НАРАХУВАННЯ СУБСИДІЇ

Зважаючи на прохання жителів району управління соціального захисту Тростянецької районної державної адміністрації інформує щодо порядку нарахування субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а  саме за якою формулою розраховується субсидія.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами)  субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово – комунальні послуги в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, які затвердженні постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» (зі змінами), і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

Розрахунок обов’язкового платежу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії» ( зі змінами) і розраховується для кожного домогосподарства індивідуально за відповідною формулою:

Ро = Кд / Кг * Рг ,

де Ро – частка плати за послуги для домогосподарства ( частка доходу), яка округлюється до двох знаків після коми;

Кд – коефіцієнт доходу домогосподарства – відношення розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу до прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на дату, з якої призначається субсидія;

Кг – базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії – два прожиткових мінімуми на одну особу в розрахунку на місяць ( Кг = 2);

Рг – базова норма плати за житлово–комунальні послуги – 15% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства ( Рг = 15).

            Отже, для того, щоб порахувати розмір субсидії потрібно:

  1. Розмір доходу родини за попередній календарний рік ділиться на 12 і визначається середньомісячний дохід.
  2. Середньомісячний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства і визначається дохід на одну особу.
  3. Дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу ( з 01.05.2016 – 1339 грн.), тобто визначається співвідношення доходу родини до розміру прожиткового мінімуму.
  4. Отриманий результат ділиться на 2 , а потім множиться на 15% і таким чином визначається відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.
  5. Відсоток обов’язкової плати множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства і визначається розмір обов’язкового платежу домогосподарства.
  6. Розмір субсидії дорівнює різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги і розміром обов’язкового платежу домогосподарства.