СОЦІАЛЬНА ПРОФІЛАКТИКА ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Нещодавно на базі Тростянецького підрозділу кримінально виконавчої інспекції головним спеціалістом Тростянецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світланою Сизарєвою було проведене заняття з елементами тренінгу «Торгівля людьми – ганебне явище сучасності» для осіб, які мають конфлікти з законом.

 

У ході заняття,особи засуджені до покарань, що не пов’язані з позбавленням волі, ознайомились з протиправними явищами торгівлі людьми у сучасному суспільстві, як соціальним явищем, його історичними витоками і сучасними проявами, вчились використовувати знання по праву в різних життєвих ситуаціях, обговорювали причини, форми та ознаки торгівлі людьми, аналізували небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію цього явища.

Наприкінці заняття  учасники отримали номери національної гарячої лінії, яка надає консультації з питань попередження торгівлі людьми, включаючи допомогу жертвам, інформацію з безпечного працевлаштування за кордоном, перевірку фірм – посередників тощо.

На зустріч з підлеглими кримінально-виконавчої інспекції також була запрошена практичний психолог «Клініки, дружньої до молоді» Тростянецької ЦРЛ Ольга Сторожева, яка провела з засудженими тестування на визначення самооцінки з метою виявлення серед них групи ризику та попередження потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

На завершення заняття працівники КВІ Федір Нестеренко, Каріна Саєнко та Світлана Бойко провели індивідуальні бесіди профілактичного характеру з кожним засудженим.