УВАГА! ПУНКТИ ОБІГРІВУ В ТРОСТЯНЕЦЬКОМУ РАЙОНІ!

1. м. Тростянець, вул. Благовіщенська,3, Тростянецька РДА  - 5-10-80 

2. м. Тростянець, вул. Миру, 2, управління соціального захисту населення  Тростянецької РДА - 5-13-59

3. м. Тростянець, вул. Вознесенська,62  ДПРЧ-24 - 5-13-01 

4. м. Тростянець, вул. Миру, 6, відділ культури РДА - 5-11-49

ПРО ЗБЕРЕЖЕННЯ ТВАРИННИХ ТА РОСЛИННИХ РЕСУРСІВ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

З метою посилення охорони природних рослинних і тваринних ресурсів, збереження і відтворення біологічної різноманітності, на підставі Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Закону України «Про рослинний світ», Закону України «Про тваринний світ», Закону України «Про Червону книгу України», керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішенням  обласної ради від 18.11.2011 «Про заходи щодо посилення охорони рідкісних та зникаючих видів рослин, тварин і грибів, що підлягають особливій охороні на території Сумської області» (зі змінами від 20.06.2014) затверджено їх перелік (згідно додатку №1).

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖ В ЕКОСИСТЕМАХ

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправного збитку природі та державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. У вихідні і святкові дні ліс відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню.
Причинами численних пожеж у природних екосистемах є необережне поводження з вогнем дітей та дорослих, спалювання сміття поблизу житлових будинків і на території, прилеглій до лісових масивів, іскри з вихлопних труб автотранспорту, блискавки, самозаймання промасленого обтирального матеріалу, ефект фокусування сонячних променів на склі та консервних бляшанках, залишених людьми на природі.

Повінь

Повінь - це значне затоплення місцевості в результаті підйому рівня води в річці, озері або морі в період сніготанення, злив, вітрових нагонів води, при заторах і т.п. До особливого типу відносяться повені, що викликані вітровим нагоном води в устя рік. Повені приводять до руйнувань мостів, доріг, будинків, споруджень, приносять значний матеріальний збиток, а при великих швидкостях руху води (більш 4 м/с) і великій висоті підйому води (більш 2 м) викликають загибель людей і тварин. Основною причиною руйнувань є вплив на будинки і спорудження гідравлічних ударів маси води, крижин, різних уламків, плавзасобів, що пливуть з великою швидкістю. Повені можуть виникати раптово і продовжуватися від декількох годин до 2-3 тижнів.

ЗВЕРНЕННЯ до мешканців області щодо попередження загибелі та травмування дітей

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області звертається до мешканців області, особливо до батьків.

В державі почастішали випадки загибелі та травмування дітей на пожежах. Останні такі випадки трапились у Донецькій, Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській, Київській і Сумській областях.