ЖИТЕЛЯМ СУМЩИНИ, ЯКІ МАЮТЬ ЕЛЕКТРООПАЛЕННЯ, ДЕРЖАВА НАДАСТЬ КОМПЕНСАЦІЮ

За дорученням голови Сумської облдержадміністрації Василя ХОМИ в області триває роз’яснювальна робота щодо захисту інтересів жителів Сумщини в умовах підвищення тарифів. Сьогодні до вашої уваги коментар позаштатного радника керівника Офісу Президента України Тимофія МИЛОВАНОВА щодо механізму державної компенсації споживачам за електроопалення, а також пільговій категорії населення за електроенергію

Тимофій Милованов окреслив напрямки, за якими буде зроблена компенсація. Зокрема, вона передбачена для будинків сімейного типу, сімей, де є діти сироти, прийомні діти. 

Ця пільга діяла в грудні минулого року і  продовжиться надалі, адже буде виведена під окрему програму. Крім того, для домогосподарств, де є електроопалення, або які знаходяться в населених пунктах, де немає газу, передбачається також компенсація, але на опалювальний сезон.

«Компенсація за електроенергію для цих споживачів буде здійснюватися напряму постачальнику. Тобто споживач електроенергії бачитиме у своїй платіжці, загальну суму оплати за електроенергію, суму, яку держава компенсувала напряму постачальнику, і різницю, яку має сплатити сам споживач, – розповів позаштатний радник керівника Офісу Президента України. – Тобто для споживачів нічого не зміниться, а в платіжці буде відображатися повна сума та різниця, компенсована державою».

За його словами, державна компенсація на електроенергію працює з січня цього року. Потрібно лише, щоб Верховна Рада України затвердила необхідний документ. Це має бути зроблено найближчим часом, і вже в лютому жителі області, які мають електроопалення та пільгові категорії населення, отримають компенсацію за використання електроенергії від держави.