Чи потрібно підприємству проводити атестацію робочих місць за умовами праці?

Роботодавець повинен організувати та провести на своєму підприємстві атестацію робочих місць за умовами праці, якщо його виробництво, обладнання, сировина, продукція є потенційним джерелом шкідливих і небезпечних факторів, які можуть несприятливо впливати на здоров’я працівників зараз чи в майбутньому.

Для того, щоб з’ясувати, чи потрібно проводити атестацію робочих місць за умовами праці, підприємство вивчає норми охорони та гігієни праці щодо свого виробництва, а також Списки №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість  в яких дає право  на пенсію за віком на пільгових умовах, Списки виробництв, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки та Списки виробництв, цехів, професій і посад, зайнятість працівників  в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня.

Знайшовши в цих документах роботи, фактори, професії, які є на робочих місцях його підприємства, роботодавець проводить атестацію таких місць. При чому атестація робочих місць  повинна проводитись  незалежно від того є  роботодавець юридичною особою  чи приватним підприємцем.        

Якщо в ході проведення атестації  робочих місць виникнуть питання, можна звернутися в УСЗН Тростянецької РДА, вул. Миру,2, каб.2, контактний   телефон, 5-13-59.