Довідка про стан роботи по соціальній підтримці осіб з обмеженими фізичними можливостями

На сьогодні в Тростянецькому районі проживає 1786 інвалідів різних категорій, в тому числі: інваліди Великої Вітчизняної війни-172 особи; інваліди загального захворювання – 963 особи;  інваліди з дитинства - 393 особи; діти-інваліди – 103 особи; інші  категорії - 150 осіб.

 

Спеціалістами управління постійно ведеться робота по наповненню Централізованого банку даних з проблем інвалідності на основі   індивідуальних програм реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів по мірі надходження нових даних на інвалідів, які користуються технічними та іншими засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням.

На обліку в управлінні знаходяться 381 особа, яка користуються протезно-ортопедичними виробами та засобами реабілітації. На кожну людину сформовано особову справу.

На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича на 27 інвалідів, які потребують забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації в 2013 році, складені індивідуальні анкети, які направлені на підприємства-виробники за бажанням інвалідів.

Протягом звітного періоду 31 особа забезпечена технічними та іншими засобами реабілітації на суму 49,5 тис. грн., із них інвалідними візками – 10 осіб на суму 43,6 тис. грн. Видано направлень на виготовлення протезно-ортопедичних виробів та технічних засобів реабілітації – 83 особам.

На обліку в управлінні на забезпечення санаторно-курортними путівками перебуває 94 чол., в тому числі: ІВВВ – 10 осіб, інвалідів загального захворювання та з дитинства – 65 осіб, УВ – 8 осіб, УБД – 6 осіб, особи на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни…» – 1 особа.

За звітній період управлінням оздоровлено 5 чол. на суму 19,3 тис. грн., із них: 1 інвалід ВВВ, 3 учасника бойових дій, 1 інвалід загального захворювання.

За перше півріччя 2013 року виплачена компенсація 9 інвалідам замість санаторно-курортного лікування на суму 2,81 тис.грн.

Протягом звітного періоду виплачена одноразова матеріальна допомога 4 інвалідам на суму 1,8 тис. грн.

41 інвалід Тростянецького району перебуває на черзі в департаменті соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації на забезпечення спецавтотранспортом.

Таким чином, у 2012 році 2 інваліда ВВВ та 1 інвалід з дитинства отримали спец автотранспорт безкоштовно та з виплатою 7% і 30% від вартості автомобіля відповідно.

За 6 місяців 2013 року виплачена компенсація 28 інвалідам на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобіля та на транспортне обслуговування на суму 2,4 тис. грн., заборгованість складає 1,2 тис.грн.

З метою забезпечення належних умов для проживання, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги громадянам похилого віку та інвалідам, які потребують стороннього догляду і допомоги управлінням направлено 6 осіб до будинків-інтернатів.                    

Управлінням праці та соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації видаються листи талони на право одержання безкоштовних проїзних квитків інвалідам війни 1-2 груп по території України на 2013-2018 роки та з 50% пільгою для інвалідів війни 3 групи, учасників бойових дій, і членів сімей померлих (загиблих) ветеранів війни. Таким чином видано 48 талонів з 50% знижкою, 10 – 100%

Кожен другий інвалід району має працездатний вік (всього 949 інвалідів). На виконання статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» завдяки створенню 4% квоти для працевлаштування інвалідів забезпечені роботою 202 інваліди, що становить 21,3 % від чисельності інвалідів працездатного віку. Виконали 4% норматив по створенню робочих місць для працевлаштування інвалідів в 2012 році 66 підприємств.

В районі створено «Комітет доступності», на засіданнях якого  переглядається та затверджується перелік об’єктів житлового та цивільного призначення, що підлягають першочерговому обладнанню і пристосуванню для проживання або обслуговування  в них людей з обмеженими фізичними можливостями. На 2013 рік було затверджено 4 об’єкта, які потребують обладнання пандусами. Станом на 01.07.2013 обладнано пандусом приміщення Мащанського фельдшерського пункту. Протягом 2013 року будуть об лаштовані пандусами приміщення Жигайлівської амбулаторії загальної практики та сімейної медицини, Дернівської сільської ради та  Тростянецького відділення Райффайзен банк «Аваль».

Станом на 01.07.2013 обладнано пандусом приміщення Мащанського фельдшерського пункту.

Проводиться робота по  висвітленню через засоби масової інформації проблем інвалідів, заходів щодо їх вирішення, посилення соціального захисту даної категорії громадян. Протягом звітного періоду опубліковано в пресі, озвучено по місцевому радіомовленню та розміщено на веб- сайті районної державної адміністрації - 25 інформацій.