їх мізерна кількість. Всього лише 4 - 3 в м. Суми та 1 в м.Конотоп: завідувач лабораторією – 20,0 тис. грн. (ТОВ «Вітчизна»), заступник начальника відділу – 84,1 тис. грн. (ТОВ «КУСУМ ФАРМ»), інженер-програміст – 20,0 тис. грн. (ПП «РГК Україна»); тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва – 20,0 тис. грн. (АТЗТ «Агропром»)», - каже В.Підлісний. 

Середній розмір вакансій станом на 01.07.2017 року – 3726 грн.

«З метою підвищення якості та ефективності послуг, що надаються службою зайнятості, забезпечення їх відповідності викликам сучасного ринку праці та потребам шукачів роботи і роботодавців, розпочата робота з реорганізації служби зайнятості. Ключовим принципом реорганізації є створення соціальної сервісної служби для клієнтів: для роботодавців – це якісний та швидкий добір кваліфікованих працівників; для безробітних та шукачів роботи – сервісна підтримка сприяння їх зайнятості, - підсумував В.Підлісний.


 Міграція зашкалює. Роботодавець має усвідомити власну соціальну відповідальність перед найманим працівником

Сумська область належить до міграційно активних регіонів України. Міграція жителів Сумщини є високою, а може стати критичною, якщо роботодавець не усвідомить своєї соціальної відповідальності перед найманим працівником.

«Трудова міграція є доволі природним явищем, яке неможливо ліквідувати повністю. Єдине, що може зробити держава, – забезпечити законність такої міграції та гарантувати дотримання прав трудових мігрантів. Згідно з офіційною статистикою ГО «Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування», 65% осіб, які виїжджають за кордон – працюють не офіційно, і лише 35% – офіційно. Вважаю, що головною причиною виїзду громадян Сумщини на роботу за кордон є відсутність новітніх підходів до створення нових робочих місць. Приведу окремі приклади, що підтверджують мовлене. Згідно результатів опитування  службою зайнятості випускників шкіл області 36,5% (3086 осіб) не бачать себе в Україні і хотіли б поїхати за кордон для навчання і проживання. З них 57% (1786 осіб) хотіли б там залишитись на тривалий час (понад 3 роки)», - каже директор обласного центру зайнятості В.Підлісний.

За даними УДМС України в Сумській області станом на 1 січня 2017 року кількість виданих паспортів громадянам України для виїзду за кордон становила 39131, у 1 півріччі 2017 року - 27800.

Україна заключила та реалізовує Угоду з Державою Ізраїль про працевлаштування українських працівників в будівельну галузь на ринку праці Ізраїлю за професіями арматурник, опалубник, плиточник, штукатурник з оплатою праці 1,5-3,0 тис. доларів США в залежності від кваліфікації.

При наборі на роботу в Польщу Перша міжнародна рекрутингова компанія «Іст-Вест» пропонує нашим співвітчизникам наступну заробітну плату: автомеханік – від 18000 грн., водій кат. С, Е – від 22000 грн., домробітниця – від 15000грн., касир – від 10000 грн., конюх – від 14000 грн., муляр – від 18000 грн., різноробочі спеціальності – від 15000 грн., зварювальник – від  24500 грн.

Варто зауважити, що державною службою зайнятості здійснюються впровадження сучасних інноваційних підходів при сприянні створенню нових робочих місць. Це насамперед відкриття консалтингових центрів для розвитку підприємництва, пошук нових можливостей залучення до роботи нових роботодавців, підготовка кадрів на замовлення роботодавців і т.п. Таким чином, службою зайнятості створюється сприятливе середовище для розвитку середнього та малого бізнесу, що дасть можливість залишатися працездатному населенню в Україні.


 Роботу знаходить той, хто її шукає

На сьогодні у порівнянні з відповідним періодом минулого року обласною службою зайнятості досягнуто позитивної динаміки результатів роботи. Приміром, кількість роботодавців, які співпрацюють з центрами зайнятості, збільшилась на 17% та становить 4,1 тисячі. Кількість вакансій зросла на 3,8 тисячі - до 18,4 тис. одиниць. 

Чисельність осіб, працевлаштованих за сприяння служби зайнятості, збільшилась на 1,3 тисячі, або на 11% та становить 14,0 тис. осіб. 17 безробітних започаткували власну справу за рахунок отримання виплати допомоги по безробіттю одноразово.

Прийнято 315 рішень про компенсацію єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 

Завдяки новим формам роботи, клієнтоцентрованому підходу при підборі підходящої роботи 36,5% осіб які звернулись за сприянням у працевлаштуванні, отримали роботу до набуття статусу безробітного. 

До тимчасової зайнятості шляхом організації  громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 4,7 тис. осіб, що на 9,3% більше, ніж у першому півріччі 2016 року. 

Професійне навчання проходили 2,4 тис. осіб, що на 9,1% більше проти відповідного періоду минулого року.

