ВСІ ПІЛЬГИ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ АВАРІЇ НА ЧАЕС ЗБЕРЕЖЕНІ

Про це у ході брифінгу повідомила начальник відділу пільг та соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації

Людмила КАПЛЕНКО

«14 грудня Україна вшановує ліквідаторів найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття. Держава подбала про соціальний захист людей, які ціною власного життя та здоров’я зупинили поширення згубної радіації. Попри складну економічну ситуацію в державі, жодної пільги для постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС не скорочено», – зазначила  Людмила Капленко.

Згідно із Законом «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» жителі області користуються пільгами та компенсаціями щодо оплати житлово-комунальних послуг, санаторно-курортного лікування, одержання ліків, додаткового харчування під час лікування  у стаціонарах, зубопротезування. Загалом це близько 100 різних видів пільг, компенсаційних виплат, допомог.

За словами Людмили Капленко, у 2014 році для забезпечення компенсаційних виплат та соціальної допомоги постраждалим внаслідок катастрофи на ЧАЕС, що проживають в області, з державного бюджету спрямовано 19,4 мільйона гривень.

«Дев’ять тисяч чорнобильців та членів їх сімей отримали пільги на житлово-комунальні послуги на 6,9 мільйона гривень. Для реалізації Державної програми комплексного медико-санітарного забезпечення та лікування онкологічних захворювань постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС з державного бюджету надійшло понад 212 тисяч гривень. Ці кошти використані в повному обсязі», – повідомила Людмила Капленко.

Особлива увага приділяється санаторно-курортному оздоровленню чорнобильців. Так, у 2014 році за рахунок бюджетних коштів оздоровлено 392 особи. Пройти санаторне лікування у 2015 році нині виявили бажання 758 громадян. На сьогодні в область надійшли кошти для забезпечення санаторно-курортного лікування чорнобильців у І кварталі 2015 року.

Нині на Сумщині проживає понад 15 тисяч осіб, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 7,5 тисячі – ліквідатори аварії на ЧАЕС.