НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ – ВДОСКОНАЛЕННЯ РОБОТИ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ

Реалізація соціальних ініціатив Президента України приносить відчутні результати: збільшено охоплення громадян соціальною допомогою з боку держави, вона стає адресною і якісною.

На цьому наголосив перший заступник голови Тростянецької райдержадміністрації Павло Роженко під час апаратної наради.

Одним із головних напрямків центру соціальних служб  для сім’ї,дітей та  молоді є робота по ранньому виявленню сімейних криз з метою надання  необхідної  допомоги у вирішенні проблем, збереження сімейного середовища для дитини, запобіганню вилучення дітей із сім’ї,  допомога соціально неадаптованим сім’ями у набутті навичок відповідального батьківства та пошук власних ресурсів для самостійного розв’язання  життєвих проблем  родини, термінове  реагування     на випадки жорстокого  поводження з дітьми, насильства.

На виконання  соціальних ініціатив Президента України  Віктора Януковича Міністерством соціальної політики  до штату  РЦ СССД  були  введені 14  посад фахівців із соціальної роботи.

З моменту  введення цих посад значно активізувалася робота  суб’єктів соціальної роботи в районі та  в ході складання  фахівцями  соціального паспорту закріплених територій    були додатково виявлені   родини, які  опинилися у складних життєвих обставинах.

Підстави  для взяття родин на облік різні: зловживання батьками  спиртними напоями, низький  виховний потенціал батьків, особливо у тих, хто виховувався поза сім’єю, тобто випускники інтернатних закладів, безробіття батьків, складні взаємовідносини між подружжям ,   а нтисанітарний стан житла та інші.

Спеціалістами та фахівцями із соціальної роботи Центру  спільно із службою у справах дітей, КЗ « Тростянецька ЦРЛ»  здійснено 845 соціальних інспектувань в сім’х,   надано родинам, які мають труднощі, 5189 соціальних послуг

З  метою своєчасного  виявлення сімей, які перебувають у СЖО, було проведено спільні наради фахівців із соціальної роботи з медичними працівниками району та дільничними інспекторами Тростянецького РВ УМВС.

 Ці сім’ї  постійно обстежуються соціальними службами спільно з РВ УМВС під час  вечірних рейдів та в святкові дні.

 З батьками, чиї сім’ї перебувають на обліку, проводяться профілактичні  заходи, розповсюджується   просвітницький матеріал – брошури, листівки.