У Центрах професійно-технічної освіти  Державної служби зайнятості обсяги навчання безробітних зросло в 3,7 рази - до 2 тис. осіб.


 Завдання служби зайнятості Сумщини – якнайшвидше знайти та запропонувати учаснику АТО гідну роботу із достойною заробітною платою

Завдання служби зайнятості Сумщини – якнайшвидше знайти та запропонувати учаснику АТО гідну роботу із достойною заробітною платою, підтримати необхідність удосконалення співпраці працівників центрів зайнятості з військкоматами. Ми змогли якісно побудувати нашу спільну роботу – це значно спростило напружену ситуацію стосовно працевлаштування колишніх військових», - заявив Володимир Підлісний.

Всього за період дії антитерористичної операції скористалися послугами служби зайнятості області 2254 учасника АТО. Працевлаштовано з допомогою центрів зайнятості 673 особи, 50 безробітних з числа учасників АТО отримали одноразову допомогу, пройшли професійне навчання 123 чоловіки, брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 244 особи. Прийнято на військову службу за контрактом 168 осіб з числа колишніх учасників АТО. На Сумщині використано коштів на їх матеріальне забезпечення 47,8 млн. грн. Це кошти загальнодержавного соціального страхування на випадок безробіття.

Сьогодні на обліку в центрах зайнятості перебуває 536 учасників АТО.

За віком: 45% - до 35 років, 38% - 35-44 років, 16% - 45-60 років.

За освітою: 32 % - вища, базова та неповна вища освіта, 56% - закінчили  професійно-технічні навчальні заклади; 12% - із середньою освітою.

Раніше працювали: 241 - державними службовцями, керівниками, менеджерами; 140 – працівниками сфери торгівлі та послуг; 67 – робітниками з обслуговування технологічного устаткування; 32 – кваліфікованими робітниками з інструментом; 28 – фахівцями (інженер-електронік, режисер, інженер-конструктор); 10 – займали посади, які не потребують спеціальної підготовки.

Середній розмір допомоги по безробіттю даної категорії громадян склав 3475 грн., 240 осіб отримують допомогу по безробіттю в розмірі 4000 грн. і вище.

«Не надто високий рівень працевлаштування даної категорії громадян обумовлений низьким рівнем заробітної плати за більшістю вакансій, які пропонує роботодавець. Половина актуальних вакансій, наприклад, на сьогодні пропонується із заробітною платою 3200 грн.», - говорить В.Підлісний.

Зміни на ринку праці у першому півріччі 2017 року вражають. Значно збільшився відсоток безробітних чоловіків (за рахунок реорганізації у 2016 році сфери державного управління і оборони). Зменшився відсоток молоді до 35 років (молоді люди більш мобільні, шукають роботу з вищою заробітною платою). Збільшився відсоток осіб 45+, що ускладнює їх працевлаштування, адже, не секрет, роботодавець віддає перевагу більш молодим працівникам.


Фахівці служби зайнятості сідають за парти

Обласна служба зайнятості перебуває у постійному процесі вдосконалення форм та методів співпраці з клієнтом номер один - роботодавцями, поліпшується обслуговування безробітних, осіб, які знаходяться в пошуках заробітку.

«Сьогодні до центру зайнятості може звернутися будь-яка людина, навіть якщо вона не стоїть на обліку як безробітна, не має, так би мовити, цього статусу, і наші спеціалісти неодмінно нададуть всю необхідну інформацію про вакансії, проконсультують, при бажанні можна пройти тести на придатність працювати за тим чи іншим фахом, - розповідає директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – Але щоб надавати якісні послуги, встигати за вимогами швидкоплинного часу, фахівці служби зайнятості самі зобов’язані володіти великим багажем знань. Тут йдеться не лише про знання законодавчої бази. Це стоїть на першому плані, тому не підлягає обговоренню. Нині кожен працівник служби зайнятості повинен бути психологом, всебічно ерудованим, орієнтуватися у специфіці галузей економіки, здатним переконати відвідувача центру зайнятості у необхідності знайти роботу. Бути, якщо хочете, багатопрофільним спеціалістом – і швець, і жнець, і на дуді грець».

За словами В.Підлісного, всі без винятку спеціалісти обласної служби зайнятості цього року підвищать власну кваліфікацію за очно-дистанційною формою навчання в Інституті підготовки кадрів Державної служби зайнятості України.

Найближчим часом свою кваліфікацію підвищать директори та заступники обласного та базових центрів зайнятості, юристи, інженери з комп’ютерних мереж, фахівці з питань запобігання та виявлення корупції, спеціалісти відділів з надання соціальних послуг, сприяння працевлаштуванню, активної підтримки безробітних, профнавчання, по роботі з персоналом тощо.


ЗАХІД З ВИПУСКНИКАМИ СМОРОДЯНСЬКОГО НВК

23.01.15  В Тростянецькому РЦЗ був проведений захід з випускниками смородянського НВК. Ми розглянули інформацію щодо особливостей працевлаштування молоді  на регіональному ринку праці, попиту на робочу силу та її пропозиції, а також питання професійного вибору в сучасних соціально-економічних умовах з урахуванням особистих характеристик людини та попиту на регіональному ринку праці.

