Капітальний ремонт пільговикам

Право громадян на безоплатний капітальний ремонт житлових будинків і квартир. Згідно Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” пільги щодо здійснення безоплатного капітального ремонту житлових будинків та квартир надаються інвалідам війни та особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а членам сімей загиблих військовослужбовців та  прирівняним до них особам – ремонт тільки житлових будинків.

 

Згідно із Законом України „Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» на безоплатний капітальний ремонт житлових будинків і квартир, що перебувають у їх власності, або компенсацію пов’язаних з цим витрат у разі його проведення власними силами мають право особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.

Згідно із Законом України «Про жертви нацистських переслідувань» на безоплатний капітальний ремонт житлових будинків мають право колишні малолітні в»язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаних інвалідами та дружини померлих жертв нацистських переслідувань.

Порядок та умови виконання капітального ремонту зазначеним категоріям осіб регламентує „Порядок проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу”, який  затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 02.05.2009 № 565.

Безоплатний капітальний ремонт відповідним категоріям осіб здійснюється в будинках (квартирах), що належать їм на праві приватної або спільної власності. Періодичність ремонту – в міру необхідності, але не частіше одного разу на 10 років. При цьому, здійснюється ремонт лише одного житла пільговика. Загальна площа будинку (квартири), що ремонтується безоплатно, не повинна перевищувати 21 квадратного метру на одного пільговика. Необхідність проведення безоплатного капітального ремонту, види і обсяги робіт визначаються комісією по проведенню безоплатного капітального ремонту жилих будинків (квартир).

Для взяття на облік виконання капітального ремонту  необхідно звернутись до  управління праці та соціального захисту населення з заявою, технічним паспортом на будинок або довідкою МБТІ про право власності на квартиру.

Додаткову інформацію можна отримати за адресою: м. Тростянець, вул.Миру,2, каб.№ 1, тел. 53496.