Районна газета

Правопросвітницький проект «Я маю право!»

Нормативно-правові документи:

 
Інформаційні та відеоматеріали про проект «Я маю право!»  https://www.youtube.com/watch?time_continue=29&v=_yuJQsA8kno

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО

ВАЖЛИВЕ ПРО ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ

Доброго дня, пане Міністре! Перебуваючи за кордоном під час новорічних свят, зі мною трапилася неприємна історія – в мене викрали закордонний паспорт. Згодом все відновила, але я дуже перенервувала, тому що не знала, що робити та куди звертатися. Розкажіть, будь ласка, як правильно діяти в такому випадку?

Людмила Поліщук

В НОВУ ЧВЕРТЬ БЕЗ АГРЕСІЇ ТА НАСИЛЬСТВА

Сідаючи за парти після шкільних канікул, кожен школяр повинен пам’ятати про основні правила поведінки, які відтепер передбачені не тільки моральними нормами, а ще й прописані в законі.

ВІДСЬОГОДНІ ВІД ДОМАШНЬОГО ТИРАНА ЗАХИЩАЄ ЗАКОН

Сьогодні, 11 січня 2019 року, набули чинності зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України, які стосуються домашнього насильства.

ПОНАД 136 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ НА КОРИСТЬ ДІТЕЙ СУМЩИНИ

На сьогодні, вже понад 136 мільйонів гривень аліментів отримали діти Сумщини завдяки ініційованому Міністерством юстиції України закону #ЧужихДітейНеБуває. Історії стягнень та перерахувань державними виконавцями коштів найрізноманітніші.

Так, в Недригайлівському районі після того, як у батька сім років назад в новорічну ніч з’явилася донька Каріна, він більше її не бачив і ніякої підтримки їй не надавав.

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

БЛАГОСЛОВЛЯЙСЯ, УКРАЇНО, НОВИМИ РОДИНАМИ

ХОЧЕТЕ ОДРУЖИТИСЯ? ЮСТИЦІЯ – ПОРЯД

Доброго дня! Ми з моєю коханою дівчиною хочемо одружитись якнайшвидше, але проблема в тому, що ми проживаємо в різних містах. Скажіть, що нам робити, куди подати документи і чи обов’язково для цього чекати місяць?

Володимир Волков

Хто має право вступати в шлюб?

ЯК ЖИТЕЛІ ТРОСТЯНЕЧЧИНИ У 2018 РОЦІ ДІТЕЙ НАЗИВАЛИ

На старті нового робочого року традиційно підводимо підсумки попереднього. І особливо цікаво згадати, які імена жителі Тростянеччини обирали для своїх новонароджених дітей.

Так, впродовж 12 місяців 2018 року в рейтинг найчастіших імен для дівчат потрапили: Софія, Анастасія, Анна, Кароліна. Серед зареєстрованих органами юстиції Тростянецького району рідкісних дівочих імен зустрічаються Лія, Аделіна, Соломія, Емілія, Регіна, Євангеліна.

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ ПОЧАЛА РІК З ПРАВОВОГО ІНФОРМУВАННЯ В ЦЕНТРІ СУМ

Доки люди ще насолоджуються новорічним настроєм, фахівці юстиції вже підготували для них актуальні інформаційні видання від Міністерства юстиції України та юстиції Сумщини.

Найголовніше, корисне й потрібне: про нові інструменти боротьби з рейдерами, питання поділу спільного майна подружжя, робота сімейних радників, новий формуляр заяви, який оприлюднив Європейський суд з прав людини, інформація про сервіс Міністерства юстиції «Шлюб за добу» – все стане в нагоді для підвищення рівня правових знань.

До уваги сумчан також були представлені буклети з інформацією про те, як оформити аліменти, кому і як нараховується субсидія та про можливість поїхати з дитиною за кордон одному з батьків без згоди другого, якщо є заборгованість по сплаті аліментів.

ПРАВОВА ІНФОРМАЦІЯ НА ПОЛИЦЯХ СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ БІБЛІОТЕКИ

Юстиція Сумщини до центральної книгозбірні міста – Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки – передала нові інформаційні матеріали, щоб з ними щодня могли ознайомлюватися тисячі відвідувачів.

Нові матеріали, підготовлені фахівцями Міністерства юстиції України та його обласного територіального управління, з актуальними роз’ясненнями щодо протидії домашньому насильству та булінгу, поділу спільного майна  подружжя; інформація про нові інструменти боротьби з рейдерами, роботу сімейних радників, новий формуляр заяви, оприлюдненої Європейським судом з прав людини, сервіс Міністерства юстиції «Шлюб за добу» – стануть хорошим доповненням до постійно діючих виставок на правову тему.

ПЕРШІ НОВОРІЧНІ СВІДОЦТВА ПРО НАРОДЖЕННЯ В ПОЛОГОВИХ БУДИНКАХ НА СУМЩИНІ

Під новорічний передзвін, зі щирими побажаннями гарної долі новонародженим громадянам країни та їхнім батькам працівники юстиції Сумщини видали 23 свідоцтва про народження безпосередньо в пологових будинках області.

Ця послуга, що стала вже доброю традицією для юстиції, продовжує користуватися  популярністю у батьків, адже вона зручна і комфортна. І це підтверджують цифри.

За 2018 рік 80 % свідоцтв про народження від загальної кількості виданих перших документів малюкам всієї області видано в пологових будинках Сумщини.