КОМІСІЄЮ МІНРЕГІОНУ ПІДТРИМАНО 7 ПРОЕКТІВ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, ЯКІ МОЖУТЬ РЕАЛІЗОВУВАТИСЯ НА СУМЩИНІ ЗА РАХУНОК КОШТІВ ДЕРЖБЮДЖЕТУ, ОТРИМАНИХ ВІД ЄС

Про це під час зустрічі із Представництвом Європейського Союзу повідомив тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА

Сумщина має плідну багаторічну співпрацю із ЄС, яка втілюється в конкретних проектах, – зазначив Микола ПОДОПРИГОРА. – Так, Європейським Союзом підтриманий 161 мікропроект від області на суму понад 40 мільйонів гривень. Це і водогони, і побудова ЦНАПів, і вуличне освітлення, і обслуговуючі кооперативи. У минулому році ми подали в Мінрегіон 31 проект, 7 із них на суму понад 40 мільйонів гривень підтримано».

Серед проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, що відібрані конкурсною комісією Мінрегіону, придбання 27 санітарних автомобілів для Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (8,6 мільйона з ЄС плюс майже 3 мільйона з обласного та місцевих бюджетів), придбання пересувного діагностично-лабораторного комплексу (амбулаторії) для Сумської обласної клінічної лікарні (понад 5 мільйонів та 1,3 мільйона гривень – кошти ЄС і обласного та місцевих бюджетів відповідно), реставрація Садиби Кенінга в Тростянці (8,6 мільйона і 2 мільйони гривень) тощо.

Перший заступник голови обласної ради Анатолій РІЧКАЛЬ зазначив, що Сумщина має величезний потенціал, а тісні зв’язки із Європою допоможуть нам його реалізувати задля добробуту наших жителів.

Радник із питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія ДАВИДОВА повідомила про ті програми і проекти, у яких Сумщина може взяти участь.

«На сьогодні Україна є в абсолютних пріоритетах для Європейського Союзу. І та допомога, ті можливості і ті програми, які сьогодні надаються вам, є абсолютно безпрецедентними. Тому сьогодні Сумщині треба використовувати їх по максимуму, – розповіла вона. – Візит Представництва ЄС до Сумської області є частиною серії інформаційно-просвітницьких заходів, які ми проводимо по всій країні. Наша мета – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС».

Сьогодні й завтра учасники Представництва ЄС в Україні презентуватимуть представникам обласної та місцевої влади різноманітні конкурси, гранти і програми, підтримані Європейським Союзом.