ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ РОБОТИ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У середу, 28 січня, відбулося засідання колегії Департаменту соціального захисту населення на тему: «Про підсумки роботи органів праці та соціального захисту населення, установ і закладів по виконанню завдань програми соціально-економічного розвитку області у соціальній сфері за 2014 рік та завдання на 2015 рік» за участю заступника голови-керівника апарату облдержадміністрації Івана Боршоша, заступників голів райдержадміністрацій, міських голів, керівників установ та закладів соціальної сфери області.

Виступаючі акцентували увагу на основних показниках діяльності та актуальних питаннях роботи органів соціального захисту населення області за підсумками 2014 року та пріоритетних завданнях на 2015 рік.

Спільні зусилля місцевих органів влади, органів соціального захисту населення спрямовуються на поліпшення якості життя працюючого населення і підтримки вразливих категорій громадян.

У сфері соціального захисту населення забезпечено виконання завдань щодо поглиблення адресності при наданні державних соціальних допомог малозабезпеченим категоріям громадян, розширення спектру реабілітаційних послуг для дітей інвалідів та інвалідів, створення єдиної системи спеціалізованих установ, збереження мережі інтернатних установ для людей похилого віку та зміцнення їх матеріально-технічної бази.

В області продовжувалася робота по реалізації державної політики щодо соціальної підтримки малозабезпечених сімей, сімей з дітьми, інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів. Надана державна допомога на суму 982,9 млн гривень. Заборгованості перед одержувачами допомоги немає.

П’ять років субсидії призначаються за спрощеним порядком. Сім’ї, які складаються тільки з непрацюючих громадян, подають заяву та декларацію про доходи і майновий стан, працездатні громадяни додатково подають довідку про доходи. З організаціями-надавачами житлово-комунальних послуг налагоджено обмін інформацією для призначення субсидій без участі заявників. Нараховано субсидій на загальну суму 135,3 млн гривень проти 97,2 млн гривень за 2013 рік.

Запроваджено новий вид соціальної підтримки населення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 № 83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги». Сумська область займає одне з перших місць за обсягами призначення компенсації. Таку компенсацію в умовах підвищення цін і тарифів на послуги вже призначено 757 особам, нарахування становлять 268,8 тис. гривень.

Департаментом у межах повноважень здійснюється моніторинг за виконанням заходів Програми зайнятості населення Сумської області на період до 2017 року. Так, упродовж 2014 року в області створено 6,5 тис. нових робочих місць.

За підсумками січня-листопада 2014 року середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника по відношенню до відповідного періоду 2013 року зросла на 162 гривні, або на 6%, і склала 2842 гривні. Це у 2,3 раза перевищує розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи, та мінімальну заробітну плату, визначених державою.

Індекс реальної заробітної плати становив 95,5% (по Україні – 94,3%), це 13 рейтингове місце по Україні.

Події, що відбуваються на Кримському півострові, у східних регіонах України, торкнулися й Сумщини.

До органів соціального захисту населення області звернулося 29 осіб з АР Крим та м. Севастополь, 25 – допомогу надано, 3 особи переселилися із Сумської області, 4 справи знаходиться в опрацюванні.

Крім того, за призначенням допомоги при народженні дитини, допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років, допомоги на дитину одинокій матері, допомоги малозабезпеченій сім’ї, інше звернулося1489 осіб, які виїхали з Донецької та Луганської областей. Із них 1038 особам призначено допомогу, 817 – виплачено, 369 осіб виїхали, по 82 справам триває призначення.

Урядом прийнято дві постанови від 01.10.2014 № 509 та № 505 стосовно обліку осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та надання їм адресної грошової допомоги.

Станом на 27.01.2015 до органів соціального захисту населення області звернулося 11686 таких осіб, або 7997 сімей. Допомогу призначено 5813 сім’ям. У2014 році виплачено 10 млн. гривень державної допомоги. У січні 2015 року – на суму 4,2 млн. гривень.

У 2014 році Департаментом опрацьовано документи від 79 сімей загиблих та поранених військовослужбовців для виплати матеріальної допомоги. Виплата проведена на рахунки одержувачів у банківських установах 77 особам на суму 4,8 млн. гривень.

У січні 2015 року Департаментом розглянуто заяви 6 учасників та сімей загиблих військовослужбовців.

Діяльність установ і закладів соціальної сфери області, як і в попередні роки, буде направлена на реалізацію державної соціальної політики в регіоні, удосконалення методів роботи, спрямованих на підвищення доходів, соціальний захист та обслуговування різних верств населення. Соціальна служба завжди прийде на поміч усім, хто потребує.