Грошова допомога особам, які здійснюють догляд за інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу

Щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним  призначається відповідно до постанови КМУ №1192 від 02.08.2000р. «Про надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним».

Допомога на догляд надається дієздатній особі, яка зареєстрована або постійно проживає на одній житловій площі з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, і здійснює догляд за ним.

Право на отримання грошової допомоги особам, які здійснюють догляд за інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, мають сім’ї, доходи яких не перевищують трьох прожиткових мінімумів, встановлених для кожного члена сім’ї. Розмір допомоги на догляд розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні шість місяців, але не може бути більшим, ніж мінімальна заробітна плата (1147,00 грн.).

Для отримання грошової допомоги на догляд до управління праці та соціального захисту населення необхідно подати такі документи:

-         заява;

-         документ, що посвідчує особу;

-       довідка про склад сім’ї із зазначенням прізвищ, імен та по батькові, родинних зв’язків членів сім’ї, за формою, затвердженою наказом Мінпраці від 22 липня 2003 р. № 204;

-         довідки про доходи кожного члена сім”ї ;

-      висновок лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності стороннього догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу;

-         довідки про наявність та розміри земельних ділянок;

-         копія витягу з огляду МСЕК;

-         копія паспорта і кода заявника та інваліда;

-         рахунок в банку для зарахування допомоги.

Допомога на догляд призначається на шість місяців і виплачується щомісяця.

У разі коли особа, яка здійснює догляд за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, є непрацюючим пенсіонером, їй призначається допомога на догляд на 12 місяців на підставі заяви та копії трудової книжки.

Станом на 1 липня 2013 року в управлінні праці та соціального захисту населення Тростянецької райдержадміністрації  отримує грошову допомогу 74 особи, які здійснюють догляд за інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу.

За довідками звертатися до управління праці та соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації,   вул. Миру, 2 каб. № 8, тел. 5-43-98.