ЗМІНИ В ПОРЯДКУ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЙ З 1 ТРАВНЯ 2019 РОКУ

Усім діючим субсидіантам, які не матимуть заборгованості за комуналку, у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період. Її з травня видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через Укрпошту, всім, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк. Тим, у кого будуть борги, буде запропоновано перейти на безготівкову монетизацію субсидій.

За призначенням житлової субсидії з 1 травня 2019 року необхідно звернутися наступним категоріям громадян:

-  внутрішньо переміщеним особам;

- особам, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

-  особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

-  особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають;

- якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року;

- осіб, які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

- домогосподарства, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.

Громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні у грошовій формі (безготівковій чи готівковій), і у них відсутня заборгованість за житлово– комунальні послуги, житлова субсидія на наступний строк призначається у готівковій формі.

Що стосується субсидій в грошовій безготівковій формі, то така допомога призначатиметься особам, які вперше звертаються з заявою і декларацією. Таку субсидію також отримуватимуть громадяни, які вже отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні і мають понад 1 місяць заборгованості за послуги (за умови її погашення).

Безготівкова субсидія також призначатиметься, якщо її розмір становить більше 5000 гривень.

Передбачено також норму, згідно з якою громадянин може змінити форму отримання субсидії з готівкової – на безготівкову. Для цього необхідно звернутись до органів соціального захисту з відповідною заявою. Дещо змінилися підходи у призначенні субсидій місцевими комісіями при органах соціального  захисту населення. З 1 травня цього року їм надано право призначати державну допомогу у випадках, якщо опалювана площа приміщення перевищує 120 кв. м для квартири і 200 кв. м  для будинку; у складі домогосподарства є особи з інвалідністю з ураженням опорно-рухового апарату (візочник), яку забезпечено житлом за рахунок держави чи місцевого бюджету; у складі домогосподарства є особи, які мають заборгованість зі сплати аліментів і перебуває в місцях позбавлення волі.