Інформація про впровадження державної регуляторної політики в Тростянецькому районі станом на 01.04.2019

На виконання розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 22.04.2015 №219-ОД «Про впровадження державної регуляторної політики в області» видано розпорядження голови  Тростянецької районної державної адміністрації Сумської області від 08.05.2015 №187-ОД «Про впровадження державної регуляторної політики в Тростянецькому районі», згідно якого повноваження по реалізації державної регуляторної політики покладені на управління агропромислового, економічного розвитку та житлово-комунального господарства Тростянецької районної державної адміністрації.

Станом на 01.04.2019 року по Тростянецькому району діє 15 регуляторних органів, в т.ч.: 1- Тростянецька районна державна адміністрація, 1- Тростянецька міська рада, 1 – Тростянецька районна рада та 12 – сільських рад.

Діяльність органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування була зосереджена на виконанні законів України, указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, що регулюють взаємовідносини у сфері господарської діяльності, а також вдосконаленні правового регулювання господарських і адміністративних відносин між регуляторними органами та суб’єктами господарювання у таких напрямах:

перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування;

планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів;

підготовка проектів регуляторних актів разом з аналізом їх регуляторного впливу;

виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів;

моніторинг діючих регуляторних актів в Тростянецькому районі;

оприлюднення документів, підготовлених у процесі здійснення регуляторної діяльності;

проведення роз’яснювальної роботи з питань реалізації державної регуляторної політики.

  Щорічно органами виконавчої влади та місцевого самоврядування розробляються плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, а також вносяться зміни до них.

 Тростянецькою районною державною адміністрацією у 2019 році не передбачено прийняття регуляторних актів.

  У планах на 2019 рік Тростянецькою міською радою передбачено прийняти 3 - регуляторних акта та 4 - сільськими радами.

Управлінням агропромислового, економічного розвитку та житлово-комунального господарства Тростянецької районної державної адміністрації за січень – березень 2019 року  проведено моніторинг регуляторних актів та підготовки звітів з відстеження результативності регуляторних актів відповідно до планів-графіків на 2019 рік. Так, у поточному році регуляторними органами заплановано підготувати 10 звітів про відстеження, з них: 6 – базових, 2 - повторних та 2 - періодичних  (в т. ч 5 – Тростянецькою міською радою, 1- Тростянецькою районною радою та 4 – сільськими  радами).

У I кварталі 2019 року проведено 2 періодичних відстеження, а саме: 1  відстеження по Тростянецькій районній раді та 1 відстеження по Боромлянській сільській раді.

 

За звітний період сформовано реєстр із 37 діючих регуляторних актів по Тростянецькому району, в тому числі: 1- Тростянецької районної державної адміністрації, 1- районної ради, 5 - Тростянецької міської ради, 30 - сільських рад.

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо оприлюднення документів, підготовлених у процесі здійснення регуляторної діяльності, для забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної регуляторної політики на веб-порталі Сумської обласної державної адміністрації (http://sm.gov.ua) функціонує сторінка «Регуляторна діяльність  Тростянецької районної державної адміністрації», де оприлюднюються: плани підготовки проектів регуляторних актів по Тростянецькій районній державній адміністрації,  реєстр діючих регуляторних актів по Тростянецькому району, проекти регуляторних актів з відповідними аналізами їх регуляторного впливу, звіти про відстеження результативності регуляторних актів, нормативно-правова база щодо державної регуляторної політики та актуальна інформація.

Також діють власні сторінки «Регуляторна діяльність» на сайті  Тростянецької міської ради, Тростянецької районної ради та  сільських рад.

Із боку управління агропромислового, економічного розвитку та житлово-комунального господарства Тростянецької районної державної адміністрації  здійснюється постійний контроль за діяльністю органів місцевого самоврядування у сфері регуляторної діяльності, про що відповідна інформація надається щокварталу  Департаменту економічного розвитку і торгівлі  Сумської обласної державної адміністрації.