Прийнято Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року № 76 – VIII.

Згідно з цим Законом внесено зміни до ряду законодавчих актів України, що скорочують кількість пільгових категорій населення, кількість громадян, які мають право на пільги, та деталізують умови їх надання.

Зокрема, зміни внесені до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон), що  набули  чинності з 1 січня 2015 року.

Статтею 60 в редакції Закону, що діяв до 31.12.2014, особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, надавався спектр різних пільг та компенсацій, передбачених законодавством України. У новій редакції Закону визначено право зазначеної категорії громадян, які мають право одночасно на інші пільги та компенсації, передбачені законодавством, обирати їх лише відповідно до одного із законів України. Звідси, особам, які користуються пільгами інвалідів війни, пільгами за професійною ознакою, пільгами  для працівників міліції тощо, припиняються пільги та компенсації визначені для 1 категорії громадян, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи. А саме: щомісячна компенсація вартості продуктів харчування, оздоровлення, забезпечення безплатною  санаторною путівкою та відшкодування вартості проїзду один раз на рік по Україні.

Особам, які  мають право на користування пільгами за кількома законами України, необхідно звернутись до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації громадян  стосовно вирішення питання про вибір пільг за одним із законів.