Економія газу – важливе питання для району

   Підвищення енергоефективності важливе питання сьогодення та є одним із пріоритетів роботи Сумської обласної державної адміністрації. Зі слів заступника голови Сумської ОДА Яговдика І.О.: “Сумщина має колосальний потенціал для виробництва та використання альтернативних видів палива”.

   Збільшення ціни на газ є ще одним економічним важелем що дає поштовх для впровадження в котельнях бюджетних та  комунальних  закладів  Тростянецького району енергоефективних проектів, які дадуть можливість :

      -      економити бюджетні кошти всіх рівнів, та направляти їх на соціально значимі проекти;

-          вивести з експлуатації застаріле газове обладнання;

-          розвивати галузь альтернативної відновлювальної енергії;

-          популяризації економічних, екологічних та соціальних переваг енергозбереження, підвищення управлінського та освітнього рівнів у цій сфері.

    Одним з найбільших споживачів природного газу району, який використовується для опалення є комунальне підприємство “Райкомунгосп”. Зазначене підприємство має важкий фінансовий стан із-за збиткової діяльності котельні по вул. Комарова,5. Потужність даної котельні була розрахована на споживачів, враховуючи населення, з опалювальною площею понад 200 тис. кв. м., а фактична площа складає  19,5 тис. кв. м. Водогрійні котли та насосне обладнання завантажені на 13 % своєї потужності.

31 сесією 6 скликання Тростянецької  районної ради в червні місяці 2013 року затверджені заходи на 2013 рік до Програми підвищення енергоефективності в Тростянецькому районі на 2012-2015 роки згідно яких заплановано та впроваджується по комунальному підприємству  Тростянецької районної ради ”Райкомунгосп” ряд енергоефективних заходів:

- реконструкція котельні вул.Шевченка,11

- реконструкція котельні вул. Комарова, 25

- реконструкція котельні вул. Відродження України,5 та теплових мереж

Зміст вищезазначених робіт передбачає встановлення додаткового твердопаливного обладання, що дозволить скоротити споживання природного газу в обсязі близько   491,5 тис.м³.

 По комунального закладу  Тростянецької районної ради  “Центральна районна лікарня” виготовлено проект по реконструкції котельні, що дасть змогу  економити  природний газ в кількості 236,363 тис.м³.

На виконання вищезазначених заходів районним бюджетом перераховано виконавцям робіт кошти на суму  509,588  тис. грн.

Тростянецький район має і інші позитивні напрацювання в напрямку енергоефективності та впровадження обладнання на альтернативному паливі. В попередні роки   було проведено заміну котельного обладнання в Боромлянському НВК, що дало змогу встановити сучасний котел Калвіс 500 та замінити застарілий твердопаливний котел, і зовсім відмовитись від використання газу. Щорічна економія природного газу від впровадження цього заходу близько 80 тис.м³.

    Також в результаті робіт по реалізації «Програми підвищення енергоефективності в Тростянецькому районі на 2012-2015 роки” в бюджетних та комунальних котельних не залишилось газового опалювального обладнання з коефіцієнтом корисної дії нижче 92 %.

  Територіальні громади району не стоять осторонь і мають свій позитивний досвід - часткове опалення твердим паливом ДНЗ Калинка м. Тростянець, переведення на опалення твердим паливом:  Білківської АЗПСМ, Буймерського сільського будинку культури та інше.

  Реалізація завдань з енергоефективності в районі проводиться на достатньому рівні та знаходиться на постійному контролі Тростянецької районної державної адміністрації та депутатського корпусу району.