 


ВИБІР МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ

18 жовтня  в Гребениківській спеціальній загальноосвітній  школі-інтернат відбулася зустрічз випускниками 9 класу з метою профорієнтаційної роботи щодо подальшого визначення учнів в виборі майбутньої професії.

Орієнтація молоді на професійну працю та вибір свого професійного майбутнього формує в учнів уміння обирати сферу професійної діяльності, що оптимально відповідає особливостям запиту ринку праці. Підготовка молодої людини до життя, до праці в нових соціально-економічних умовах – важлива річ, коли мова йде про професійну підготовку дітей, які навчаються в закладах освіти інтернатного типу.

Під час професійній орієнтації враховувалась самооцінка учнів при виборі професій, навички виконання певних трудових операцій, орієнтації молоді в професійному самовизначенні, де робився акцент на вивченні вимог до кваліфікації працівника тієї чи іншої сфери. Учням була надана можливість ознайомитись з довідником учбових закладів для дітей з особовими фізичними можливостями та описами професій, що допомагає визначитися з подальшимвибором.

Учні отримали консультацію щодо різноманітності професій, тенденціями їх розвитку, потребами регіону в кадрах,  вибору профілю навчання та формування професійних якостей в обраному виді праці.


ВДОСКОНАЛЮЄМО ПРОФЕСІЙНІ ЗНАННЯ

В умовах постійного розвитку технологій свої фахові знання та навички працівникам потрібно постійно вдосконалювати. Так на початку цього року закон України "Про зайнятість населення" започаткував нову програму, якою передбачено право громадян віком від 45 років, які мають страховий стаж не менше 15 років, на одноразове отримання «ваучера», що дає можливість громадянам за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття здобути нову освіту або підвищити свій фаховий рівень.

20 березня 2013 року постановою КМУ затверджений Порядку видачі ваучерів для підтримки конкурентоспроможності людини на ринку праці.Відтак в органах державної служби зайнятості є можливість отримати ваучери для оплати підвищення кваліфікації або ж навчання за новим фахом із затвердженого переліку професій (спеціальностей) та напрямів. 

Мета перепідготовки фахівців – підтримка їх конкурентоспроможності на сучасному ринку праці. Адже багато професій, які були затребувані 20-25 років тому, сьогодні не користуються попитом. Друга освіта може суттєво допомогти у вирішенні проблеми працевлаштування або підвищення по службі. Багато людей у віці від 45 років, отримавши професію після школи, навіть не пробували освоїти нову спеціальність, не підвищували рівень своєї кваліфікації, а тому втрачали затребуваність на ринку праці. Ваучери отримують не тільки ті, хто не може знайти роботу за фахом, а й люди, які розглядають свою трудову діяльність в перспективі і які розуміють, чого їм не вистачає, щоб зберегти конкурентоспроможність серед колег, тобто головне – бажання вчитися і підвищувати свою кваліфікацію. Отримати ваучер на освіту можна тільки один раз.

         Ухваливши рішення підвищити свою кваліфікацію за допомогою ваучера на освіту, ви повинні звернутися до місцевого центру зайнятості та написати відповідну заяву. Також потрібно надати оригінали наступних документів: паспорта, трудової книжки, документа про освіту та реєстраційний номер облікової картки платника податків. У разі, якщо трудова знаходиться у роботодавця, можна надати її копію, завірену у відділі кадрів.

Професію, на отримання якої може бути виданий ваучер, можна вибрати самостійно, але тільки з тих напрямків, які вказані в списку Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Цей список МЕРТ формує, виходячи з потреби в кадрах в Україні. Щорічно, в залежності від змін, що відбулися на ринку праці, перелік буде змінюватися, тому якщо в списку 2013 немає професії, яка цікавить вас, є ймовірність, що вона з’явиться в наступному році.

Вчитися можна як на денній формі, так і на заочній, вечірній або дистанційній, а от вступати доведеться на загальних підставах.

Іван Рєзнік, зайнята особа, керівник ПРАТ «Хлібзавод «Залізничник»:

- вік людини не є перешкодою для навчання, навіть навпаки, особи старше 45 років, що мають значний життєвий досвід, при оволодінні додатковою освітою є більш конкурентоспроможними на ринку праці. Маючи вищу економічну освіту вирішив освоїти додаткову спеціальність «Промислове і цивільне будівництво», яка дасть можливість підвищити свій професійний рівень.

На сьогоднішній день Тростянецький центр зайнятості вже видав 27ваучерів. Ваучери отримують не лише безробітні, але й працюючіособи, які прагнуть себе й надалі реалізовувати в житті незважаючи на вік. Сподіваємося, що незабаром таких бажаючих стане більше.

За більш детальною інформацією слід звертатися до районного центру зайнятості.